כיצד לחפש רופא שיניים?

כיצד לחפש רופא שיניים?

כיצד לחפש רופא שיניים?

מקום טוב להתחיל בו הוא לבקש המלצות מאנשים שעליהם אתם סומכים – חברים, קרובי משפחה, מכרים, עמיתים לעבודה, רוקח או רופא המשפחה. שאלו אותם כמה זמן הם מכירים את רופא השיניים שלהם, עד כמה הם מרגישים בנוח לשאול שאלות, לאיזה סוג של רופא שיניים הם הולכים (כללי או מומחה). חשוב שתמצאו רופא שיניים שאתו אתם מרגישים בנוח.

דרכים נוספות למצוא רופא שיניים כוללות:

  • להתקשר להסתדרות לרפואת שיניים ולבקש רשימה של רופאי שיניים מומלצים באזור מגוריכם.
  • לחפש באינטרנט רופאי שיניים באזור מגוריכם. ליותר ויותר רופאי שיניים יש כיום אתר אינטרנט שבו הם מפרטים את האני מאמין שלהם ואת שיטות הטיפול.

איזה סוג רופא שיניים עליי לחפש?

רופאי שיניים כלליים עוברים הכשרה לבצע את כל סוגי הטיפולים. אם יש לכם בעיות מסובכות או יוצאות דופן, ייתכן שרופא השיניים שלכם יפנה אתכם לאחד המומחים הבאים:

  • רופא שיניים לילדים/ פדודונט  מתמחה ברפואת שיניים פדיאטרית (של ילדים).
  • אנדודונט  מאבחן מחלות במוך בשן ומטפל בהן וכן מבצע טיפולי שורש (גם רבים מרופאי השיניים הכלליים מבצעים טיפולי שורש).
  • פרוסטודונט  מתמחה בכתרים, גשרים ושיניים תותבות.
  • מומחה בפתולוגיה אורלית משתמש בפרוצדורות מעבדתיות לאבחון מחלות של הפה. מתמחה גם ברפואת שיניים פורנזית (משפטית).

כירורג פה ולסת מבצע טיפולים כירורגיים, כגון הוצאת ציסטות וגידולים וכן עקירת שיניים. מתקן שברים או בעיות אחרות בלסת המחייבות ניתוח, לרבות מפרק הלסת (TMJ). כמו כן הוא משתמש בשיטות דומות לאלה של כירורגיה פלסטית, כדי לטפל בבעיות קוסמטיות הקשורות ללסת ולפנים

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎