כיצד לנקות את הלשון ולמנוע ריח רע מהפה

ניקוי לשון

ייתכן שאתה מצחצח שיניים פעמיים ביום, ואולי אף פעם נוספת אחרי ארוחת הצהריים, אך כל עוד לא תלמד כיצד לנקות את הלשון, לא תוכל להיפטר מבָּאֶשֶׁת הפה, הנקראת גם ריח רע מהפה. בכל פעם שאתה מתכונן לצחצח שיניים, זכור לנקות דרך שגרה גם את הלשון.

שיטות לניקוי הלשון

אחרי צחצוח השיניים, התמקד בלשון. הכי פשוט להשתמש במברשת השיניים עצמה, אך תוכל גם לנסות מברשות מיוחדות עם מנקה לשון מובנה בצד האחורי של ראש המברשת.

ריח רע מהפה עלול להיגרם מחיידקים ומחלקיקי מזון הנלכדים מתחת לריר שעל הלשון, וביחד יוצרים שכבה שגורמת לריח רע מהפה. מרח על מברשת השיניים כמות קטנה מאוד של משחת שיניים והברש בעדינות את חלקה העליון של הלשון כדי לסלק את השכבה. התחל בחלקה האחורי של הלשון, ואז התקדם לקצה הלשון, לכיוון קדמת הפה. הברש את כל פני השטח העליונים של הלשון, תוך הפעלת לחץ קל. לסיום, שטוף את הפה במים.

שימוש במגרד לשון

לניקוי עמוק יותר ניתן להשתמש במגרד לשון. כלי זה עשוי בדרך כלל מפלסטיק רך וגמיש, המקלף מהלשון בעדינות את השכבה הרירית, המכילה חיידקים ושאריות מזון. שטוף את מגרד הלשון במים חמים אחרי כל העברה של מגרד הלשון על הלשון.

אם אתה חש צריבה בלשון או שהיא מדממת, סימן שהפעלת כוח רב מדי על מגרד הלשון. נקה את הלשון בתנועות איטיות והפעל על מגרד הלשון לחץ קל בלבד. התרכז במרכז הלשון, שם מצטברים מרבית החיידקים גורמי הריח.

באיזו תדירות לנקות את הלשון

בכל פעם שאתה מצחצח שיניים או משתמש בחוט דנטלי, סיים בניקוי הלשון. נקה את הלשון לפחות פעם בבוקר ופעם בערב, לפני השינה. אם יש לך פה יבש או טעם דוחה בפה באמצע היום, נסה לנקות את הלשון כדי לפתור את הבעיה.

שימוש במי פה אחרי ניקוי הלשון מלחלח את הפה והורג חיידקים נוספים. זכור, שמירה על הבל פה רענן אינה מסתכמת רק בצחצוח שיניים שגרתי. שמירה על שגרה של טיפוח הלשון, תעזור לך ליהנות מהבל פה טבעי ורענן.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

ריח רע מהפה

הגדרה

ריח רע מהפה נגרם בדרך כלל כתוצאה מהתפרקות מזון. גורמים אחרים כוללים היגיינה דנטלית לקויה, יובש בפה, מחלות, זיהומים, שימוש בטבק ודיאטה קיצונית.

גורמים

רוב המקרים של ריח רע מהפה מתחילים בפה. ישנם גורמים אפשריים רבים שכוללים:

  • חלקיקי מזון ממזונות בעלי ריח חזק במיוחד כגון שום או בצל
  • עישון
  • זיהומים בדרכי הנשימה
  • Acid Reflux
  • רפלוקס חומצי
  • היגיינת פה לקויה

ריח רע מהפה גורם לכם לאי נעימות?

ריח רע מהפה עלול לגרום לכם ולסובבים אתכם לאי נעימות, אך למרבה המזל זוהי בעיה שקל לטפל בה. נסו את אחד ממוצרי ריענון הנשימה שלנו.