שלוש עצות כיצד להשתמש בחוט דנטלי ביתר קלות עם גשר ב השיניים

רוב ההורים מתקשים לשכנע את ילדיהם להשתמש בחוט דנטלי, אך המשימה קשה עוד יותר כשלילדים יש גשר ליישור שיניים. חוטי המתכת אינם מאפשרים שימוש בחוט דנטלי בשיטה המסורתית וקשה מאוד לבצע את הניקוי ללא עזרה. טיפול אורתודנטי הוא חלק חשוב בשמירה על חיוך בריא אך הוא דורש מחויבות מההורים ומאנשים אחרים המטפלים בילדים, שכן עליהם לוודא שגם בריאות השיניים נשמרת תוך כדי יישורן.

להלן שלוש עצות כיצד להקל על ילדים עם גשר להשתמש בקביעות בחוט דנטלי:

השתמשו בכלי הנכון

שימוש בחוט דנטלי עם גשר הוא משימה קשה ומתסכלת. השחלת החוט הדנטלי בין השיניים מעל לחוט המתכת דומה במקצת להשחלת חוט במחט. משחיל אורתודנטי לחוט דנטלי הוא אביזר עזר לא יקר לשימוש חד פעמי, שנמכר כמעט בכל חנות שמוכרת מברשות שיניים ומשחות שיניים. כלי זה הכרחי כדי להשתמש בחוט דנטלי עם גשר, שכן הוא מאפשר להחדיר את החוט בין השיניים מעל לחוט המתכת ולהגיע לקו החניכיים.

עזרו לילדים צעירים יותר

אל תצפו שלילדים צעירים עם גשר תהיה המיומנות הדרושה לניקוי יעיל בחוט דנטלי. קרוב לוודאי שתצטרכו לעזור להם. כדאי שהילד יכרע או ישב במקום מואר היטב, מכיוון שהתהליך עשוי לקחת זמן. אם הילד מתקשה לשבת בלי לזוז, הושיבו אותו במקום שבו יוכל לצפות בתכנית טלוויזיה שאהובה עליו או להאזין למוסיקה בזמן שאתם מנקים את שיניו בחוט דנטלי.

השתמשו בחוט דנטלי מצופה שעווה

חוט דנטלי ללא שעווה מועד יותר להיתפס בגשר ולהותיר סיבי חוט. כדי לנקות בחוט דנטלי שיניים עם גשר מוטב להשתמש בחוט מצופה שעווה ובמשחיל חוט דנטלי, שיחליק ביתר קלות בין כל זוג שיניים מבלי להיתפס בגשר. החליקו את החוט בעדינות לכיוון קו החניכיים של שתי השיניים, לאחר מכן הוציאו את החוט הדנטלי ואת המשחיל ועברו לשיניים הבאות. טיפול בשיניים חשוב לכל הילדים, אך כאשר מדובר בילדים עם גשר חשוב עוד יותר לעודד אותם לשמור על שיניהם. הורים ומטפלים צריכים לקחת חלק פעיל בשמירה על טיפול ראוי בשיניים. זמן הניקוי בחוט דנטלי כפול אצל עבור ילדים עם גשר לעומת ילדים בלי גשר, אך חשוב לבצע פעולה זו בקביעות כדי למנוע דלקת חניכיים והצטברות פלאק.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות חשובות לטיפול אורתודנטי מוקדם

  • שטיפת הפה במים לפני צחצוח השיניים –הדריכו את ילדכם לשטוף את הפה במים לאחר האכילה. פעולה זו תשחרר שאריות מזון שנתפסו בגשר. לאחר מכן יש לצחצח ביסודיות.
  • ניקוי בחוט דנטלי – - כל ערב לפני השינה ניקוי בחוט דנטלי מסייע לנקות שאריות מזון ופלאק בקו החניכיים ומתחתיו שעלולים להתקשות ולהפוך לאבן שן. החוט הדנטלי עוזר גם להגיע לפינות חבויות בין השיניים, שקשה להגיע אליהן עם מברשת השיניים.
  • שימוש במי פה המכילים פלואוריד – ודאו שלאחר צחצוח השיניים ולפני השינה ישטוף ילדכם את הפה במי פה המכילים פלואוריד כדי לשמור על שיניים חזקות ובריאות.
  • ביקור במרפאת השיניים מדי שישה חודשים – קחו את ילדכם לביקור אצל רופא השיניים מדי שישה חודשים כדי שיעבור בדיקה תקופתית וניקוי שיניים. רופא השיניים יפנה את תשומת ליבכם לאזורים בפה המצריכים תשומת לב מיוחדת ויעזור לכם לוודא שאתם שומרים על ניקיון השיניים של ילדכם ועל בריאותן.

פה ממתכת? שמרו על ניקיונו למען העתיד.

קשה יותר לשמור על שיניים נקיות עם גשר בפה. נסו את אחד המוצרים שלנו שנועדו לפשט את התהליך.