דרך מהירה להלבנת שיניים ביתית

צעירים בטקס סיום לימודים מחייכים להמשחה איך להלבין שיניים בבית

אחרי שנים של עבודה קשה אתם מקבלים סוף סוף את התואר. בין אם זה תואר ראשון, שני או מקצועי, דבר אחד בטוח: אתם רוצים להיראות במיטבכם כשאתם עולים על הבמה כדי לקבל את תעודת התואר שלכם (ובכל התמונות שיצולמו בסיום הלימודים). אך מבט מהיר במראה מגלה כי השיניים שלכם נראות מעט צהובות ותקציב הסטודנט שלכם מונע מכם לחשוב כעת על הלבנת שיניים מקצועית אצל רופא השיניים.

תשמחו לשמוע: יש חדשות טובות. כשמדובר בדרך מהירה להלבנת שיניים ביתית, קיימות כמה אפשרויות. גם אם אירוע סיום הלימודים קורה בעוד מספר ימים, עדיין יש לכם זמן להאיר את החיוך שלכם.

 

למה אכפת לנו מחיוך לבן יותר?

לחיוך יש כוח. כפי שמצא מחקר של האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים קוסמטית (AACD), כ-92 אחוז מהאנשים מאמינים כי חיוך יכול לשפר למישהו את היום. בנוסף, כ-88 אחוז מהאנשים מאמינים שחיוך משפר את מצב הרוח שלהם.

לא רק פעולת החיוך חשובה. סקר דומה שנערך על ידי ה-AACD מצא כי כמעט שלושה רבעים מהאנשים מאמינים כי חיוך לא אטרקטיבי יכול לפגוע בסיכויים שלהם להצלחה בקריירה. מרבית הנשאלים בסקר הצהירו כי הדבר היחיד שהיו משנים בחיוך שלהם הוא להבהיר ולהלבין את השיניים.

 

אפשרויות להלבנת שיניים

ניתן לחלק את טיפולי הלבנת השיניים לשתי קטגוריות עיקריות: במרפאה ובבית. בטיפולים במרפאה משתמשים בחומרי הלבנה חזקים, כפי שמציין איגוד רופאי השיניים האמריקאי (ADA). לעיתים קרובות, טיפולים אלה מספקים תוצאות מהירות. הבעיה היא תג המחיר הגבוה שלהם.

מאידך, טיפולים ביתיים נוטים להשתמש בריכוזים נמוכים יותר של מי חמצן ומחירם ידידותי יותר לכיס. לא תקבלו את ההתאמה האישית כמו בטיפול במרפאת שיניים, אך אם המטרה שלכם היא פשוט לשפר את מראה החיוך שלכם בתמונות, סביר להניח שתהיו מרוצים מהתוצאות שתגיעו אליהם בבית.

 

דרך מהירה להלבנת שיניים

לאמיתו של דבר טיפולים ביתיים רבים ומגוונים החל מ"מהירים ויעילים" ל"לא כל כך מהירים" ו"לא כל כך יעילים". לדוגמה, מרבית משחות השיניים להלבנת שיניים מסירות כתמי שטח מהשיניים, אך כפי שמציין ה-ADA, הן לא ישנו את צבע השיניים שלכם. כדי להשיג את התוצאות האפשריות הטובות ביותר, חפשו מוצר המכיל מי חמצן, שלמעשה ישנה את צבע השיניים.

למרות שכרגע אין לכם תקציב עבור טיפול הלבנה במרפאה, עדיין מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים שלכם לפני שתנסו את האפשרות הביתית. תרצו לוודא שערכת ההלבנה אכן תשפר את צבע השיניים ושניתן יהיה להלבין בבטחה את השיניים בבית. לא כל הכתמים מגיבים בצורה זהה להלבנה, וסוגים מסוימים של תוצרי שיקום שיניים, כגון כתרים או ציפויים, אינם מגיבים כלל למוצרי הלבנה.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות למניעת שינוי צבע השיניים לאחר הלבנה

לאחר סיום טיפול ההלבנה, קיימות מספר פעולות שתוכלו לבצע כדי להבטיח שהחיוך שלכם יישאר לבן יותר.

  • הימנעו ממזונות ומשקאות מכתימים – קפה, תה, יין, משקאות ספורט, סוכריות קשות, תותים וגרגרי יער שונים וכן רוטב עגבניות – כולם מזונות שעלולים לגרום לשינויים בצבע השיניים.
  • השתמשו בקשית – בעת שתיית משקאות מכתימים השתמשו בקשית כדי להרחיק מהשיניים את הצבעים הגורמים להיווצרות כתמים.
  • שטיפת פה המכילה פלואוריד – לאחר צחצוח וניקוי בחוט דנטלי, מומלץ לשטוף את הפה עם שטיפת פה המכילה פלואוריד כדי למנוע היווצרות חורים וכתמים לבנים על השיניים.
  • היגמלו מעישון – עישון טבק עלול לגרום לשינוי בצבע השיניים. הימנעות משימוש בטבק תסייע לשמור על שיניים לבנות.

כתמים, כתמים הסתלקו!

הסירו כתמים מהשיניים כדי ליצור חיוך לבן יותר! נסו את אחד ממוצרי הלבנת השיניים שלנו למראה שיניים לבנות יותר.