מדוע להלבין את השיניים?

יתכן ורציתם תמיד שיהיה לכם חיוך צחור ויפה. אולי השיניים שלכם הצהיבו עם הזמן. יתכן ואינכם מרוצים מהכתמים על השיניים שמקורם בקפה, תה או קולה. תהיה אשר תהיה הסיבה שבגללה אתם רוצים להלבין את שיניכם, בכל מקרה אינכם לבד.

בדיוק כפי שלבני אדם שונים יש צבע שיער וצבע עור שונה, לאנשים יש גם צבע שיניים שונה זה מזה. חלק מהשיניים צהובות יותר מאחרות, ואילו אחרות מצהיבות עם הגיל. צבע השיניים הטבעי שלכם עשוי להיות מושפע מגורמים רבים. כתמים חיצוניים ושינוי צבע פנימי עשויים להיות תוצאה של תהליך ההזדקנות הטבעי,


הצטברות של שכבות פלאק ואבן שן בליעת כמויות גדולות מדי של פלואוריד (יותר משני חלקיקי פלואוריד למיליון חלקיקי מים) בתקופה שבה נוצרות השיניים, והתוצאה היא שיניים עם מראה "מנומר" טיפול באנטיביוטיקה מסוג טטרציקלין בתקופת הילדות טראומה לשיניים שעלולה לגרום לצבע חום, אפור או שחור קיימות סיבות רבות להלבין שיניים, ובכללן חיזוק הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלכם שמקורם בחיוך מקסים מראה צעיר יותר אירוע מיוחד כגון חתונה, ראיון עבודה או פגישת מחזור הרצון להשאיר רושם חיובי אצל אנשים אחרים רצון פשוט להעלים שנים של הכתמה והצהבה יומיומיות לפני שאתם מתחילים טיפול להלבנת השיניים, עליכם להתייעץ עם רופא השיניים שלכם. רק הוא יכול להעריך האם אתם מועמדים מתאימים לטיפול מסוים.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות למניעת שינוי צבע השיניים לאחר הלבנה

לאחר סיום טיפול ההלבנה, קיימות מספר פעולות שתוכלו לבצע כדי להבטיח שהחיוך שלכם יישאר לבן יותר.

  • הימנעו ממזונות ומשקאות מכתימים – קפה, תה, יין, משקאות ספורט, סוכריות קשות, תותים וגרגרי יער שונים וכן רוטב עגבניות – כולם מזונות שעלולים לגרום לשינויים בצבע השיניים.
  • השתמשו בקשית – בעת שתיית משקאות מכתימים השתמשו בקשית כדי להרחיק מהשיניים את הצבעים הגורמים להיווצרות כתמים.
  • שטיפת פה המכילה פלואוריד – לאחר צחצוח וניקוי בחוט דנטלי, מומלץ לשטוף את הפה עם שטיפת פה המכילה פלואוריד כדי למנוע היווצרות חורים וכתמים לבנים על השיניים.
  • היגמלו מעישון – עישון טבק עלול לגרום לשינוי בצבע השיניים. הימנעות משימוש בטבק תסייע לשמור על שיניים לבנות.

כתמים, כתמים הסתלקו!

הסירו כתמים מהשיניים כדי ליצור חיוך לבן יותר! נסו את אחד ממוצרי הלבנת השיניים שלנו למראה שיניים לבנות יותר.