ילד צוחק להמחשה של ריח רע מהפה גם אחרי צחצוח
Badge field

חמש סיבות מפתיעות לריח רע מהפה בילדים |

Published date field

צחצוח שיניים לילדים בכל לילה לפני השינה עוזר להם ללמוד לשמור על היגיינת הפה. אמנם צחצוח שיניים פעמיים ביום טוב לשיניים המתפתחות, אך לא תמיד מספיק כדי למנוע הופעה של ריח רע מהפה. לפעמים הגורם לריח רע מהפה אינו קשור לפה אלא לבעיות בריאות אחרות, שהטיפול בהן אחר. ייתכן שתופתע לדעת אילו סיבות עלולות לגרום לריח רע מהפה בילדים. אז הנה חמש מהן, ועצות לטיפול בהן.

זיהום בסינוסים

האם מישהו מילדיך התלונן לאחרונה על נזלת וכאבי גרון? ייתכן שהסימנים האלה מלמדים על זיהום בסינוסים. בעיות בסינוסים גורמות להצטברות נוזלים במעברי האף ובגרון, והופכות את גרונו של הילד למקום מושלם להתרבות חיידקים. כתוצאה מכך נודף מפי הילד ריח מסריח, החולף רק אחרי צחצוח שיניים ושימוש במי פה. אם אתה חושד שיש לילדך זיהום בסינוסים (שחלק מתסמיניו הם: כאבי גרון, צריבה במעברי האף ונזילת נזלת על הדופן האחורית של הלוע), קח אותו לרופא אשר יבדוק אותו וייקבע אם יש צורך בטיפול אנטיביוטי.

גופים זרים

אולי זה לא הדבר הראשון שתחשוב עליו, אבל את הריח הרע מפיו של ילדך עלול לגרום גוף זר התקוע באפו. ילדים סקרנים מטבעם, ונחיריהם בדיוק בגודל המתאים לתחיבת חפצים קטנים כמו חרוזים, פולי חומוס, חלקים קטנים של צעצועים ופיסות מזון. ד"ר וויליאם סירס מסביר כי ריח רע מהפה יכול להיגרם גם מגוף זר באף. ולכן אם אתה חושד שזה הגורם לריח הרע מפיו של ילדך,  חשוב לקחת את ילדך לרופא אשר יבדוק אותו וישלול הימצאות גוף זר בחלל האף.

שקדים מוגדלים

קח פנס והצץ לפיו של ילדך: איך נראים השקדים שלו? צבעם של שקדים בריאים הוא ורוד וללא כתמים, אך במקרה של דלקת הם אדומים, מודלקים, ולפעמים יש עליהם נקודות לבנות. בשקדים מוגדלים יש שקעים שבהם עלולים להצטבר חיידקים. פעילות החיידקים בשילוב עם הריח החמוץ של דלקת השקדים גורמים לריח רע מהפה. אם שקדי הילד מוגדלים או אדומים כדאי שייבדק על-ידי רופא הילדים, שבמקרה הצורך ירשום לו אנטיביוטיקה לטיפול בבעיה.

יובש בפה

ילדים פעילים מאוד ומתרוצצים הרבה, ולא תמיד זוכרים לשתות מספיק. ריח רע מהפה בילדים ספורטיביים נגרם לעתים קרובות מחוסר נוזלים. אם הילד אינו שותה מספיק מים, בלוטות הרוק אינן מייצרות מספיק רוק, שאחד מתפקידיו לשטוף את חלל הפה ולסלק את החיידקים גורמי הריח הרע. אולי זה לא נראה עניין גדול, אך חוסר רוק עלול לגרום גם לעששת ולחורים בשיניים, ולכן כדאי להקפיד שהילד ישתה מים בכמות מספקת.

בעיות בפה: עששת ומחלות חניכיים

גם צחצוח השיניים הטוב ביותר והשמירה הקפדנית ביותר על היגיינת הפה אין די בהם כדי להיפטר מריח הנובע מעששת ומזיהומי פה אחרים. בין אם מדובר בחורים, במחלת חניכיים או בפצעים בפה מסוג אחר, זיהומים בפה עלולים להפיץ ריח רע. משחות שיניים מיוחדות לילדים עוזרות למנוע התפשטות של בעיות, אך צחצוח שיניים אינו יכול לרפא חורים בשיניים. אם יש לילדך עששת, הגיע הזמן לביקור אצל רופא השיניים.

אל תשגה לחשוב שהריח הרע מפיו של ילדך נגרם מכיוון שהוא סתם פספס ולא צחצח שיניים לפני השינה. גם צחצוח שיניים סדיר אינו מסוגל למנוע הופעה של סוגים אחרים של ריח רע מהפה. אז בדוק היטב את שורש העניין, ופעל בהתאם לגורם לבעיה.

 

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו