ריח רע מהפה: איך לא לסבול בחגים ובחגיגות

ריח רע מהפה: איך לא לסבול בחגים ובחגיגות

שוב הגיעו החגים: ארוחות חג מלאות כל טוב והרמות כוסית מכל עבר. עם זאת, לא מעט מעדנים עתירי שום ומשקאות אלכוהוליים יוקרתיים עלולים לגרום לריח רע מהפה. אז הכנו לך תוכנית שתוכל לאמץ כדי לא לסבול מהבל פה דוחה!

צחצח שיניים

לפני שתצא לארוחה גדולה, למסיבה או להרמת כוסית, צחצח שיניים כדי להיפטר מכל החיידקים שהצטברו בפיך במשך היום. טפל היטב בלשון, שעליה מצטברים הרבה חיידקים גורמי ריח. למקרה של אירוע הרמת כוסית או מסיבה בעבודה, החזק במגירה מברשת ומשחת שיניים. כך תוכל להתחמק לשירותים ולטפל בפיך לפני שהמהומה מתחילה.

שתה מים

אם יש לך פה יבש, הריח הרע מהפה עלול להחמיר. משקאות אלכוהוליים מייבשים את הגוף ואת הפה, ועלולים להחמיר בעיה של ריח רע מהפה. שתה מים בין משקה אלכוהולי אחד למשנהו, וכך תשמור על כמות נוזלים מספקת בגוף. בונוס: הדבר יכול לעזור לך גם למנוע חמרמורת (הנגאובר) שנגרמת מהתייבשות.

כרסם מקלוני ירקות

ירקות יכולים גם הם לרענן את הבל הפה. מקלות גזר וגבעולי סלרי מלאים מים וויטמין סי, השוטפים את הפה והורגים חיידקים יוצרי ריח. אז אל תשכח לעבור מדי פעם ליד פלטת הירקות ולנשנש כמה חתיכות.

לימון מוסיף המון

פירות הדר מגבירים את הפרשת הרוק, שאחד מתפקידיו הוא לשטוף מהפה את רובד השן (פלאק) והחיידקים. ואם נתקעת במצב מסריח, בקש מים עם חתיכת לימון. לעס את ציפת הלימון או שתה מים עם כמה טיפות לימון, ותרגיש איך פיך מתמלא רוק.

לעס מסטיק ללא סוכר

אם עדיין נדמה לך שפיך מריח רע, או אם פשוט הגזמת עם לחם השום, לעס מסטיק ללא סוכר. לעיסת מסטיק ללא סוכר אינה מחליפה צחצוח שיניים, אך יכולה להסוות ריחות ולהגביר את הפרשת הרוק שישטוף מפיך את החיידקים יוצרי הריח.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

ריח רע מהפה

הגדרה

ריח רע מהפה נגרם בדרך כלל כתוצאה מהתפרקות מזון. גורמים אחרים כוללים היגיינה דנטלית לקויה, יובש בפה, מחלות, זיהומים, שימוש בטבק ודיאטה קיצונית.

גורמים

רוב המקרים של ריח רע מהפה מתחילים בפה. ישנם גורמים אפשריים רבים שכוללים:

  • חלקיקי מזון ממזונות בעלי ריח חזק במיוחד כגון שום או בצל
  • עישון
  • זיהומים בדרכי הנשימה
  • Acid Reflux
  • רפלוקס חומצי
  • היגיינת פה לקויה

ריח רע מהפה גורם לכם לאי נעימות?

ריח רע מהפה עלול לגרום לכם ולסובבים אתכם לאי נעימות, אך למרבה המזל זוהי בעיה שקל לטפל בה. נסו את אחד ממוצרי ריענון הנשימה שלנו.