צעירים בטקס סיום לימודים מחייכים להמשחה איך להלבין שיניים בבית
Badge field

דרך מהירה להלבנת שיניים ביתית

Published date field

אחרי שנים של עבודה קשה אתם מקבלים סוף סוף את התואר. בין אם זה תואר ראשון, שני או מקצועי, דבר אחד בטוח: אתם רוצים להיראות במיטבכם כשאתם עולים על הבמה כדי לקבל את תעודת התואר שלכם (ובכל התמונות שיצולמו בסיום הלימודים). אך מבט מהיר במראה מגלה כי השיניים שלכם נראות מעט צהובות ותקציב הסטודנט שלכם מונע מכם לחשוב כעת על הלבנת שיניים מקצועית אצל רופא השיניים.

תשמחו לשמוע: יש חדשות טובות. כשמדובר בדרך מהירה להלבנת שיניים ביתית, קיימות כמה אפשרויות. גם אם אירוע סיום הלימודים קורה בעוד מספר ימים, עדיין יש לכם זמן להאיר את החיוך שלכם.

 

למה אכפת לנו מחיוך לבן יותר?

לחיוך יש כוח. כפי שמצא מחקר של האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים קוסמטית (AACD), כ-92 אחוז מהאנשים מאמינים כי חיוך יכול לשפר למישהו את היום. בנוסף, כ-88 אחוז מהאנשים מאמינים שחיוך משפר את מצב הרוח שלהם.

לא רק פעולת החיוך חשובה. סקר דומה שנערך על ידי ה-AACD מצא כי כמעט שלושה רבעים מהאנשים מאמינים כי חיוך לא אטרקטיבי יכול לפגוע בסיכויים שלהם להצלחה בקריירה. מרבית הנשאלים בסקר הצהירו כי הדבר היחיד שהיו משנים בחיוך שלהם הוא להבהיר ולהלבין את השיניים.

 

אפשרויות להלבנת שיניים

ניתן לחלק את טיפולי הלבנת השיניים לשתי קטגוריות עיקריות: במרפאה ובבית. בטיפולים במרפאה משתמשים בחומרי הלבנה חזקים, כפי שמציין איגוד רופאי השיניים האמריקאי (ADA). לעיתים קרובות, טיפולים אלה מספקים תוצאות מהירות. הבעיה היא תג המחיר הגבוה שלהם.

מאידך, טיפולים ביתיים נוטים להשתמש בריכוזים נמוכים יותר של מי חמצן ומחירם ידידותי יותר לכיס. לא תקבלו את ההתאמה האישית כמו בטיפול במרפאת שיניים, אך אם המטרה שלכם היא פשוט לשפר את מראה החיוך שלכם בתמונות, סביר להניח שתהיו מרוצים מהתוצאות שתגיעו אליהם בבית.

 

דרך מהירה להלבנת שיניים

לאמיתו של דבר טיפולים ביתיים רבים ומגוונים החל מ"מהירים ויעילים" ל"לא כל כך מהירים" ו"לא כל כך יעילים". לדוגמה, מרבית משחות השיניים להלבנת שיניים מסירות כתמי שטח מהשיניים, אך כפי שמציין ה-ADA, הן לא ישנו את צבע השיניים שלכם. כדי להשיג את התוצאות האפשריות הטובות ביותר, חפשו מוצר המכיל מי חמצן, שלמעשה ישנה את צבע השיניים.

למרות שכרגע אין לכם תקציב עבור טיפול הלבנה במרפאה, עדיין מומלץ להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים שלכם לפני שתנסו את האפשרות הביתית. תרצו לוודא שערכת ההלבנה אכן תשפר את צבע השיניים ושניתן יהיה להלבין בבטחה את השיניים בבית. לא כל הכתמים מגיבים בצורה זהה להלבנה, וסוגים מסוימים של תוצרי שיקום שיניים, כגון כתרים או ציפויים, אינם מגיבים כלל למוצרי הלבנה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו