להתראות שיני חלב: לחגוג את הביקור האחרון של פיית השיניים

האם פיית השיניים עומדת לבקר בפעם האחרונה את ילדכם? הפכו את הפרידה משן החלב האחרונה לאירוע מיוחד. בדרך כלל שיני החלב מתחילות לנשור בסביבות גיל שש, והאחרונות נושרות בין גיל 10 ל-12. פירוש הדבר, שכאשר מגיע מועד נשירת שן החלב האחרונה, ילדכם עלול כבר לחשוד שפיית השיניים אינה אמיתית. אף על פי כן, זהו אירוע מיוחד שמצדיק חגיגה. להלן כמה רעיונות.

  • הכינו כרית, קופסה או מעטפה מיוחדים עבור השן האחרונה. הוציאו חומרי יצירה והניחו לילד להיות יצירתי , עם נצנצים, מדבקות, סרטי מתנה, צבעים, וטושים זוהרים, או כל דבר אחר המתאים לטעמו. שימו את השן בכלי הקיבול המיוחד בצירוף פתק ובו בקשה מפיית השיניים לשמור את השן למזכרת. עזרו לילדכם למצוא מקום בטוח לשמירת שן החלב האחרונה שלו.
  • תנו לילדכם לכתוב מכתב לפיית השיניים, שבו הוא מודה לה על כל העבודה הקשה של איסוף כל אחת משיניו הקודמות ומאחל לה הצלחה בהמשך עבודתה עם ילדים אחרים. הילד יכול לצרף קוביית סוכר או עוגייה כדי לספק אנרגיה לפיית השיניים. כתבו לילדכם מכתב מפיית השיניים המברך אותו על נשירת שן החלב האחרונה. המכתב יכול לכלול אנקדוטות משעשעות, לדוגמה, הביקור שבו היא התקשתה לקחת את השן משום שהחדר היה כל כך מבולגן.
  • בקשו מילדכם לכתוב עצה חכמה לילדים אחרים. הוא יכול לכתוב אודות שמירת בריאות השיניים והחניכיים. הוא יכול גם לציין כמה כסף השאירה לו פיית השיניים בעבר, לצורך השוואה בדורות הבאים.
  • הרכיבו קולאז' מתצלומים של ילדכם במהלך השנים. הכניסו לתוכו גם תצלום עדכני ותצלומים שאספתם שבהם חסרות לו שיניים.
  • הישארו ערים עם הילד עד מאוחר כדי לנסות להעיף מבט בפיית השיניים. השאירו שובל של נצנצים (אבקת פיות) על הכרית של הילד לאחר שיירדם.
  • לא משנה איך תחליטו לחגוג את נשירת שן החלב האחרונה, בכל מקרה, עבור ההורים זהו אירוע מתוק-מריר בתהליך ההתפתחות של ילדם.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

המלצות למי שרוצה להיות פיית השיניים

  • 'פתקים של הפיה – פתקים שנכתבו כביכול על ידי פיית השיניים ומדגישים את חשיבותם של הרגלי שמירה על בריאות הפה הינם דרך מהנה להזכיר לילדים לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי. ניתן למצוא באינטרנט פתקים מפיית השיניים או שאתם יכולים לייצר אותם בעצמכם.

  • 'כרית של פיית השיניים – כרית מיוחדת עם כיס המיועד לשיניים. כך "פיית השיניים" תדע בדיוק היכן למצוא אותן מבלי לחפש מתחת לראשו של ילדכם.

  • לא רק מזומנים  – ילד בן 8 או 9 יתלהב מכסף הניתן לו במתנה, אך סביר להניח שילד צעיר יותר לא יבין את ערך הכסף וישמח יותר לקבל שי מיוחד