משפחה חוגגת לאחר טיפול בשן סדוקה

איך להתמודד עם השן הסדוקה של ילדכם

סנאים קטנים - חמודים. טורטיה צ'יפס וסלסה - טעים. אבל שן סדוקה, זה כבר לא אידיאלי. במיוחד אם זה הילד שלכם שסדק את השן. אבל אל דאגה, שן סדוקה אינה מצב נדיר עבור פעוטות כשהם גדלים ולומדים לשחק באופן עצמאי. אם זה נשמע כמוכם וכמו הקטנים שלכם, הירגעו וקראו מטה. נוכל לעזור לילדכם ולשיניהם.

השארו רגועים

בעוד שטיפול שיניים או טיפול רפואי שילדכם עשוי להזדקק לו הוא חיוני, זה לא הדבר הראשון שיש לעשות כאשר הילד שלכם סודק את השן. כשהילד מבין מה קרה, הוא לרוב מתחיל לדאוג. ככל שתוכלו להיות יותר רגועים ותומכים, כך ייטב לסייע לילדכם לחקות את התגובה שלכם. אם יש כאב, תור לרופא שיניים יהיה הכרחי למטרת טיפול כמובן. אבל נסו להרגיע את רגשותיו של ילדכם ולא לגרום לו להרגיש מודע לעצמו לגבי הסדק. זכרו, לעתים קרובות התגובה שלכם מכתיבה כיצד הם יגיבו.

אילו אפשרויות עומדות לפניכם

כאשר אתם קובעים תור לרופא השיניים שלכם, טוב לדעת למה לצפות. במקרה של שן סדוקה, תוכלו לבחון כמה אפשרויות.

    סתימה

  • אפשרות זו מיועדת רק לסדקים הקטנים ביותר שבהם רופא השיניים משייף את השן עד שהיא חלקה ויש לה תחושה טבעית כמו השיניים האחרות.
  • הדבקה

  • האפשרות הנפוצה, הפשוטה והזולה ביותר לשן סדוקה היא הדבקה. תהליך זה מורכב ממריחה או הדבקה של שרף פלסטיק על פני השן כדי למלא את אזור הסדק. יבחר גוון כדי להתאים לצבע הטבעי של השן שלכם. טיפול בשן סדוקה אחת יסתיים בביקור אחד, ככל הנראה בפחות משעה, בעוד ששיניים מרובות יכולות לקחת מספר פגישות.
  • ציפויים

  • אפשרות יקרה וקבועה יותר עבור סדקים גדולים יותר היא ציפויי ויניר. במקום למלא את האזור הסדוק, ציפויים הם כיסויי שרף או חרסינה המודבקים על החלק הקדמי של השן הסדוקה. זה פתרון מצוין עבור שיניים פגועות וכטיפול קוסמטי לחיוך לבן יותר.
  • שוחחו עם רופא/ת השיניים שלכם כדי לדון באפשרות הטובה ביותר עבור ילדכם.

הפכו את זה לרגע שניתן ללמוד ממנו

בדומה לשמירת השן שלהם עבור פיית השיניים, אתם יכולים לעודד את ילדכם לטפל בחלק הסדוק של השן. מרפאת קליבלנד מציעה לאחסן את השן בחלב קר כדי לעזור לשמר את חיוניותה. על ידי כך, זה יוכל אולי לאפשר לרופא השיניים לחבר אותה מחדש. זה גם מאפשר לילדכם להפוך מצב קשה אפשרי למצב חיובי בכך שהוא ייקח אחריות על הטיפול בשן, ישמור אליה ויתייחס אליה כמו לאוצר.

אנו מקווים שילדכם לעולם לא יצטרכו לסבול משן סדוקה. אבל הכרת אפשרויות הטיפול שלכם ושיתוף הילד שלכם בטיפול בשן יכולים להפוך את החוויה לרגע בילדות שניתן לגדול ממנה וללמוד על טיפול נכון בהיגיינת הפה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו