אישה מחייכת עם גשר בשיניים

גשר בשיניים קרמי לעומת גשר בשיניים ממתכת

אם הילד שלכם עומד להתחיל טיפול אורתודנטי, אתם וודאי תוהים מה ההבדל בין הסוגים השונים של גשר בשיניים. קראו עוד לקבלת העובדות על כל סוג של גשר בשיניים וההבדלים בין הסוגים.

מהו גשר בשיניים ממתכת?

גשר בשיניים ממתכת בדרך כלל מכיל סמכים שמורכבים על קדמת או גב השיניים וחוטים מתוחים שמסייעים להזיז את השיניים ואת המנשך ליישור טוב יותר. גשר בשיניים ממתכת בנוי מסמכים (קוביות) ומחוטים מפלדת אל חלד. רצועות גומי - הנקראות קושרים (ligatures) - מחברות את החוטים לסמכים. גשר בשיניים מסורתי מורכב מסמכים, חוטים וקושרים כחלק המרכזי. בגשר בשיניים עם קשירה עצמית ישנם קליפסים במקום קושרים שמחזיקים את החוטים לסמכים.

גשר בשיניים קרמי

מנגד, לגשר בשיניים קרמי יש סמכים בצבע שן או סמכים שקופים וקושרים (ligatures) אך עדיין חוטים מתכתיים. יש לכם גם אפשרות בין גשר בשיניים מסורתי לבין לגשר עם קשירה עצמית. כמו לגשר בשיניים ממתכת, בגשר קרמי מסורתי ובגשר בשיניים קרמי עם קשירה עצמית ישנן בהתאמה קושרים או קליפסים שמחברים את החוטים לסמכים.

גשר בשיניים שקוף

בעוד שאין כזה דבר גשר בשיניים "שקוף" לחלוטין, זהו המונח הפופולרי למיישרים בלתי נראים. המכשירים המותאמים אישית האלו מחליקים על השיניים הקדמיות ו/או התחתונות ומכוונים או מיישרים אותן לאורך זמן. מיישרים יכולים להיות אפשרות טובה אם ילדכם זקוק ליישור קל.

גשר בשיניים קרמי לעומת גשר בשיניים ממתכת

ההבדל בין גשר בשיניים ממתכת או קרמי יכול להסתכם בכך:

  • גשר בשיניים ממתכת בדרך כלל יותר משתלם
  • גשר בשיניים קרמי נראה פחות לעין מכיוון שהוא תואם את צבע השיניים של הילד.
  • הסמכים 'השקופים' יכולים להיות מוכתמים עם הזמן.
  • גשר בשיניים קרמי יזדקק לטיפול יותר רחב מאשר גשר בשיניים ממתכת.

גשר בשיניים קרמי יכול לדהות לאורך זמן, ייתכן והאורתודנט שלכם יצטרך להחליף את הקושרים. הטיפול גם עשוי להימשך זמן רב יותר בגלל האופן שבו הסמכים הקרמים יכולים ליצור חיכוך כנגד החוטים.

גשר בשיניים ממתכת נוטה לעלות פחות וזמן הטיפול אינו מושפע מהדרך בה המכשירים עובדים יחד, כמו בגשר בשיניים קרמי. עם זאת, זמן הטיפול מוכתב על ידי אותם גורמים: חומרת היישור, המרחק שהשיניים צריכות לנוע, בריאות הפה והדבקות שלכם בתוכנית הטיפול.

גשר בשיניים שקוף לעומת גשר בשיניים ממתכת

האורתודנט של ילדכם יוכל ליעץ לכם אם מיישרים בלתי נראים הם אופציה טובה עבורכם. בדרך כלל הם פופולרים בקרב מבוגרים הזקוקים ליישור קל. הם אינה אפשרות טובה להתאמת סגר הפה.

זה גם אפשרי להחליף מסוג אחד של טיפול לסוג אחר באמצע הטיפול. אולם, זה כרוך בעלות נוספת וזמן בשינוי והחזרת הסמכים החדשים.

דברו עם האורתודנט שלכם והכירו את הבדל הנראות בין גשר בשיניים ממתכת לבין גשר קרמי כדי שתוכלו להשוות מה אתם וילדכם מעדיפים מבחינה אסטתית. תוכלו לבחור בגשר בשיניים קרמי מכיוון שהוא פחות נראה לעין או שתבחרו בגשר בשיניים ממתכת מפני שהם יותר משתלמים ועולים פחות. האורתודנט שלכם יכול לשתף אתכם בהמלצות שלו, ותוכלו לקבל החלטה מושכלת לטיפול עבור ילדכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו