אמא מחבקת את בנה להמחשת כאב שיניים לילדים
Badge field

כאב שינים לילדים? הכירו פתרונות טבעיים להקלת הכאב

Published date field

 

כאשר ילד גונח בכאב, משתלטים עלינו אינסטינקטים של הורות. אבל האם אתם יודעים מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כאב שיניים באופן טבעי? בין אם ילדכם הקטן מתלונן על שן מתנדנדת לאחר ששיחק בחצר ובין אם ילדכם הגדול יותר סובל מכאבי שיניים בלתי צפויים בלילה, תוכלו להקל על הכאב באופן טבעי וביעילות עד שתוכלו לבקר אצל רופא השיניים.

צעדים ראשוניים להקלה על כאב שיניים

אם כאב שיניים מופיע בשש בבוקר ביום לימודים או מאוחר בערב ביום שישי ונסיעה לרופא השיניים אינה מעשית כעת, התחילו בהקלת הנפיחות בפה. אם הילד מבוגר דיו לשטוף את הפה ולירוק, יש לתת לו לשטוף את הפה בתמיסה פושרת של מי מלח להפחתת הדלקת בפה, ממליצה האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים (AAPD). ערבבו כפית מלח שולחן בכוס פלסטית קטנה של מים פושרים.

לאחר מכן הצמידו תחבושת קרה על החלק החיצוני של לחי הילד קרוב לאזור הכואב.

עטפו תחבושת בסגנון ג'ל גמיש במגבת רכה ועוזרים לילד להחזיק אותה במקום כדי להפחית לחץ ונפיחות בתוך הפה.

שימוש ביתי בתרופות להקלת כאב

לאחר מכן, תנו לילד דרך הפה תרופה נוגדת דלקת המתאימה לגילו. נסו לתת לו גרסה נוזלית של התרופה; גלולה לעיסה עשויה להיות קשה מדי עבור הילד.

שמן ציפורן פועל גם הוא כמשכך כאבים מקומי ואנטי בקטריאלי על מנת לספק הקלה בכאבי שיניים. מרחו את השמן באמצעות צמר גפן. הניחו אותו בעדינות בתנוועות טפיחה על האזור הפגוע סביב השן. לחלופין, בקרו בבית מרקחת הפועל 24 שעות ביממה ובחרו בתרופה ללא מרשם המכילה שמן ציפורן כמרכיב פעיל. הזמינו בהקדם האפשרי תור אצל רופא השיניים

בקרו בהקדם האפשרי אצל רופא השיניים

לאחר שהילד נרגע ומרגיש נוח יותר, קבעו תור למרפאת השיניים במועד הזמין הקרוב. כאבי שיניים יכולים להיגרם ממגוון גורמים, כולל זיהומים, פציעה, שן מתנדנדת, ריקבון בשן או חלקיקי מזון לכודים, על פי בית החולים לילדים באוניברסיטת דרום קרוליינה.

אל תתעלמו מהכאב, למרות שהילד עשוי להיראות רגוע זמנית.

פנו לעזרה מקצועית בהקדם האפשרי מאחר ויהיה צורך בטיפול בפה או בתרופות מרשם לטיפול בסימפטומים בצורה נאותה.

למידע נוסף על טיפול בפה אצל ילדים ראו במידע על טיפוח הפה של קולגייט.

 

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו