אישה מחפשת טיפול טבעי לכאבי שיניים

הקלה טבעית על כאבי שיניים

רוב כאבי השיניים נגרמים על ידי רגישות לעצב (עיסה) של השן עקב עששת, פגיעה בשן וזיהום. אתם יכולים גם לסבול ממחלת חניכיים, שברים בשיניים, או אפילו זיהומים בסינוסים שעלולים גם כן לגרום להתפרצויות כאב. למרות שייתכן שתזדקקו להתערבות דנטלית של איש מקצוע כדי לשקם את השן ולהילחם בכאב, אם זה לא אפשרי באופן מיידי, נסו את התרופות הטבעיות האלה כדי לעזור לכם להקל על כאבי שיניים.

שטפו עם מי מלח

שתית מים חמים או קרים עלולה לגרום לשוק לשן הרגישה שלכם. שטיפה במי מלח חמימים עשויה להועיל. ערבבו כמה כפיות מלח שולחן בכוס מים חמימים, ואז שטפו עם התערובת את הפה. בנוסף להקלה על הכאב ולניקוי האזורים הנגועים, המלח עוזר גם לשאוב עודפי נוזלים מסביב לרקמות החניכיים הנפוחות.

הניחו קרח כדי לעצור את הדלקת

נוכחות הקור עוזרת לבלימת כאבים ונפיחות בעצבים שטחיים, ולכן הנחת שקית קרח עטופה במגבת על הפנים עשויה לעזור לאלחש את הכאב. עם זאת, לעולם אל תניחו קרח ישירות על השן. אפילו משקאות קרים מאוד עלולים לגרום לכאב אם ישנה בעיה בשורש; זה חל גם על משקאות חמים ומזונות ממותקים.

מריחת שמן ציפורן

שמן ציפורן הוא שמן אתרי המצוי בחנויות טבע ויכול לסייע בהרגעת כאבי שיניים. מרחו כמה טיפות על מקלון צמר גפן, ולאחר מכן הניחו על השן הכואבת. אם שמן הציפורן חזק מדי, דללו אותו בקצת שמן זית.

התעמלות גופנית יכולה לעזור

אולי לא מתחשק לכם להסתובב אם יש לכם כאב שיניים פועם, אבל עבור אנשים שרגילים להתאמן, תנועה יכולה לשחרר אנדורפינים, שהם משככי הכאבים הטבעיים של הגוף. אתם עשויים לגלות שהליכה מהירה מועילה.

הרפיית הגוף והנפש

הרפיית הגוף שלכם עד למצב רוגע עשויה לעזור להקל על כאבי שיניים. הדריכו את המוח שלכם למצב של רגיעה על ידי התמקדות במשהו נעים, תרגול נשימות עמוקות והאזנה למוזיקה מרגיעה - בתקווה זה יפנה את תשומת הלב שלכם מהכאב. אם כל השאר נכשל, נסו משכך כאבים; כל מה שאתם נוטלים נגד כאב ראש, כגון אספירין, איבופרופן או פרצטמול אמור לעזור להילחם בכאב עד שתוכלו לראות את רופא/ת השיניים שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו