הלבנת שיניים ביתית בדרך הנכונה
Badge field

הלבנת שיניים ביתית בדרך הנכונה

Published date field

מהי הדרך הטובה ביותר להלבין שיניים? זוהי ללא ספק השאלה השכיחה ביותר שמטופלים שואלים אנשי מקצוע בתחום השיניים. התשובה הרגילה שלי היא "יש כמה אפשרויות, אז בוא נדבר על מה יהיה הכי טוב בשבילך".

מי מלבין?

כל קבוצת גיל מנסה להלבין ולהבהיר את השינייים, כאשר לכל אחד בקבוצה יש את הסיבה שלו לכך. יש הרוצים להבהיר את שיניהם לאחר טיפול בפלטה לישור שיניים, יש הרוצים לקבל את החיוך הזוהר ביותר האפשרי לקראת חתונתם, ואילו אחרים רוצים להחיות מחדש את חיוכם בתקווה לעצור את תהליך ההזדקנות. על פי המועצה לענייני מדע של איגוד רופאי השיניים האמריקאי, הלבנת שיניים היא אחד מטיפולי השיניים האסתטיים הפופולריים ביותר בקרב כל קבוצות הגיל.

אלו שיטות קיימות?

קיימות שיטות שונות להלבנת השיניים בצורה יעילה: מערכות להלבנת שיניים במרפאה, מערכות הלבנת שיניים לשימוש ביתי ומוצרי צריכה ללא מרשם. כל קטגוריה משתמשת במותגים וכימיקלים שונים בכדי להשיג רמות שונות של תוצאות. הלבנה מקצועית יכולה להיות יעילה מאוד אך גם יקרה למטופל. בנוסף, התלונה הנפוצה ביותר מצד צרכנים המשתמשים במוצרים מקצועיים להלבנת שיניים היא רגישות. מוצרי הלבנה רבים ללא מרשם מכילים רמות נמוכות יותר של מרכיבי הלבנה, וגורמים פחות רגישות למי שמשתמש במוצרים אלה לפי ההוראות. חלק ממוצרים ללא מרשם אלה כוללים מברשות שיניים להסרת כתמים, משחות שיניים, מי פה ורצועות ג'ל להלבנה או להדבקה עצמית.

מברשות הלבנה, משחות שיניים ומי פה

כשאתם עוברים במחלקת טיפוח השיניים בחנות הפארם המקומית, העדויות לדרישת הצרכנים להלבנה מדהימות. קיימים כל כך הרבה מוצרים, וקשה להבחין איזה מוצר ישיג את התוצאה הרצויה. קיימות מברשות שיניים ייעודיות בעלות זיפים משתנים וראשי הברשה ללא לטקס, המיועדים להסרת כתמי שטח. קיימות מברשות שיניים שנועדו לטפל בכתמי שטח. הוכח כי שימוש יומיומי במברשת שיניים כזו בשילוב עם מוצרי הלבנה נוספים מפחית את כתמי השטח, וכתוצאה מכך החיוך הופך לבן יותר וזוהר יותר.

למי שרוצה חיוך זוהר יותר ללא עלות של חומרים כימיים אשר רק רופאי שיניים משתמשים בהם, משחת שיניים להלבנה יכולה להיות שיטה יומיומית להסרת כתמים. מציאת משחת שיניים המכילה חומרי הלבנה בטוחים ויעילים ללא מרקם שוחק אינה מהווה עוד אתגר. קיימות משחות שיניים המכילות רמה יעילה של מי חמצן כחומר הלבנה, המבהיר ומסיר כתמים ללא טעם הלוואי של רצועות ג'ל. ניתן להשתמש במשחת שיניים זו בבטחה לטווח ארוך והיא מכילה נתרן פלואוריד לחיזוק האמייל תוך כדי תהליך ההלבנה.

צרכנים רבים מעדיפים להשתמש בשגרת היגיינת הפה היומית במי פה כדי לרענן את הנשימה. למרות שלא ניתן לצפות משטיפות אלו להסיר כתמים עמוקים, מוצרים כגון מי פה להלבנה מרעננים את הנשימה תוך כדי הסרת כתמים קיימים, ומגינים על השיניים כך שכתמים חדשים לא יוכלו להיווצר.

מוצרי ורצועות ג'ל ללא מרשם

מוצרי ג'ל ורצועות הלבנה ללא מרשם הינם בטוחים ויעילים כאשר משתמשים בהם לפי ההוראות. חשוב לכם כצרכנים לדעת שה-FDA אינו מסדיר כיום מוצרי הלבנה הנמכרים ללא מרשם, ולכן היצמדות למותג מכובד תבטיח כי מדעני המותג מצאו שהם בטוחים.

חלק מהרצועות המיועדות לשימוש עצמי קשות להצמדה למשטחי האמייל של השן, במיוחד כאשר השיניים אינן מיושרות בצורה מושלמת. מוצרי ג'ל להלבנה, כמו הג'ל המשמש בעטי הלבנה, מיישמים שכבה דקה של חומר הלבנה על פני האמייל. הסדר צריך להיות: שימוש בחוט דנטלי, צחצוח, שטיפה וגימור בעזרת עט ההלבנה.

התייעצות עם איש מקצוע בתחום השיניים צריכה להיות דרך הפעולה הראשונה כשמנסים לבחור שיטה להלבנת השיניים. איש מקצוע בתחום השיניים יכול לבדוק את גוון השיניים הנוכחי שלך ולקבוע אם שינוי הצבע מגיע מתוך השן או מחוצה לה. ההלבנה מושגת בצורה הטובה ביותר בשיניים בריאות. רופא השיניים או השיננית יכולים לענות על כל שאלה הנוגעת למוצרים מקצועיים או ללא מרשם לפני הקניה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו