משיכת שמן תופעות לוואי: עובדות שצריך לדעת
Badge field

טיפים לשיניים לבנות ולהלבנת שיניים צהובות

Published date field

המזונות שאנו אוכלים, המשקאות שאנו שותים וגילנו פועלים כנגד השיניים שלנו, וגורמים לשינוי צבע לאורך זמן. שיניים עשויות להצהיב בגלל כתמים - מהם עמוקים ומהם שטחיים - וגם מסיבות אחרות שלא תמיד נמצאות בשליטתנו. בין אם שינויי הצבע נובעים מכתמים או מגורמים אחרים, למדו כיצד להיפטר משיניים צהובות באמצעות מוצרים ללא מרשם והלבנה מקצועית אצל רופא השיניים.

מה גורם לשיניים צהובות?

 • מזון ומשקאות
  קפה, תה ויין - כל אלו נחשבים גורמים עיקריים לשינוי צבע בשיניים בגלל צבעיהם הכהים. בנוסף, משקאות חומציים כגון משקאות תוססים, וכן פירות וירקות מסוימים עשויים לגרום לשיניים להראות צהובות.
 • עישון
  מוצרי טבק, כגון סיגריות, מכילים חלקיקים מכתימי שיניים הנדבקים לרכסים המיקרוסקופיים של אמייל השיניים. החלקיקים מצטברים ומכתימים את השיניים, כאשר שינויי הצבע הופכים כהים וקשים יותר להסרה עם הזמן.
 • אמייל דק
  בעוד קפה וסיגריות משאירים כתמים על השיניים, אמייל שיניים דק גורם גם הוא לשיניים להראות צהובות. אמייל שיניים הוא המשטח הקשה של השיניים, ומתחתיו נמצא חומר חום בהיר הנקרא דנטין. אמייל עבה נראה לבן, אך אמייל דק מאפשר לגוונים של דנטין להופיע דרכו, וגורם לשיניים להראות צהובות. האמייל מתבלה והופך דק יותר באופן טבעי ככל שאנו מתבגרים, אך חומצות ממזון ומשקאות גורמים גם הם לבלאי ודיקוק של האמייל על ידי שחיקת פני השטח יובש בפההרוק מנטרל חומצה ושוטף אותה, אך אנשים הסובלים מיובש בפה מפסידים את ההשפעה המגינה הזו. לדוגמה, כאשר נושמים דרך הפה, הדבר עשוי למנוע מרוק ללחלח את הפה - ומציב סיכון לפתח אמייל שיניים דק.
 • תרופות
  סיבות נוספות לשיניים צהובות כוללות נטילת אנטיביוטיקה ותרופות אחרות. צריכת פלואוריד מוגזמת אצל ילדים צעירים עלולה לגרום לשיניים מוכתמות בצהוב בהמשך התבגרותם. אך לעיתים קרובות יותר, אנטיביוטיקה ורמות פלואוריד גבוהות גורמות לכתמים ולא לגוון צהוב כללי בשיניים. ולפעמים, השיניים צהובות רק מסיבות גנטיות.

כיצד להיפטר משיניים צהובות

בין אם השיניים מוכתמות קלות או מצהיבות מאד, ישנן מספר שיטות לבחירה המאפשרות להיפטר משיניים צהובות - בהדרגה או במהירות רבה, תלוי בשיטת ההלבנה שתבחרו.

הלבנת שיניים מקצועיתאם אתם צריכים לעבור במהירות מחיוך צהוב לחיוך לבן, האפשרות הטובה ביותר היא לפנות לרופא השיניים לקבלת טיפול הלבנה במרפאה. רופא השיניים ישתמש במלבין בריכוז חזק של מי חמצן או קרבמיד פראוקסיד, ולעתים ישתמש בנורת UV או LED או במכשיר אחר כדי להאיץ את תהליך ההלבנה. בסוף הטיפול השיניים יהיו לבנות יותר, ורופא השיניים עשוי להציע יותר מטיפול אחד אם השיניים הצהיבו במידה ניכרת.

הלבנת שיניים ביתיתרופא השיניים עשוי גם לספק לכם ערכת הלבנה ביתית הכוללת משטחי שיניים שהותאמו עבורכם אישית וג'ל הלבנה בריכוז נמוך יותר של מי חמצן. על ידי הרכבת משטחי השיניים הספוגים בג'ל הלבנה לזמן מסויים בכל יום למשך מספר שבועות, ניתן להשיג חיוך לבן יותר.

מוצרי הלבנת שיניים ללא מרשם

קיים גם מגוון הולך וגדל של מוצרי הלבנה שתוכלו לקנות ללא מרשם, מרצועות הלבנה ועד מי פה, משחות שיניים ואפילו עטים להלבנה. אלו מכילים ריכוז נמוך יותר של חומר הלבנה, ומשחות השיניים מכילות לרוב מרכיב שוחק המסייע בהסרת כתמי שטח מהאמייל של השיניים. למרות שמוצרים אלו אינם פועלים מהר כמו טיפולים מקצועיים, הם מציעים דרכים נוחות להתקדם לקראת המטרה שלכם: להיפטר משיניים צהובות.

מניעת שיניים צהובות

אם אתם רוצים לשמור על שיניים יפות ולבנות, הימנעו מעישון והפחיתו בשתיית קפה ומשקאות מוגזים. אמצו לעצמכם הרגל להשתמש בקש כשאתם שותים משקאות בצבע כהה ומשקאות חומציים כדי לסייע בנוסף במניעת שיניים צהובות. שתו חלב או מים מינרלים לאחר אכילת או שתיית משהו חומצי כדי לעזור להפחית את השפעת השחיקה של החומצה.

צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי עוזרים גם הם, וכמו כן הימנעות מחטיפים בין הארוחות כדי לאפשר לרוק לדלל את החומצות בפה. הקפידו להשתמש במוצרי שיניים המכילים פלואוריד כדי להגן על השיניים, וטפלו בתסמיני יובש בפה בעזרת רופא השיניים.

כשצחצוח שיניים פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי אינם עוזרים בשיפור מראה השיניים הצהובות, ייתכן שהגיע הזמן לשקול אפשרויות הלבנה אלו. כשיש כל כך הרבה דרכים לטפל בשיניים צהובות, אין שום סיבה להסתיר חיוך יפה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו