משיכת שמן תופעות לוואי: עובדות שצריך לדעת
Badge field

משחת שיניים להלבנה: יסודות ההלבנה היומיומית

Published date field

גם אם אתם מקפידים על היגיינת שיניים כמעט מושלמת, אתם עדיין עלולים לסיים עם שיניים צהובות. גילכם, המזונות שאתם אוכלים והרגלי אורח החיים שלכם - כולם עלולים לתרום לכתמים ולשיניים מצהיבות שאינן נראות בדיוק מושלמות בתמונות. כמובן, בזכות הזמינות של משחות שיניים מלבינות, אינכם חייבים בהכרח לפנות לרופא השיניים שלכם כדי להחזיר לעצמכם את החיוך הלבן הזוהר. אבל לפני שאתם בוחרים משחת שיניים שמבטיחה להלבין את שיניכם, וודאו שאתם מבינים כיצד ומדוע, כדי שתוכלו לבחור את המוצר הנכון.

איך זה עובד?

אמנם קיים מגוון אפשרויות רב על מדפי בית המרקחת, אך לא כל משחות השיניים המלבינות נולדו שוות. החומרים הפעילים הם אלו שעושים את ההבדל האמיתי באיזו יעילות המוצרים מלבינים. בדרך כלל משחות שיניים כוללות אחד משלושה מרכיבי הלבנה:

  • חומרים שוחקים עדינים על פי איגוד רופאי השיניים האמריקאי (ADA), חלק ממשחות השיניים מכילות חומרים שוחקים עדינים הכוללים מרכיבים כגון מגנזיום קרבונט, תחמוצות אלומיניום מיוננות וסידן פחמתי. חומרים שוחקים יכולים להסיר כתמי שטח שעלולים לגרום להצהבה על מנת לחשוף חיוך לבן יותר וזוהר יותר.
  • מי חמצן גרסה של מי חמצן במינון נמוך משפיעה על הלבנת שיניים והיא החומר הפעיל ברוב מערכות ההלבנה המשמשות במרפאות רופאי השיניים. בעוד שהריכוז במשחות שיניים מלבינות הינו פחות מהכמות במוצרים לשימוש חד-פעמי, מי חמצן יכולים להניב תוצאות מצוינות (ובטוחות לשימוש) לאורך תקופה ארוכה יותר. ה-ADA מציין כי חומרי הלבנה, כגון מי חמצן, יכולים לגרום לרגישות קלה אך הם עדיין בטוחים ומאושרים לשימוש קבוע.
  • קרבמיד פראוקסיד. קרבמיד פראוקסיד הוא למעשה חומר הלבנה שמתפרק למי חמצן. היתרון העיקרי של קרבמיד פראוקסיד הוא שלפי מחקר שפורסם בגיליון ספטמבר 2000 של כתב העת Journal of the American Dental Association, קרבמיד פראוקסיד הניב תוצאות במהירות רבה יותר מאשר מי חמצן ב-14 הימים הראשונים של המחקר. עם זאת, התוצאות בין קרבמיד פראוקסיד למי חמצן היו ברות השוואה לאחר 12 שבועות של שימוש.

האם ניתן להשתמש במוצרי הלבנה באופן יומיומי?

כל עוד מוצרי הלבנה מיועדים לשימוש יומיומי, תוכלו להשתמש בהם על בסיס יומי. אלו כוללים מוצרים כגון מברשות שיניים , משחות שיניים ומי פה . יש אנשים שעשויים לחוות רגישות בעת השימוש במוצרים המכילים מי חמצן. ניתן להקל על הרגישות על ידי החלפה בשימוש לסירוגין מדי יום בין משחת שיניים להלבנה ומשחת שיניים רגילה או משחה לשיניים רגישות.

כמה זמן לוקח להלבין שיניים?

משך הזמן שלוקח למוצר להלבין את השיניים תלוי מאוד במרכיבים ובמטרה של משחת השיניים. אם, אתם משתמשים במשחת שיניים חדשה המכילה מי חמצן, תוכלו לראות תוצאות הרבה יותר מהר מאשר אם אתם משתמשים במשחת שיניים להלבנה שמכילה רק חומרים מסירי כתמי שטח. המילה האחרונה במוצרי הלבנה היא ערכה המכילה מברשת שיניים ועט הלבנה מובנה המלבין את השיניים תוך יומיים.

להלבין את החיוך שלכם עם צחצוח יומיומי - זה הגיוני. בכל מקרה אתם מצחצחים, כך שתוכלו במקביל גם להלבין את השיניים. על ידי הבנה מה גורם למשחות שיניים אלו לפעול, תהיה לכם שליטה טובה יותר לגבי המרכיבים בהם אתם משתמשים ותוך כמה זמן תוכלו לקבל חיוך מושלם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו