זוג מחייך אחרי שמצא פתרונות לריח רע מהפה
Badge field

5 פתרונות לריח רע מהפה

Published date field

ריח רע מהפה הוא בעיה שכיחה. איגוד רופאי השיניים האמריקאי מדווחת כי מחצית מהמבוגרים סבלו בשלב כלשהו מריח רע מהפה, וכאשר ריח רע מהפה הופך לתופעה קבועה, הדבר עלול להשפיע על הביטחון העצמי שלכם, במיוחד כשאתם בעבודה. האם עמיתיך לעבודה יבחינו בכך בפגישת העבודה הבאה? בראיון עבודה, האם הריע הרע מהפה יעשה רושם ראשוני גרוע על הבוס הפוטנציאלי החדש? האם הריח הרע מהפה עלול לשנות את מהלך הקריירה שלך? קבלו חמש עצות מהירות לריח רע קבוע מהפה.

 1. הקפיצו לפה סוכריית מנטה ללא סוכר
 2. ניתן להשתמש בסוכריית מנטה ללא סוכר כדי לרענן את הנשימה במהירות לפני פגישות עסקיות חשובות. היא לא תרפא את בעיית הריח הרע מהפה, אבל היא תסתיר את הריח ותגרום לפה שלכם להפיץ ניחוח מנטה מרענן. בנוסף, מכיוון שסוכריות מנטה הן קומפקטיות, קל להתאים אריזה קטנה לכיס.

  ניתן להשתמש בסוכריות מנטה בתדירות גבוהה כל עוד בוחרים את הסוג ללא סוכר. סוכריות מנטה המכילות סוכר עלולות לתרום לעששת ולבעיות שיניים אחרות.

 3. שתו מים
 4. ריח רע קבוע יכול להיגרם על ידי יובש בפה, דבר שאומר שהפה אינו מייצר מספיק רוק. הרוק שוטף חלקיקי מזון שעשויים לגרום לריח מהפה, ובלי מספיק רוק חלקיקים אלה יישארו בפה ויגרמו לריח רע.

  שתיית מים לפני פגישה או ראיון היא פתרון מהיר לבעיה זו. לפגישות ארוכות יותר, הביאו איתכם בקבוק מים כך שתוכלו להמשיך ללגום ולמנוע ריח רע מהפה.

 5. לעסו מסטיק ללא סוכר
 6. מסטיק ללא סוכר הוא עוד דרך קלה ומהירה להיפטר מריח רע בפה. לעיסת מסטיק מגרה את זרימת הרוק בפה, מסביר כתב העת Journal of Dental Research (איספהאן), והדבר יכול לעזור לרענן את הנשימה אם הריח נגרם כתוצאה מיובש בפה. ניחוח המסטיק עוזר להסוות ריחות בסיסיים, במיוחד אם בחרתם בטעמים בעלי ריח חזק כמו מנטה או קינמון.

 7. השתמשו בתרסיס פה
 8. תרסיסי פה הם מוצרים המכילים חומר בעל טעם שניתן לרסס לפה כדי לרענן במהירות את הנשימה. תרסיסים אלו מגיעים בטעמים כגון קינמון ומנטה והם מהווים בחירה טובה למצבים בהם אתם ממהרים מכדי ללעוס מסטיק או ללגום כוס מים. בחרו תרסיס פה ללא סוכר כדי להימנע מסיכון לעששת.

 9. השתמשו בשטיפת פה
 10. שטיפת פה יכולה לעזור לרענן במהירות את הנשימה. פתרון מהיר זה פועל באמצעות השמדת החיידקים שבפה התורמים לריח הרע. ארומת המנטה עוזרת גם לחפות באופן זמני על כל הריחות הבסיסיים, כגון ריח טבק.

  כדאי לשמור בקבוקון מי פה בגודל מתאים לנסיעות במזוודה, בתיק או במגירת השולחן כדי להבטיח שתהיו מוכנים מיד לפגישות עבודה, גם בהתראה קצרה. פשוט שוטפים את הפה עם שטיפת פה אנטיבקטריאלית ונהנים מנשימה רעננה יותר.

  הקלה לטווח הארוך

  זכרו את חמש העצות הללו כדי לשמור על נשימה רעננה לאורך כל היום. בין בלחיצת יד עם לקוח או בשיחה עם עמיתים לעבודה במשרד, כעת יזכרו אתכם בגלל הכשרונות שלכם ולא בגלל ריח רע מהפה. עם זאת, סוכריות, מסטיקים ופתרונות מהירים אחרים הם רק פתרונות זמניים. אם אתם סובלים מריח רע קבוע מהפה, הקפידו לפנות לרופא השיניים כדי לגלות מה גורם לבעיה. ריח רע מהפה יכול להיגרם כתוצאה מהיגיינת פה לקויה, מחלות חניכיים, יובש בפה או בעיות אחרות הדורשות התייחסות. לאחר זיהוי הגורם, רופא השיניים יוכל להציע טיפולים שיפטרו אתכם לתמיד מהריח הרע בפה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו