צמחים שמכינים מהם משחת שיניים טבעית

חמישה רכיבים טבעיים במשחת שיניים ללא פלואוריד

תוכלו למצוא פלואוריד ברוב מוצרי משחות השיניים. זהו מינרל טבעי שמקשה את אמייל השן למניעת חורים. אולם, אם תרצו לבחור חלופה למשחת שיניים עם פלואוריד עבורכם או עבור ילדכם הקטנים, ישנן כמה אפשרויות זמינות. אך מה היא משחת שיניים ללא פלואוריד? קראו עוד ולמדו עוד על הרכיבים הנפוצים ביותר במשחות שיניים ללא פלואוריד, כולל רכיבים טבעיים ומבוססים על צמחים.

מהו פלואוריד ולמה הוא משמש?

פלואוריד הוא מינרל שנוצר בדרך טבעית ויכול למנוע עששת וחורים בשיניים. בקצרה, הוא בונה את האמייל בתהליך שנקרא רה-מינרליזציה. לכן ה American Dental Association ממליץ על שתיית מים עם פלואוריד ועל שימוש במשחות שיניים עם פלואוריד להסרת פלאק ולמניעת חורים. ואולם, אתם עדיין יכולים לרענן את הנשימה שלכם ולהסיר פלאק עם משחת שיניים ללא פלואוריד.

רכיבים של משחת שיניים ללא פלואוריד

מכיוון שישנן אפשרויות רבות למשחת שיניים מרכיבים טבעיים, ייתכן שלא תמצאו את כל המרכיבים הללו בכל אחת מהם. על פי סקירת ספרות ב Frontiers of Microbiology, דגימות צמחים ועשבים הסירו ביעילות את הפלאק (או הביופילם כפי שהחוקרים כינו אותו) ממש כמו משחת שיניים עם פלואוריד. אלו המרכיבים הפופולרים ביותר במשחות שיניים ללא פלואוריד:

  • קסיליטול
  • תמצית תה ירוק
  • תמצית צמח הפפאיה
  • Hydrated Silica - סיליקה מיובשת
  • סודיום ביקרבונט (סודה לשתיה)

קסיליטול

קסיליטול הוא ממתיק המופק מצמחים סיביים, המשמש בדרך כלל כתחליף לסוכר. הוא מצוי בהרבה פירות, ירקות, ואפילו בעצים. לא רק שהוא תחליף מצוין לסוכר באוכל, במשקאות ואפילו במסטיקים, הוא גם מונע את התפשטות הבקטריה בפה שלכם.

תמצית תה ירוק

לתה ירוק גם יתרונות לבריאות הפה שלכם. ה Contemporary Clinical Dentistry מדווח שמשחת שיניים מתה ירוק ומשחות שיניים אחרות ללא פלואוריד שנבדקו הסירו בקטריה מהפה. הוא גם יכול לרענן נשימה.

תמצית צמח הפפאיה

פרי הפפאיה טעים ביותר ועשיר בויטמין סי, ובפפאין, האנזים בתוך עץ הפפאיה, יכול גם הוא לסייע לכם. על מחקר שפורסם ב International Journal of Environmental Research and Public Health, משתתפים שהשתמשו במשחת שיניים עם תמצית עלי פפאיה הפחיתו זיהומים בחניכיים.

סיליקה מיובשת ואבקת סודה לשתיה

סיליקה מיובשת היא חומר משפשף שאינו מזיק המשמש במשחת שיניים לניקוי וליטוש השיניים. סודה לשתיה, ידועה גם כסודיום ביקרבונייט, משמשת למטרות כפולות בהקשר לניקוי שיניים. לא רק שהיא מנקה ומלטשת את השיניים, אלא גם אף תבחינו בגוון בהיר יותר!

כפי שאתם יכולים לראות, ישנם מספר מרכיבי משחת שיניים שאינם פלואוריד, כולל עלה פפאיה, תה ירוק וסודה לשתייה. בעוד שמרכיבים אלו נחקרו בשנים האחרונות, דברו עם רופא השיניים שלכם על אילו סוגי משחות שיניים הם ממליצים לכם ולמשפחה שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו