ריח רע מהפה? יש גם פתרונות
Badge field

ריח רע מהפה? יש גם פתרונות

Published date field

כולנו חווינו את זה: ריח רע מהפה. בעיה מביכה, אך שכיחה. אבל מה עושים כשנתקעים עם בעיה כזו? הטיפול הטוב ביותר לבָּאֶשֶת הפה הוא מניעה: צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי. אך אם הבעיה כבר קיימת ואין לך מושג מה לעשות, הנה כמה דרכים להיפטר מריח רע מהפה.

תזונה בריאה יוצרת הבל פה רענן

צריך פתרון מהיר לריח רע מהפה? קח קצת פטרוזיליה ולעס אותה. חלק מצמחי התבלין, כמו פטרוזיליה, מנקים את הפה כהרף עין. לפטרוזיליה יש ריח רענן שמסוגל להסוות את הריחות החזקים של המזון שאכלת.

אם אין בהישג ידך פטרוזיליה, אכול כמה ירקות פריכים, חיים. גזר, גבעולי סלרי, תפוח, ואף ברוקולי חי, כולם יכולים לעזור. מזונות אלה בריאים לגוף, ומכיוון שהם עתירי סיבים הם יכולים לשחרר ממקומם חלקיקי מזון תקועים שנותרו מהארוחה, ולמנוע הצטברות רובד שן (פלאק), השכבה שנדבקת לשיניים ועלולה לגרום לריח רע.

מי פה, סוכריות מנטה ומסטיק

מוצרים אלה נועדו להילחם בריח רע מהפה. עם זאת, על-פי ההסתדרות האמריקאית לרפואת שיניים, כולם מעניקים פתרון זמני בלבד, ואינם מחסלים את הבעיה. אף אחד מהם אינו מספק פתרון לטווח ארוך. מדובר במוצרים קוסמטיים שאינם הורגים את החיידקים הגורמים לריח הרע מהפה. מי פה קוסמטיים, למשל, פועלים רק מכיוון שטעמיהם וריחותיהם מסווים ריחות אחרים. ברגע שריח מי הפה מתפוגג חוזרים להרגיש את נוכחות החיידקים הגורמים לריח רע.

גם סוכריות מנטה ומסטיקים מסווים את הריח זמנית, אך רבים מהם מכילים סוכר. שים לב לכיתוב שעל התווית. רופאי שיניים ממליצים להשתמש בסוכריות ומסטיקים ללא סוכר, ואם אתה משתמש בכאלה עם סוכר, צרוך אותם במשורה.

למקרה שתסבול מריח רע מהפה בעבודה, כדאי שתחזיק במגירה בקבוק מי פה לשימוש בעת הצורך. באירועים חברתיים, אל תמתין עד שיהיה לך ריח רע מהפה, דאג להצטייד מראש! מסטיק או סוכריות מנטה ללא סוכר נמכרים באריזות קטנות. קל להחזיק אריזה כזו בארנק או בתיק, למקרה חירום של ריח רע מהפה.

היוועץ ברופא שיניים

אם אתה סובל מבאשת הפה באופן קבוע, תוכל לקבל את הפתרון הטוב ביותר מרופא השיניים. וכמובן אל תשכח להקפיד לשמור על היגיינת הפה. מחלות כמו סוכרת, מחלות חניכיים או זיהומים מסוימים עלולים לגרום לריח רע מהפה. אם הבחנת שאתה משתמש לעתים קרובות בסוכריות מנטה או במי פה, ייתכן שזה סימן שהבעיה אינה כה פשוטה כמו שחשבת. אל תהסס ואל תחשוש, וספר זאת לרופא השיניים בביקורך הבא אצלו.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו