אישה מחזיקה כוס קפה להמחשה של סיבות לריח רע מהפה
Badge field

באשת הפה: סיבות לריח רע מהפה

Published date field

האם שגרת החיים שלכם גורמת לריח רע מהפה? הגורמים הנפוצים לבאשת הפה (ריח רע מהפה) כוללים דברים פשוטים כמו המזונות שאנו אוכלים או הרגלי הצחצוח שלנו. עיינו ברשימה הבאה כדי לוודא שהשגרה היומית שלכם אינה גורמת לריח רע מהפה.

  1. דילוג על ארוחות: תאמינו או לא, דילוג על ארוחה עלול לגרום לריח רע מהפה שלכם. איגוד רופאי השיניים ההודי מציין כי הרגלי אכילה לקויים יכולים להוביל גם לתזונה לקויה, העלולה לגרום לבעיות בריאות בפה כגון איבוד שיניים מוקדם וריח רע מהפה. כדי להימנע מכך, נסו לאכול ארוחות קבועות בהפרש של לפחות שלוש עד ארבע שעות ביניהן.
  2. מחלות: מצבים כגון מחלות חניכיים, סוכרת ואפילו דלקת סינוסים קשורים לריח רע מהפה. אם אחד הפתרונות הנפוצים לסילוק ריח רע מהפה אינו משפר את מצבכם, פנו לייעוץ אצל הרופא או רופא השיניים שלכם.
  3. צחצוח לא מספיק: באיזו תדירות אתם מצחצחים שיניים במהלך היום? אם אינכם מצחצחים שיניים לפחות פעמיים ביום, ולמשך 120 שניות בכל פעם, אתם עלולים להיות בסיכון לריח רע מהפה. הקפידו לצחצח גם את הלשון. הלשון טומנת בחובה ריחות כמו שיירי מזון שנותרו בין השיניים!
  4. צחצוח בזמן לא נכון: רובנו מצחצחים בבוקר. אבל אם אתם מצחצחים שיניים לפני ארוחת הבוקר, האוכל שאתם אוכלים בארוחת הבוקר עלול להישאר בין השיניים. מזון זה אוסף חיידקים והופך לאחד הגורמים הנפוצים ביותר לריח רע מהפה.
  5. מזון בעל טעם וריח חזקים: שום טעים על הפיצה, אבל הריח שנותר בפה ממש לא נעים. אם יש לכם אירוע ואתם מעוניינים בריח פה רענן, הימנעו ממזונות בעלי טעם חזק כגון בצל, שום וכןאפילו קפה או אלכוהול.
  6. יובש ב פה: טיפולים ותרופות מסוימים עשויים לגרום לפה להתייבש מחוסר רוק, תופעה המכונה גם קסרוסטומיה. הרוק אחראי לפינוי חלקיקים הגורמים לריח בפה. אם לא נוצר מספיק רוק, החלקיקים עלולים להישאר בתוךהפה ולגרום לריח רע מהפה.
  7. מוצרי טבק: יש עשרות סיבות להפסיק לעשן או ללעוס טבק, וריח רע מהפה היא אחת מהן. מעשני ולועסי טבק לעיתים קרובות סובלים מריח טבק שנותר בפיהם וכן מהצטברותשל חיידקים בתוך הפה שעלולים לגרום לריח.

עם קצת טיפול ותשומת לב להרגלים היומיים, תוכלו לשמור על נשימה רעננה ועל חיוך מזמין.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו