ניקוי לשון
Badge field

כיצד לנקות את הלשון ולמנוע ריח רע מהפה

Published date field

ייתכן שאתה מצחצח שיניים פעמיים ביום, ואולי אף פעם נוספת אחרי ארוחת הצהריים, אך כל עוד לא תלמד כיצד לנקות את הלשון, לא תוכל להיפטר מבָּאֶשֶׁת הפה, הנקראת גם ריח רע מהפה. בכל פעם שאתה מתכונן לצחצח שיניים, זכור לנקות דרך שגרה גם את הלשון.

שיטות לניקוי הלשון

אחרי צחצוח השיניים, התמקד בלשון. הכי פשוט להשתמש במברשת השיניים עצמה, אך תוכל גם לנסות מברשות מיוחדות עם מנקה לשון מובנה בצד האחורי של ראש המברשת.

ריח רע מהפה עלול להיגרם מחיידקים ומחלקיקי מזון הנלכדים מתחת לריר שעל הלשון, וביחד יוצרים שכבה שגורמת לריח רע מהפה. מרח על מברשת השיניים כמות קטנה מאוד של משחת שיניים והברש בעדינות את חלקה העליון של הלשון כדי לסלק את השכבה. התחל בחלקה האחורי של הלשון, ואז התקדם לקצה הלשון, לכיוון קדמת הפה. הברש את כל פני השטח העליונים של הלשון, תוך הפעלת לחץ קל. לסיום, שטוף את הפה במים.

שימוש במגרד לשון

לניקוי עמוק יותר ניתן להשתמש במגרד לשון. כלי זה עשוי בדרך כלל מפלסטיק רך וגמיש, המקלף מהלשון בעדינות את השכבה הרירית, המכילה חיידקים ושאריות מזון. שטוף את מגרד הלשון במים חמים אחרי כל העברה של מגרד הלשון על הלשון.

אם אתה חש צריבה בלשון או שהיא מדממת, סימן שהפעלת כוח רב מדי על מגרד הלשון. נקה את הלשון בתנועות איטיות והפעל על מגרד הלשון לחץ קל בלבד. התרכז במרכז הלשון, שם מצטברים מרבית החיידקים גורמי הריח.

באיזו תדירות לנקות את הלשון

בכל פעם שאתה מצחצח שיניים או משתמש בחוט דנטלי, סיים בניקוי הלשון. נקה את הלשון לפחות פעם בבוקר ופעם בערב, לפני השינה. אם יש לך פה יבש או טעם דוחה בפה באמצע היום, נסה לנקות את הלשון כדי לפתור את הבעיה.

שימוש במי פה אחרי ניקוי הלשון מלחלח את הפה והורג חיידקים נוספים. זכור, שמירה על הבל פה רענן אינה מסתכמת רק בצחצוח שיניים שגרתי. שמירה על שגרה של טיפוח הלשון, תעזור לך ליהנות מהבל פה טבעי ורענן.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו