איך להעלים ריח רע מהפה
Badge field

איך להעלים ריח רע מהפה

Published date field

ריח רע מהפה, המוכר גם בשם בַּאֶשֶת הפה, הוא בעיית היגיינה מביכה שאף אחד אינו רוצה לחוות. עם זאת, מדובר בבעיה העשויה להופיע אצל כל אחד מאיתנו. כדי לדעת איך לסלק ולהעלים ריח רע מהפה, צריך להבין מה גורם לו מלכתחילה.

הפה מלא חיידקים. לעתים קרובות החיידקים, ולא לכלוך, גורמים לריח רע מהפה. לעתים קרובות נתקעות בין השיניים ולאורך קו החניכיים שאריות מזון, שבהמשך צומחים ומתרבים בהן חיידקים. אם לא ננקה את האזור הזה, יופיע ריח רע מהפה. עוד גורם שכיח הוא אכילת מזונות בעלי ריח חזק, כמו שום ובצל, או אף אלכוהול, אשר יוצרים ריח רע בפה. חלקם נספג במערכת העיכול ומגיע למחזור הדם. כאשר הדם מגיע לריאות משתחררים לחלל הריאות חומרים גורמי ריח, ונפלטים בנשימה. לפעמים ריח רע מהפה יכול להיות סימן למחלה קשה, כמו סוכרת, אי ספיקת כבד או מחלת כליות.

הנה מספר עצות לסילוק ולהעלמת ריח רע מהפה:

צחצח שיניים והשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע

צחצח שיניים לפחות פעמיים ביום ונקה בין השיניים בחוט דנטלי לפחות פעם אחת ביום. פעולות אלה מסלקות ביעילות מזון וחיידקים הנלכדים בין השיניים וקו החניכיים.

נקה את הלשון

בדרך כלל לא מספיק לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי. גם על הלשון מצטברים חומרים, כמו תאים מתים ושאריות מזון, המהווים קרקע מזון לחיידקים. נקה את הלשון באמצעות מברשת השיניים או מנקה לשון ייעודי.

שתה לעתים תכופות

כאשר אין מספיק רוק בפה, הפה יבש. מצב זה מופיע באופן טבעי בשינה, ולכן בבוקר הפה מדיף ריח לא נעים.אך מצב זה עשוי להופיע בכל שעה משעות היום. הרוק נחוץ לנו כדי לנקות את הפה ולשטוף ממנו חלקיקי מזון. שתה במשך היום הרבה מים, שישטפו את הפה ויעזרו לגרות הפרשת רוק.

הקפד על תזונתך

קל להימנע מאכילת מזונות שנוטים להיות המקור לריח רע מהפה, אך עם זאת, כדאי לשים לב להרכב התזונה בכלל. אמנם תזונה עתירת חלבון ודלת פחמימות טובה לבריאות, אך היא עלולה לגרום לריח רע מהפה כשלא אוכלים מספיק פחמימות ואין לגוף מספיק סוכרים, הוא מפיק אנרגיה מפירוק שומנים, אשר גורם לריח רע מהפה.

בקר אצל רופא השיניים

אם אתה שומר בקפידה על היגיינת הפה אך עדיין יש לך ריח רע מהפה, הגיע הזמן שתבקר אצל רופא השיניים אשר יבדוק אם יש בעיה רצינית יותר שגורמת לריח רע מהפה.

 

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו