איך למנוע ריח רע מהפה במצבי סטרס
Badge field

איך למנוע ריח רע מהפה במצבי לחץ

Published date field

בחלק מהמקרים הריח הרע מהפה לא הופיע בגלל משהו שאכלת, אלא בגלל יובש בפה. לכן, אין פלא שאתה תוהה איך להעלים ריח רע מהפה. על-פי המכונים הלאומיים לבריאות (NIH), יובש בפה הוא תגובה נורמלית לסטרס. במצבי סטרס מערכת העצבים גורמת לשינויים פיזיולוגיים בגוף, שביניהם דופק מהיר, קוצר נשימה, רעד, סחרחורת, הזעת יתר, וכן, גם יובש בפה.

אל חשש, יש דרכים פשוטות ודיסקרטיות להילחם ביובש בפה. בפעם הבאה שתרצה ליצור רושם ראשוני חיובי תוכל להשתמש באחת מהן.

סטרס ויובש בפה

הסיבה העיקרית ליובש בפה, הגורם לריח רע מהפה, היא הפחתה של זרימת הרוק. כך שלמעשה סטרס גורם ליובש בפה מכיוון שהוא מפחית את זרימת הרוק.

מהו המנגנון? חוסר נוזלים ונשימה דרך הפה עוזרים ליצור יובש בפה, ובמצבי סטרס לפעמים אנחנו כה עסוקים עד שאנו שוכחים לאכול, לשתות ולנשום כרגיל. לכן אל תופתע אם יהיה לך יובש בפה במצבים כמו ראיון עבודה, או דייט ראשון.

הפחתת סטרס מונעת היווצרות ריח רע בפה

האסטרטגיה הטובה ביותר לטיפול ביובש בפה היא להוריד את רמות הסטרס. והרבה יותר קל לעשות זאת ממה שנדמה לך. בנוסף, ברגע שתהיה רגוע יותר, היובש בפה ייעלם מעצמו. אחת הדרכים להירגע היא לנשום דרך האף בכוונה ובאופן מודע. השתדל לא לנשום מהר מדי. נשום ונשוף בקצב אטי וקבוע.

דרך נוספת היא לשתות מים גם כשאינך צמא. כאשר יש מספיק נוזלים לכל הגוף, יש גם מספיק נוזלים בפה, כלומר מספיק רוק. הרוק שוטף את הפה ומסלק ממנו חיידקים ושאריות מזון. השתדל להימנע משתיית אלכוהול, קפה או תה, שהם משקאות הנוטים לגרום ליובש בפה. ודבר אחרון, גייס לעזרתך חבר. שיחת טלפון קצרה או אפילו הודעת ווטסאפ מחבר יכולה לעזור לך להפחית חששות, להוריד סטרס, ולשמור על חיוך רענן.

הגברת זרימת הרוק מפחיתה יובש בפה

הנה כמה עצות זריזות כיצד להגביר באופן טבעי את זרימת הרוק, חוץ מאשר לשתות מים. לעיסת מסטיק ללא סוכר מגבירה את ייצור הרוק. עם זאת, אל תשכח להשליך את המסטיק לפני שאתה נכנס לישיבה חשובה או למפגש רשמי!

מיץ לימון מגרה את בלוטות הרוק להפריש רוק. כמה טיפות לימון בכוס המים שאתה שותה יחוללו פלאים. גם מסטיק ללא סוכר ועם קסיליטול מגרה את זרימת הרוק ומונע עששת. זכור לצחצח שיניים במשחת שיניים המכילה פלואוריד לפני ואחרי פגישות עם אנשים אחרים.

וכמובן, אל תשכח שכדי להפחית ריח רע מהפה לאורך זמן יש להקפיד לשמור על היגיינת הפה. הדרך הטובה ביותר למנוע יובש בפה, וכתוצאה מכך למנוע ריח רע מהפה, היא להקפיד ולטפל בהיגיינת הפה מדי יום. לכל היותר תצטרך לערוך שינויים קלים בהרגלים, אך הדבר יחולל פלאים במפגשיך עם אחרים. שימוש במשחת שיניים ובמי פה מתאימים יכול לרענן את נשימתך כהרף עין.

ברגע שתשמור על היגיינת הפה דרך שגרה, תהיה בדרך הנכונה להימנעות מרגעים מביכים.

 

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו