איך לצחצח שיניים נכון? הקפידו על משך זמן נכון לצחצוח

ילד מסתכל למצלמה להראות איך לצחצח שיניים נכון

לא קל להקנות לילדים הרגלים טובים לבריאות הפה. ניסיון להרגיל אותם בקביעות לצחצח שיניים לאחר הארוחות ולהשתמש בחוט דנטלי עלול להיות כאב ראש לא קטן. אבל האם עליכם לבדוק גם כמה זמן הם מקדישים לצחצוח השיניים? תאמינו או לא, ישנם כמה יתרונות לשליפת שעון העצר במקרה זה.

כמה זמן צריכים ילדים להקדיש לצחצוח השיניים?

ילדים לא תמיד אוהבים למהר בבוקר כשצריך להתלבש, להכין את התיק ולנקות את החדר. אך לעיתים קרובות בעת צחצוח השיניים הם דוקא מזדרזים מדי... לפי מומחי השיניים במרכז הרפואי של אוניברסיטת נברסקה, צחצוח שיניים צריך לקחת כשתי דקות. אבל ד"ר טים דורהאם, רופא ומנתח שיניים, מסביר שלא רק הזמן חשוב.

ד"ר דורהאם אומר שהרגלי צחצוח טובים דורשים השקעה של יותר משתי דקות בלבד. "הרבה פעמים אנו משקיעים שתי דקות רק להברשת החלק העליון של שינינו", הוא אומר בסרטון שלו בערוץ היוטיוב של האוניברסיטה. הוא ממשיך ואומר שעלינו להגיע אל צידן הפנימי והחיצוני של השיניים שלנו ואל האזורים שמאחורי השיניים הקדמיות והאחוריות. "גם הזמן וגם האיכות חשובים", הוא אומר.

שיטות: הקפדה על משך הזמן הנכון לצחצוח שיניים אצל ילדכם

אז מהי הדרך הטובה ביותר לוודא שילדכם מקדיש את הזמן הראוי לצחצוח שיניים? בהתאם לגיל הילד, ישנן טכניקות שונות שתוכלו לנסות.

פעוטות: בגיל זה, אתם כנראה עדיין מפקחים על הרגלי צחצוח השיניים שלהם. בחרו את אחד השירים האהובים על ילדכם שאורכו כשתי דקות ושירו אותו בקול רם בזמן שהוא מצחצח שיניים.

ילדים גדולים יותר: אם אינכם רוצה לשיר לילד בן תשע בזמן שהוא מצחצח שיניים, הניחו שעון עצר על דלפק האמבטיה שלו. יתכן שהוא לא ישתמש בו תמיד, אבל אתם יכולים לקפוץ מדי פעם לחדר האמבטיה, לכוון את הטיימר ולראות אם הוא מקדיש מספיק זמן כדי להגיע לאזורים שונים בפה שלו כשהוא מצחצח.

בני נוער: ככל שילדיכם יתבגרו, הם ירצו יותר עצמאות. השקיעו במברשת שיניים חשמלית המצויידת בקוצב זמן כדי לוודא שהם מקדישים מספיק זמן לצחצוח שיניים. ישנם מספר מותגים בשוק הכוללים קוצב זמן של שתי דקות לצחצוח נכון.

מאחר שילדים מחקים את מה שאתם עושים, האם בדקתם לאחרונה כמה זמן אתם מקדישים לצחצוח השיניים? צחצוח משותף עם הילד עשוי להיות הדרך הטובה ביותר להראות לילדכם עד כמה חשובים הרגלי צחצוח תקינים.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

כיצד לנקות את השיניים בחוט דנטלי?

  • משכו חוט באורך של 45 עד 60 ס"מ מהסליל.

  • כרכו את קצות החוט הדנטלי סביב האצבע המורה והאמה.

  • כרכו היטב את החוט הדנטלי סביב כל שן בצורת C; הזיזו את החוט הדנטלי קדימה ואחורה בתנועת דחיפה ומשיכה וכן למעלה ולמטה לאורך הדופן של כל שן

כיצד לצחצח שיניים?

  • הניחו את מברשת השיניים בזווית של 45° ביחס לקו החניכיים. הזיזו את מברשת השיניים קדימה ואחורה וחזרו על פעולה זו עבור כל שן.

  • צחצחו את חלקה הפנימי של כל שן באותה טכניקה של הזזת המברשת קדימה ואחורה.

  • צחצחו את משטח הלעיסה (החלק העליון) של כל שן.

  • השתמשו בקצה המברשת כדי לצחצח מאחורי כל שן, קדימה ואחורה וכן למעלה ולמטה.

  • הקפידו לצחצח את הלשון שלכם כדי לסלק חיידקים הגורמים לריח רע מהפה.

אל תזלזלו בבריאות הפה שלכם

צחצוח שיניים וניקוי בחוט דנטלי הם המפתח לחיוך בריא. בידקו את המוצרים, כדי למצוא את המוצר המתאים לכם ביותר.