משפחה מצחצחת שיניים יחד להדגים איך לצחצח שיניים נכון
Badge field

3 טכניקות צחצוח שיניים שעושות את העבודה

Published date field

טכניקת בס או טכניקת כיסי החניכיים

המפתח למניעה ולטיפול במחלות חניכיים הוא צחצוח סביב ומתחת לקו החניכיים בו נוטים להצטבר חיידקים ופלאק. בשיטת הצחצוח בס, שפורסמה במגזין הרפואי MedChrome, זיפי מברשת השיניים מגיעים אל מתחת לחניכיים כדי לקרצף את הפלאק לפני שהוא מתקשה לאבנית וגורם למחלות חניכיים:

  • הניחו את מברשת השיניים במקביל לשיניים עם הזיפים לכיוון החניכיים.
  • הטו את המברשת לזווית של 45 מעלות והכניסו את הזיפים מעט מתחת לקו החניכיים.
  • בלחץ יציב אך עדין, ותוך כדי שמירה על הזיפים מתחת לרקמת החניכיים, הניעו או העבירו את המברשת בתנועות קדימה ואחורה או השתמשו בתנועה מעגלית קטנה 15 עד 20 פעמים, לפני המעבר לאזור הבא. המברשת אמורה לכסות שתיים-שלוש שיניים בכל פעם.
  • צחצחו את כל המשטח החיצוני של השיניים ואז המשיכו באותה טכניקה בצד הפנימי של השיניים.
  • כדי לצחצח את פנים השיניים הקדמיות, החזיקו את מברשת השיניים במצב אנכי והשתמשו בזיפים בקדמת המברשת, אך וודאו שהם נכנסים מתחת לרקמת החניכיים.
  • צחצחו את משטח הלעיסה של השיניים הטוחנות ואל תשכחו את הלשון.

טכניקת סטילמן

שיטת הצחצוח של סטילמן דומה לטכניקת בס; עם זאת, היא עשויה לעזור לנקות יותר פסולת בין השיניים. איגוד רופאי השיניים ההודי מספק כמה תרשימים מועילים.

כדי ליישם שיטה זו, מתחילים בדומה לטכניקת בס, אך לאחר ההברשה מתחת לאזור החניכיים, הזיזו את המברשת לכיוון משטח הלעיסה של השן והשתמשו במשיכות קצרות קדימה ואחורה.

טכניקת צ'רטר

אם יש לכם מרווחים בין השיניים, משטחי שורש חשופים או שעברתם ניתוח חניכיים או נסיגת חניכיים, רופא השיניים שלכם עשוי להמליץ ​​על שיטת הצחצוח של צ'רטר, אומר מכון Triveni למדעי השיניים בהודו. טכניקה זו יעילה גם לאנשים עם מכשירי יישור שיניים או תותבות חלקיות קבועות.

  • הניחו את הזיפים על קו החניכיים בזווית של 45 מעלות המצביעה לכיוון משטח הלעיסה או כתר השן. מצב זה הינו הפוך לזה המשמש בטכניקת בס וסטילמן.
  • הזיזו בעדינות את המברשת הלוך ושוב 15 עד 20 פעמים, תוך שימוש במשיכות מעגליות קצרות או בתנועות קטנות קדימה ואחורה, ואז מקמו את המברשת מחדש לאזור הבא.
  • התקדמו סביב הפה באותה תבנית, וצחצחו את כל משטחי השיניים, הפנימיים והחיצוניים, כמו גם את משטחי הלעיסה של הטוחנות.

גרסאות משופרות

זה אולי נשמע מרתיע, אך ישנן גם גרסאות משופרות לטכניקות בס, סטילמן וצ'רטר. פשוט פעלו לפי הטכניקה הבסיסית של כל שיטה שתבחרו, אך לאחר צחצוח אזור, גלגלו או גרפו את הזיפים לעבר משטחי הלעיסה. פעולה זו גורפת פסולת התקועה בין השיניים ומנקה את כל משטחי השיניים. תנועת הגריפה מסייעת גם במניעת נזק לכיסי החניכיים (המרווח בין השיניים לחניכיים).

תכשירים מסחריים

שימוש בטכניקת צחצוח אפקטיבית הוא עליית מדרגה, אך בכדי לבצע עבודה טובה בכל משימה, אתם זקוקים לכלים הנכונים. שקלו לנסות מברשות שיניים שנועדו למטרה זו. הן מצויידות בזיפים רב-מפלסיים להסרת פלאק נוסף בין השיניים, וקצה ניקוי מוגבה המנקה מקומות שקשה להגיע אליהם.

החליפו מברשת שיניים כל שלושה עד ארבעה חודשים. מברשות שחוקות ובלויות אינן מנקות היטב ומברשות ישנות עלולות לאכלס חיידקים. אל תשכחו להשתמש במשחת השיניים המכילה פלואוריד, המחזק את אמייל השן ומונע עששת. והשתמשו בחוט דנטלי לפחות פעם ביום כדי לנקות במקומות אליהם לא מגיעה מברשת השיניים שלכם.

קל להתמודד עם מחלות שיניים: זה מתחיל בלהחזיק ביד את מברשת השיניים. אז אם ברצונכם לנסות אחת מהטכניקות הללו של צחצוח שיניים, אך אינכם בטוחים איזו מהן, פנו לרופא השיניים או לשיננית. הם יכולים להתאים אישית בדיוק עבורכם כל אחת מהשיטות הללו, ויחד עם הדרכה אישית, אתם תהיו מוכנים למשימה רצינית של צחצוח שיניים תוך זמן קצר.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו