אישה מדגימה איך להשתמש בחוט דנטלי

חוט דנטלי: הפיקו את המירב מפעולת הניקוי בחוט דנטלי

זו שאלה הנשאלת על ידי כל רופא שיניים: "האם אתם משתמשים בחוט דנטלי מידי יום?" אם עניתם "לא", תהיו מוכנים להרצאה. הוספת שלב נוסף לשגרת טיפול הפה שלכם עשויה להראות כיותר מידי עבודה, אך ישנן יתרונות גדולים בקבלת עצת רופא השיניים שלכם בהוספת חוט דנטלי לתיבת הכלים לטיפול הפה שלכם. יתרה מכך, שימוש בחוט דנטלי בדרך הנכונה יכול לעזור לכם להפיק את המרב מכל גדיל.

חשיבות השימוש בחוט דנטלי

דמיינו שהרווחים בין השיניים שלכם הם כמו רצפת המטבח שלכם. היא מתלכלכת, אך טאטוא וניגוב עוזר לשמור אותה נקיה. למרבה הצער, ככל שתזניחו אותם, ישנן הצטברויות גדולות יותר שקשות יותר לניקוי. זה מה שקורה כשאתם מדלגים על שימוש בחוט דנטלי: הרווחים בין השיניים שלכם צוברים פלאק, מה שמקשה יותר ויותר לשמור עליהם נקיים. כאשר הפלאק גדל ללא שליטה, זה יכול להוביל למחלת חניכיים.

בחירת חוט דנטלי

הצעד הראשון בסילוק הפלאק מן הרווחים הצפופים בין השיניים הוא למצוא מוצר שאתם אוהבים ותשתמשו בו בכל יום ללא כשלון. תוכלו לרכוש חוט דנטלי בצורות שונות שעווה וללא שעווה, חלקם בטעמים וחלקם ללא טעם. זו העדפה אישית, אך הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בשימוש בחוט דנטלי, על פי American Dental Association (ADA), הוא לבחור במוצר מאושר. זה אומר שהמוצר נתמך על ידי ה ADA ומאושר שהוא בטוח ויעיל.

טכניקות שימוש בחוט דנטלי

השתמשו במדריך הזה שלב אחר שלב כדי לעזור לכם ללמוד את העניין.

  1. התחילו עם בערך 45 ס"מ חוט דנטלי. כרכו בערך 7 ס"מ סביב האצבע המורה וכ-7 ס"מ סביב האצבע המורה ביד השניה.
  2. תפסו את החוט הדנטלי בין הבוהן לאצבעות המורות ומתחו בעדינות.
  3. החליקו בעדינות את החוט הדנטלי בין השיניים שלכם, התחילו בטוחנות האחוריות שלכם לכיוון קדמת הפה.
  4. כשהחוט הדנטלי נוגע בקו החניכיים, משכו הצידה ליצירת צורת האות C כלפי צד שן אחת, בתנועת דחיפה משיכה והחלקה מעלה ומטה, ואז עברו לאזור חוט חדש וחזרו על הפעולה בשן הנגדית לפני שתמשיכו לשתי השיניים הבאות.
  5. השליכו את החוט הדנטלי כשתסיימו. חוט דנטלי בלתי ניתן לשימוש חוזר, הוא אינו יעיל לשימוש בפעם השניה ויש עליו פלאק, על פי ה ADA.

טיפים וטריקים

גם אם יש לכם חוט דנטלי ואתם יודעים כיצד להשתמש בו, יכול להיות שתמצאו את עצמכם שוכחים לנקות בין השיניים לאחר הצחצוח. תוכלו לנסות טכניקות שונות כדי לבדוק אם זה עוזר לכם לזכור לנקות בחוט דנטלי. זה לא משנה אם אתם מנקים בחוט דנטלי לפני או לאחר הצחצוח, השאירו את החוט הדנטלי במקום שתוכלו לראות לצד משחת ומברשת השיניים שלכם. וכך, כשתצחצחו שיניים, תזכרו גם לנקות בחוט דנטלי. הזמן הטוב ביותר לניקוי בחוט דנטלי הוא מתי שזה מתאים ביותר לסדר היום שלכם.

הטריק הוא לוודא, כמו בצחצוח, שאתם מנקים בחוט דנטלי לפני השינה. אם אינכם אוהבים את סוג החוט הדנטלי, אל תפחדו לבדוק ולמצוא מידה, צורה וטעם שאתם אוהבים. רופא השיניים שלכם וודאי יוכל לספק לכם דוגמיות אם אינכם רוצים לקנות קופסא חדשה רק כדי לנסות.

ניקוי בחוט דנטלי חשוב בדיוק כמו צחצוח שיניים; זו הסיבה שרופא השיניים שלכם תמיד ישאל אם זה חלק משגרת הגיינת הפה שלכם. כל שזה מצריך זה כמה דקות נוספות. השיניים והחיוך שלכם יודו לכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו