אישה מדגימה שימוש בחוט דנטלי לילדים

איך לעזור לילדכם להשתמש בחוט דנטלי

סיוע לילדיכם לשמור על שיניים וחניכיים בריאות לכל החיים מתחיל בללמד אותם על טיפול נאות בפה. זה לא סוד שצחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי פעם ביום מפחיתים את הסיכון למחלות חניכיים ועששת. עם זאת, שימוש בחוט דנטלי עשוי לדרוש יותר הכנה והדגמה עבור ילדיכם מאשר צחצוח שיניים. למדו כיצד ללמד את ילדכם איך לנקות בין השיניים באמצעות חוט דנטלי ועודדו אותם לשמור על הרגל זה לטווח ארוך עם המדריך הזה לילדים: כיצד להשתמש בחוט דנטלי.

מתי להתחיל לעזור לילדים שלכם להשתמש בחוט דנטלי

על פי האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים, ילדים צריכים להתחיל להשתמש בחוט דנטלי כאשר יש מספיק שיניים שצמחו זו ליד זו. חיידקים יכולים להתמקם בין השיניים, מה שמוביל לעששת מוקדמת ולחניכיים דלקתיות.

לעתים קרובות בהתחלה הורים נאלצים להשתמש בחוט דנטלי עבור ילדיהם. חשוב להיות עדינים בעת העברת החוט בין השיניים של ילדכם. שימוש בחוט דנטלי בכוח יכול להוביל לכאב או דימום בחניכיים. השתמשו בחוט דנטלי בעדינות, במיוחד מלמדים את ילדכם כמה חשוב להשתמש בחוט דנטלי.

כיצד לעודד את ילדכם להפוך את השימוש בחוט דנטלי להרגל

ילדכם יזדקק לעזרתכם כדי לשמור על היגיינת הפה. ניקוי בין השיניים יכול להיות דבר מאתגר לעשות כל יום, אבל אתם יכולים לעשות פעילויות כדי להפוך את זה לכיף, כולל:

  • הדגמה כיצד שימוש בחוט דנטלי עובד
  • תגמול על שימוש נכון בחוט דנטלי
  • לשיר שירים
  • לתת לילד שלכם לבחור את המוצרים לטיפוח הפה שלו

הדגימו עד כמה חוט דנטלי מסיר שאריות מזון מהשיניים שלכם לאחר האכילה. אכלו משהו כמו עלים ירוקים או פירות הנוטים להיתקע בין השיניים, ולאחר מכן הדגימו טכניקה נכונה לשימוש בחוט דנטלי כדי שילדכם יוכל לראות כיצד הוא מסיר מזון שנתקע. עזור לילדיכם להפוך את השימוש בחוט דנטלי להרגל על ידי הכנת לוח שנה לטיפול בפה ותנו להם מדבקות להדביק בימים שבהם הם מסיימים את שגרת טיפול הפה שלהם, כולל שימוש בחוט דנטלי. תוכלו להפוך את הטיפול בפה למהנה על ידי שימוש במוצרים לשיניים עם הדמויות האהובות עליהם, תגמול על התנהגות טובה עם מדבקות, או לשיר שיר טיפשי במהלך השגרה היומית.

כיצד להשתמש בחוט דנטלי ב-4 שלבים פשוטים

  • שלב 1: מוציאים כ-45 ס"מ של חוט דנטלי.
  • שלב 2: סובבו את החוט סביב האגודל והאצבע בכל קצה עד שיש לכם קטע קצר של חוט דנטלי בין האצבעות לשימוש. החליקו בעדינות את קטע החוט בין השיניים של ילדכם.
  • שלב 3: הטו את החוט לצורת האות 'C' כך שהוא יתעקל סביב כל שן והחליקו את החוט לאורך הצד של השן ומתחת לקו החניכיים.
  • שלב 4: השתמשו בחלק נקי של החוט הדנטלי עבור כל שן כדי להימנע מהכנסת מזון וביופילם מחדש.

אתם יכולים להשתמש בסילון מים או במברשות שיניים אינטרדנטלית כדי לנקות בין שיני ילדכם אם השימוש בחוט דנטלי לא נוח.

העזרה לילדכם לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי, יחד עם ביקורות אצל רופא/ת השיניים, יבטיחו שילדיכם ישמרו על היגיינת הפה שלהם בעצמם ככל שהם גדלים.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו