ילד מסתכל למצלמה להראות איך לצחצח שיניים נכון
Badge field

איך לצחצח שיניים נכון? הקפידו על משך זמן נכון לצחצוח

Published date field

לא קל להקנות לילדים הרגלים טובים לבריאות הפה. ניסיון להרגיל אותם בקביעות לצחצח שיניים לאחר הארוחות ולהשתמש בחוט דנטלי עלול להיות כאב ראש לא קטן. אבל האם עליכם לבדוק גם כמה זמן הם מקדישים לצחצוח השיניים? תאמינו או לא, ישנם כמה יתרונות לשליפת שעון העצר במקרה זה.

כמה זמן צריכים ילדים להקדיש לצחצוח השיניים?

ילדים לא תמיד אוהבים למהר בבוקר כשצריך להתלבש, להכין את התיק ולנקות את החדר. אך לעיתים קרובות בעת צחצוח השיניים הם דוקא מזדרזים מדי... לפי מומחי השיניים במרכז הרפואי של אוניברסיטת נברסקה, צחצוח שיניים צריך לקחת כשתי דקות. אבל ד"ר טים דורהאם, רופא ומנתח שיניים, מסביר שלא רק הזמן חשוב.

ד"ר דורהאם אומר שהרגלי צחצוח טובים דורשים השקעה של יותר משתי דקות בלבד. "הרבה פעמים אנו משקיעים שתי דקות רק להברשת החלק העליון של שינינו", הוא אומר בסרטון שלו בערוץ היוטיוב של האוניברסיטה. הוא ממשיך ואומר שעלינו להגיע אל צידן הפנימי והחיצוני של השיניים שלנו ואל האזורים שמאחורי השיניים הקדמיות והאחוריות. "גם הזמן וגם האיכות חשובים", הוא אומר.

שיטות: הקפדה על משך הזמן הנכון לצחצוח שיניים אצל ילדכם

אז מהי הדרך הטובה ביותר לוודא שילדכם מקדיש את הזמן הראוי לצחצוח שיניים? בהתאם לגיל הילד, ישנן טכניקות שונות שתוכלו לנסות.

פעוטות: בגיל זה, אתם כנראה עדיין מפקחים על הרגלי צחצוח השיניים שלהם. בחרו את אחד השירים האהובים על ילדכם שאורכו כשתי דקות ושירו אותו בקול רם בזמן שהוא מצחצח שיניים.

ילדים גדולים יותר: אם אינכם רוצה לשיר לילד בן תשע בזמן שהוא מצחצח שיניים, הניחו שעון עצר על דלפק האמבטיה שלו. יתכן שהוא לא ישתמש בו תמיד, אבל אתם יכולים לקפוץ מדי פעם לחדר האמבטיה, לכוון את הטיימר ולראות אם הוא מקדיש מספיק זמן כדי להגיע לאזורים שונים בפה שלו כשהוא מצחצח.

בני נוער: ככל שילדיכם יתבגרו, הם ירצו יותר עצמאות. השקיעו במברשת שיניים חשמלית המצויידת בקוצב זמן כדי לוודא שהם מקדישים מספיק זמן לצחצוח שיניים. ישנם מספר מותגים בשוק הכוללים קוצב זמן של שתי דקות לצחצוח נכון.

מאחר שילדים מחקים את מה שאתם עושים, האם בדקתם לאחרונה כמה זמן אתם מקדישים לצחצוח השיניים? צחצוח משותף עם הילד עשוי להיות הדרך הטובה ביותר להראות לילדכם עד כמה חשובים הרגלי צחצוח תקינים.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו