יצאת מהבית? אין בעיה, אתה עדיין יכול להיפטר מריח רע מהפה!

איך להיפטר מריח רע בפה גם מחוץ לבית

כשאתה קם בבוקר, פשוט מאוד להיפטר מהריח הרע מהפה: אתה רק צריך לצחצח שיניים ולשטוף את הפה במי פה מרעננים. אין בעיה לרענן את הנשימה בבית, אבל זה קצת יותר מסובך כשיוצאים מהבית. הרי בעצם לא תמיד יש לידך כיור, ולא תמיד יש לך בכיס מברשת שיניים. לכן חשוב שתהיה לך תוכנית גיבוי. כך שאם תחשוש שמא יש לך ריח רע מהפה, תוכל לשלוף מהשרוול, או מהכיס, פטנט שיעזור לך להיפטר מהריח.

מסטיק וסוכריות ללא סוכר

על-פי ההסתדרות האמריקאית לרפואת שיניים (ADA), לפעמים ריח רע מהפה נובע מבעיה בזרימת הרוק בפה. ה-ADA ממליצה על לעיסת מסטיק ללא סוכר או מציצת סוכריה ללא סוכר. פעולות אלה מגבירות את הפרשת הרוק ועוזרות להפיג את הריח הרע מהפה באמצעות שטיפת חלל הפה, כולל הלשון והשיניים, מחלקיקי המזון והחיידקים הגורמים לריח הרע. כדאי להחזיק בכיס או בתיק חבילת מסטיק או סוכריות ללא סוכר, כדי שתמיד תהיה לך תוכנית גיבוי.

מברשת שיניים קומפקטית

להחזיק בכיס או בתיק מברשת שיניים ומשחת שיניים זה לא הדבר הכי דיסקרטי שאפשר לעשות כדי לרענן את הפה. אבל ניתן להשיג מברשת שיניים קומפקטית חד-פעמית, אשר יכולה לעזור מאוד לסלק ריח רע מהפה בקפיצה זריזה לחדר השירותים. מברשת כזו מכילה משחת שיניים בצורת ג'ל, והודות לכך אין צורך להשתמש במים ובמשחת שיניים. אחרי רענון מהיר של הפה, פשוט השלך את המברשת הקומפקטית לפח.

לעיסת פטרוזיליה

במצבים מסוימים — למשל, אם הסתבר לך שהמנה הטעימה שהזמנת בדייט מתובלת בנדיבות רבה מדי בשום — ייתכן שאין לך בכיס או בתיק פתרון מהיר לסילוק ריח רע מהפה. אבל, אם התמזל מזלך, המנה שלך מקושטת בפטרוזיליה. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מציין כי לעיסת עלי פטרוזיליה או נענע יכולה לנטרל ריח רע מהפה. לעס כמה עלי פטרוזיליה, ובתוך כמה שניות הריח יחלוף.

התייעצות עם רופא שיניים

פתרונות בזק עוזרים יפה כשריח רע מהפה תוקף אותך מדי פעם בדיוק כשאתה מחוץ לבית. אך אם אתה סובל כל הזמן מריח רע מהפה, ייתכן שמדובר בבעיה ממשית ולא במטרד זמני. היוועץ ברופא השיניים לגבי הסיבות האפשריות לריח הרע שנודף מפיך, שביניהן עששת, טיפול שיניים שעברת לאחרונה ואף בעיות עיכול. הוא יוכל להמליץ לך כיצד להיפטר מריח רע מהפה שנגרם מבעיות רציניות יותר. בין אם הבעיה מופיעה מדי פעם, ובין אם מדובר בבעיה קבועה, לריח רע מהפה יש גם פתרונות בזק וגם פתרונות ארוכי טווח.

 

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

ריח רע מהפה

הגדרה

ריח רע מהפה נגרם בדרך כלל כתוצאה מהתפרקות מזון. גורמים אחרים כוללים היגיינה דנטלית לקויה, יובש בפה, מחלות, זיהומים, שימוש בטבק ודיאטה קיצונית.

גורמים

רוב המקרים של ריח רע מהפה מתחילים בפה. ישנם גורמים אפשריים רבים שכוללים:

  • חלקיקי מזון ממזונות בעלי ריח חזק במיוחד כגון שום או בצל
  • עישון
  • זיהומים בדרכי הנשימה
  • Acid Reflux
  • רפלוקס חומצי
  • היגיינת פה לקויה

ריח רע מהפה גורם לכם לאי נעימות?

ריח רע מהפה עלול לגרום לכם ולסובבים אתכם לאי נעימות, אך למרבה המזל זוהי בעיה שקל לטפל בה. נסו את אחד ממוצרי ריענון הנשימה שלנו.