איך להיפטר מרגישות בשיניים?

רגישות בשיניים יכולה להיות אחת מבעיות השיניים הכואבות ביותר שאנחנו עלולים לחוות בימי חיינו. אם יש לך רגישות בשיניים, אתה יכול להיפטר ממנה כך שהכאב לא יחזור.

יש מספר דרכים להפחית את הכאב הנובע מרגישות בשיניים ולמנוע נזק נוסף לשן, שהוא הגורם לרגישות. ואלה כמה מהן:

  1. אל תצחצח שיניים במברשת שיניים בעלת זיפים קשים. מברשת כזו עלולה לגרום הן לנסיגת חניכיים והן לפגיעה בזגוגית השן. מומלץ להשתמש במברשת שיניים בעלת זיפים רכים.

  2. השתדל לצחצח שיניים בעדינות, ולא חזק מדי. צחצוח שיניים נמרץ עלול לשחוק את זגוגית השן (השכבה החיצונית הקשה של כותרת השן), לגרום לחשיפה של שנהב השן (בלועזית דנטין; השכבה הרכה הנמצאת מתחת לזגוגית השן), או לשפשף ולפצוע את החניכיים ולגרום לנסיגתן ולחשיפה של שנהב השן (השורש שמתחת לחניכיים) באזור שמתחת לקו החניכיים.

  3. השתדל לא לאכול מזונות חומציים כמו פירות הדר, עגבניות, חמוצים וכדומה, העלולים לשחוק את זגוגית השן ולגרום לשחיקה של השיניים.

  4. השתמש במשחת שיניים עם פלואוריד המכילה גם חומר מיוחד לשיניים רגישות המגן על זגוגית השן ושורשי השיניים.

  5. אם אתה אמור לעבור הלבנת שיניים אצל רופא שיניים, כדאי שתשקול להשתמש במשחת שיניים לשיניים רגישות במשך שבועיים לפני טיפול ההלבנה. היוועץ ברופא השיניים איזו משחת שיניים מתאימה לך.

יש מצבים אחרים שבהם הכאב מחמיר, ולא בגלל רגישות בשיניים, והם דורשים התייעצות עם רופא השיניים.

  1. אם יש לך עששת פנה לרופא השיניים לקבלת טיפול מתאים. לעתים יהיה צורך להתקין שיקום על השן ובמקרים חמורים יותר ייתכן אף צורך בעקירה.

  2. אם יש לך שן סדוקה, פנה לרופא השניים כדי לתקן אותה.

  3. אם מתח גורם לך לחרוק שיניים או להדק את הלסתות (מצבים שבדרך כלל קורים בלילה), פנה לרופא השיניים. הוא יוכל להתקין לך סד או מגן פה מתאים אשר ימנע פגיעה בשיניים.

חשוב שתשמור על היגיינת פה נאותה בבית. השתמש בחוט דנטלי פעם ביום וצחצח שיניים עם משחת שיניים המכילה פלואוריד פעמיים ביום. כמו כן חשוב להגיע לטיפול תקופתי להסרת אבנית כל 6 חודשים, או בהתאם להמלצות השיננית ורופא השיניים.

היוועץ ברופא השיניים אילו אפשרויות עומדות בפניך למנוע רגישות בשיניים ומהם הפתרונות המתאימים לך ביותר למנוע בעיה נפוצה זו.

© זכויות יוצרים 2011 חברת קולגייט-פלמוליב

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

רגישות בשיניים

הגדרה

רגישות בשיניים, הידועה גם כרגישות יתר של הדנטין, נוצרת בשן עצמה או במשטחים חשופים של השורש. הדבר מתרחש כתוצאה מהידלדלות שכבת האמייל המגנה על השן, או כתוצאה מנסיגת חניכיים החושפת את הדנטין, השכבה שמתחת לאמייל. נסיגת החניכיים מצמצמת את יכולתם של האמייל והחניכים להגן על השן ועל השורש. 57% מאוכלוסיה סובלים מרגישות בפה.

סימנים ותסמינים

אם מאכלים, משקאות חמים, קרים, מתוקים או חומציים מאוד או נשימה באוויר קר גורמים לרגישות או לכאב באחת השיניים או בכולן, יתכן שיש לכם שיניים רגישות. רגישות בשיניים עשויה לחלוף ולהופיע שוב במשך הזמן.

האם רגישות בשיניים פוגעת בסגנון החיים שלכם?

רגישות בשיניים עלולה להפוך את האכילה והשתייה לחוויה מכאיבה. נסו את אחד מהמוצרים שלנו המיועדים להקלה על שיניים רגישות. שימוש ממושך במוצרים אלו ימנע תופעות כאלו בעתיד.