רופא מסביר למטופלת על כאבים אחרי טיפול שורש

סיבוכים של טיפול שורש: עובדות שצריך לדעת

למרות הסטיגמה שיש עליהם, טיפולי שורש הם הליכים חיוניים ומכריעים בשמירת על בריאות הפה הכללית שלכם. ועם הטכנולוגיה המתקדמת כיום, טיפולי שורש הפכו לטיפולים נוחים שדורשים ביקור או שניים אצל רופא השיניים. אולם זה אפשרי, שבעיות מסוימות עקב טיפול שורש יופיעו לאחר הניתוח, וזה טוב להיות מודע להן לפני הטיפול.

טיפול שורש מטפל לשורש הבעיה- שהיא שן פגועה או מזוהמת. ההליך מסיר את החלק הפגוע של השן (העיסה) , מנקה, מחטא ממלא ואוטם אותו. רופא השיניים שלך יבצע טיפול שורש כאשר קיימות בעיות מסוימות למניעת כאב ולמניעת התפתחות מוגלה. בחלק מטיפולי השורש ישנם סיבוכים. הנה רשימה של מספר סיבות שייתכן שתצטרכו טיפול חוזר בשן:

  • זיהום או דלקת - המובילים לריקבון בשן.
  • סדק בשן
  • צורך מתמשך לטיפול באזור

לעיתים קרובות, תקופת ההחלמה אינה אורכת זמן רב, והכאב חולף מהר ממש שתוכלו לדמיין.

מה רמת הכאב לאחר טיפול שורש?

יחד עם המורכבות של הטיפול - כאבים ואי נוחות לאחר ההליך הם שכיחים. הם יכולים להיות מעומעמים או לפעמים חדים, אך אינכם צריכים להיות מרותקים למיטה. אם הכאב מתחיל להתפוגג ואז חוזר, יתכן שיש צורך בהסרה נוספת של עצב השן הנגוע או סיבוכים אפשריים אחרים בעקבות טיפול השורש שלכם. צרו קשר מיד עם רופא השיניים שלכם אם זה קורה.

מהו סדק בשורש שלא אובחן ?

סדק בשורש שלא אובחן במהלך הטיפול הינו תופעת לוואי אפשרית של טיפול שורש. הסדק שוב יוביל לגדילת בקטריה באזור וייתכן ותזדקקו לטיפול נוסף.

מה לגביי חומרים פגומים?

אמנם לא סביר, אך האיטום מטיפול השורש שלכם עלול להשחק עם הזמן. הסיבוך הזה פותח אפשרות להשפעה חוזרת של בקטריה על השורש . רופא השיניים שלכם יודיע לכם כיצד להימנע או להאט את הסיבוך מלקרות. אם הוא אכן קורה, יש צורך בטיפול נוסף.

האם יש אזורים בעייתיים נוספים?

לעיתים ישנה תעלת שורש שפוספסה. הדבר מאפשר לבקטריה להישאר ולגרום לזיהום - דבר שמצריך ניתוח נוסף. הליך נוסף עשוי להוביל לכך שרופא השיניים שלך יסיר את כל הסתימות, הכתרים או השתלים הדרושים מהניתוח הראשוני, כך שהם יוכלו להגיע לשורשי השן שלכם. .

מה לעשות אם יש לכם סיבוכים

כל אלו סיבוכים אפשריים, אך לא בהכרח סבירים. מציאת רופא שיניים מנוסה ומוערך ביותר כדי לבצע את טיפול השורש שלכם זה הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות עבור בריאותכם. זכרו לעקוב בקפדנות על ההנחיות לאחר הניתוח הניתנות על ידי רופא השיניים שלכם שתוכלו להחלים במהרה ובצורה טובה. קבעו תור נוסף לביקורת וצרו קשר עם רופא השיניים שלכם מיידית אם תחושו בסיבוכים שלאחר טיפול השורש.

אין צורך להכנס לפאניקה כאשר מחליטים אם לעשות או לא טיפול שורש. היו פתוחים וכנים עם רופא השיניים שלכם בנוגע לבריאותכם ולסיבוכים האפשריים שיכולים להופיע, הדבר יועיל ביותר להצלחת ההליך. בזמן שכל מטופל הוא שונה ואחוזי ההצלחה משתנים, שיעור ההצלחה הכללי לטיפול שורש עומד על 95%.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו