כיצד מיישרים שיניים: שלוש שיטות מוכחות.

חיוך יפה לא רק משפר את הביטחון העצמי, אלא משפיע על איכות החיים הכללית. אמנם לא כולם נולדים עם חיוך מושלם, אולם חיוך כזה הינו בר השגה. כולם יודעים כיצד מיישרים את השיניים ברמה הבסיסית ביותר: גשר מתכת. אך כיום קימות אפשרויות רבות יותר מבעבר בכל הקשור לרפואת שיניים קוסמטית.

גשר שקוף (אינויזליין)

גשר מסוג אינויזליין הוא אחת השיטות החדשות והפופולריות ביותר הקיימות כיום בתחום יישור השיניים. מערכת יישור, המעוצבת לפי מידה, מיוצרת ספציפית עבור המטופל. במשך הזמן הפלטות מזיזות את שיניו של המטופל בכיוון שנקבע על ידי רופא השיניים או האורתודנט. על אף שמטרת הגשר זהה לזו של הגשרים המסורתיים, עם גשר מסוג אינויזליין המראה והתחושה שונים לחלוטין. פלטות היישור עשויות פלסטיק שקוף, המורכב בנוחות על השיניים. כפעמיים בחודש מחליפים המטופלים את הפלטות הישנות במערכת פלטות חדשה וחוזרים על פעולה זו עד יישור השיניים. מידע נוסף על שיטה זו תוכלו למצוא בסעיף המקורות Colgate Oral Care.

תיקון קוסמטי של קו המתאר

אם השיניים שלכם מעט מעוותת אך לא בהכרח עקומות, עומדת בפניכם אפשרות של תיקון או עיצוב מחדש של קו המתאר. ההליך מתבצע בדרך כלל בביקור אחד ואורך פחות משלושים דקות. בהליך זה משנה רופא השיניים את צורתן ואת אורכן של השיניים הבעייתיות. במקרים מסוימים נערך שינוי גם במנח השיניים המטופלות כדי ליצור מראה יפה יותר. רופא השיניים מסיר בזהירות את האמייל ומעצב בעדינות את השיניים בעזרת מלטשת או לייזר. הסרת האמייל גורמת לשינוי בצורתה של השן המטופלת. לאחר השגת הצורה הרצויה, השיניים עוברות החלקה וליטוש.

גשר מתכת

קיים גם גשר המתכת. גשר הוא התשובה הפופולרית ביותר ליישור שיניים. הגשר כולל בדרך כלל ארבעה חלקים: טבעות מתכת, חומר הדבקה, חוט מתכתי וגומיות חיבור. יחידות אלה פועלות במשולב כדי להפעיל לחץ על השיניים בכיוון מסוים. במשך הזמן השיניים זזות למקום הרצוי. בשונה מגשר האינויזליין, גשר המתכת כולל טבעות וחוטים מתכתיים גלויים לעין. אפשרות זו פחות אסתטית, אך ברוב המקרים היא זולה הרבה יותר משיטות יישור השיניים האחרות. המטופלים צפויים להשתמש בגשר במשך שנתיים בממוצע, אך משך השימוש עשוי להשתנות בהתאם להמלצותיו של רופא השיניים.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות חשובות בנושא שמירה על בריאות הפה בזמן טיפול אורתודנטי של מבוגרים

  • ניקוי בחוט דנטלי – ניקוי בחוט חשוב מאוד בזמן טיפול אורתודנטי. אורתודנטים ושינניות עשויים להמליץ על מברשות אינטרדנטליות או על משחילים לחוט דנטלי, כדי להקל על החדירה בין השיניים.

  • צחצוח שיניים – צחצוח שיניים – משחת שיניים המכילה פלואוריד ומברשת עם זיפים רכים הן האידיאליות לניקוי שיניים עם גשר. התחילו את צחצוח השיניים בזווית של 45 מעלות ביחס לקו החניכיים וצחצחו בתנועות מעגליות קטנות. לאחר מכן מקמו את מברשת השיניים מעל הסמכים (הקוביות של הגשר) כשהיא פונה כלפי מטה, כדי לצחצח מעל כל סמך. לבסוף, כדי לצחצח את החלק התחתון של הסמך ואת חוט המתכת יש למקם את המברשת כך שתפנה כלפי מעלה.

  • שטיפת פה המכילה פלואוריד – לאחר צחצוח וניקוי בחוט דנטלי, שטפו את הפה במי פה המכילים פלואוריד כדי למנוע היווצרות חורים וכתמים לבנים על השיניים.

  • מגני פה – השתמשו במגן פה בעת עיסוק בספורט. מגני פה מגנים על הלחיים והשפתיים מפני חתכים חמורים וכן מונעים פגיעה בגשר או בהתקן אורתודנטי אחר במקרה של נפילה או חבלה בפנים.

פה מתכת? שמרו על ניקיונו למען העתיד.

קשה יותר לשמור על שיניים נקיות עם גשר בפה. נסו את אחד המוצרים שלנו שנועדו לפשט את התהליך.