האם קיימות אפשרויות נוספות לשיפור החיוך?

לא כולם מועמדים מתאימים להלבנת שיניים. הלבנה אינה מומלצת אם יש לכם בשיניים קדמיות סתימות, כתרים, כיפות או בונדינג בצבע השיניים – ההלבנה לא תשנה את צבעם של חומרים אלה ולכן הם יבלטו בחיוך החדש והלבן שלכם. במקרים כאלה מומלץ לבדוק אפשרויות נוספות, כגון ציפוי חרסינה או בונדינג.

Veeners

  • ציפוי חרסינה הם פיסות דקות עשויות חרסינה או פלסטיק המודבקות על קדמת השיניים. בשיניים שצבען השתנה מאוד ובשיניים סדוקות או מעוותות, הציפויים הללו יוצרים חיוך יפה לאורך זמן. ציפויי החרסינה אינם מוכתמים בקלות ולכן הם פופולריים בקרב אנשים שרוצים חיוך מושלם.

קיימים שני סוגים של ציפויי שיניים:

  • ציפויי חרסינה (לא מיידיים), שאותם יש לייצר תחילה במעבדה דנטלית כך שיתאימו במדויק לשיניים שלכם ומצריכים שני ביקורים אצל רופא השיניים. ציפויי פורצלן יקרים למדי והם עמידים למשך 10 עד 15 שנים ואף מעבר לכך.
  • ציפויי קומפוזיט (מיידיים), המודבקים לשן ומצריכים ביקור אחד בלבד במרפאת השיניים. ציפויי קומפוזיט זולים בהרבה, אך עמידים ל- 5 עד 7 שנים בלבד.

Chipped Toothשן שבורה

Tooth after bonding to repair the chip.שן לאחר בונדינג לתיקון השבר

בציפוי קומפוזיט (בונדינג) משתמשים בשרף מרוכב לשיקום שן סדוקה או שבורה, למילוי רווחים בין שיניים, לעיצוב שיניים מחדש או להענקת גוון חדש לחיוך. לאחר מריחת תמיסת חריטה עדינה המחספסת מעט את משטח השן ומאפשרת הצמדות של חומר ההדבקה, ימרח רופא השיניים את השרף על השן ויפסל, יצבע ויעצב אותו כדי לקבל תוצאה משביעה רצון. לאחר מכן משתמשים באור בעוצמה גבוהה המקשה את החומר ובשלב האחרון מלטשים אותו.

רבים בוחרים בבונדינג במקום בסתימות אמלגם משום שהוא נראה טבעי יותר – ניתן להתאים את גוון החומר לגוון הטבעי של השן.

החסרונות של בונדינג לעומת סתימות אמלגם הם מחירו הגבוה יותר ומכיוון שהוא נקבובי, אנשים שמעשנים יגלו שהוא מצהיב.

רופא השיניים יוכל להגיד לכם אם אתם מועמדים מתאימים לציפוי חרסינה או לצפוי קומפוזיט.

זכויות יוצרים © 2003, 2002 חברת קולגייט-פלמוליב. כל הזכויות שמורות

11/15/2010

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות חשובות לטיפול בפה הקשורות לבונדינג.

  • הימנעו מצריכת משקאות המכתימים את השיניים –תה, קפה, יין אדום וחומרים נוספים עלולים להכתים את הקומפוזיט המשמש לציפוי השן.

  • הקפידו על היגיינת פה טובה – כדי להבטיח שהשיניים שעברו זה עתה בונדינג יישמרו יפות לאורך זמן, חשוב מאוד לצחצח אותן פעמיים ביום ולנקות בחוט דנטלי מדי יום.

שמרו על חיוך זוהר!

בונדינג יכול לשפר את החיוך, אך חשוב לשמור עליו באמצעות צחצוח שיניים לעיתים תכופות. נסו את אחת ממשחות השיניים שלנו שתעזור לכם לשמור על החיוך.