משיכת שמן תופעות לוואי: עובדות שצריך לדעת

ילדה מסתכלת בשמן מראה מושכת שיניים

אנשים רבים מאמינים שתרופות טבעיות עדיפות בכל מה שקשור להלבנת שיניים ולניקוי רעלים מהפה. גרגור שמן הוא פרקטיקה עתיקה הנתפסת כמסייעת בהסרת זיהומים מהגוף ובשיפור בריאות הפה. בכל הנוגע לבריאות הפה, חשוב ללמוד את העובדות ולהתייעץ עם רופא השיניים שלכם כדי להחליט מה הכי מתאים לכם.

מהו גרגור שמן?

גרגור שמן נועד להסיר חיידקים ולעורר ייצור רוק, מלבד יתרונות נוספים. כפי שמתואר במאמר בכתב העת Journal of Traditional and Complementary Medicine, גרגור שמן כולל בדרך כלל שטיפה והחזקה בפה של שמן בכמות של כף מלאה, מיד עם הקימה בבוקר. משאירים את השמן בין השיניים ובחלל הפה עד 20 דקות. בסוף הגרגור, כשהשמן הופך חלבי ודליל, יורקים אותו לפח האשפה. לעולם אין לבלוע את השמן לאחר הגרגור - הוא מלא בחיידקים.

האם גרגור שמן עובד?

נערכו מחקרים רבים על השפעת גרגור השמן על בריאות והיגיינת הפה, וקיימים דיונים מהו סוג השמן המתאים ביותר.

למרות שמחקרים אלה ואחרים בקנה מידה קטן מסיקים מסקנות חיוביות לגבי גרגור שמן, איגוד רופאי השיניים האמריקאי (ADA) אינו רואה בגרגור שמן פרקטיקה אמינה להיגיינת שיניים או תחליף לצחצוח ושימוש בחוט דנטלי.

תופעות לוואי לגרגור שמן

לגרגור שמן אין תופעות לוואי פיזיות ידועות. עם זאת, ייתכן שתבחינו בהתחלה בכאבי לסת או כאבי ראש כתוצאה מהפעולה הנמרצת של גרגור השמן. בליעת השמן עלולה לגרום לקלקול קיבה או לשלשול.

אין להשתמש בגרגור שמן במקום צחצוח ושימוש בחוט דנטלי. הקפידו תמיד על הרגלי צחצוח השיניים המומלצים על ידי רופא השיניים, והוסיפו טיפולים אלטרנטיביים כגון גרגור שמן רק לאחר התייעצות עם רופא השיניים שלכם.

כיצד לשמור על בריאות הפה שלכם

למרבה הצער, אין תרופת קסם ההופכת את השיניים ללבנות ובריאות לחלוטין. מה שהוכח כעובד לאורך זמן הוא פיתוח ושמירה על שגרה נאותה של טיפול בפה. בעוד צחצוח שיניים ושימוש בחוט דנטלי מהווים את הבסיס לשגרה כזו, הצעדים לשמירה על בריאות הפה הם פשוטים למדי:

והחשוב ביותר, השתמשו בחוט דנטלי כל יום וצחצחו שיניים בוקר וערב.

אנו מקבלים רק מערכת אחת של שיניים קבועות, ולכן הטיפול בהם הוא חיוני. לגרגור שמן יש כמה תכונות מבטיחות, אך דרושים מחקרים נוספים כדי להוכיח את יעילותו ובטיחותו. לא משנה אילו תרופות טבעיות אתם מעוניינים לנסות, לעולם אל תוותרו על צחצוח השיניים היומיומי שלכם ועל השימוש בחוט דנטלי לקבלת חיוך בריא.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות למניעת שינוי צבע השיניים לאחר הלבנה

לאחר סיום טיפול ההלבנה, קיימות מספר פעולות שתוכלו לבצע כדי להבטיח שהחיוך שלכם יישאר לבן יותר.

  • הימנעו ממזונות ומשקאות מכתימים – קפה, תה, יין, משקאות ספורט, סוכריות קשות, תותים וגרגרי יער שונים וכן רוטב עגבניות – כולם מזונות שעלולים לגרום לשינויים בצבע השיניים.
  • השתמשו בקשית – בעת שתיית משקאות מכתימים השתמשו בקשית כדי להרחיק מהשיניים את הצבעים הגורמים להיווצרות כתמים.
  • שטיפת פה המכילה פלואוריד – לאחר צחצוח וניקוי בחוט דנטלי, מומלץ לשטוף את הפה עם שטיפת פה המכילה פלואוריד כדי למנוע היווצרות חורים וכתמים לבנים על השיניים.
  • היגמלו מעישון – עישון טבק עלול לגרום לשינוי בצבע השיניים. הימנעות משימוש בטבק תסייע לשמור על שיניים לבנות.

כתמים, כתמים הסתלקו!

הסירו כתמים מהשיניים כדי ליצור חיוך לבן יותר! נסו את אחד ממוצרי הלבנת השיניים שלנו למראה שיניים לבנות יותר.