אישה מחייכת לאחר שטיפלה בסדק בשורש השן
Badge field

איתור וטיפול בסדק בשורש השן

Published date field

סוגים אחדים של בעיות שיניים כגון שן שיצאה ממקומה או כתר שבור די קשה לפספס. אבל למרות שניתן לחשוב שקשה להתעלם משן סדוקה, האמת היא שאנשים רבים מתקשים לזהות את הבעיה הדנטלית הזו. כדי לשפר את הסיכוי שלכם לזהות שבר בשיניים, בדקו את הסיבות והתסמינים הנפוצים של שיניים סדוקות.

מה גורם לשן להיסדק?

מספר התנהגויות ואירועים עלולים להוביל לסדק, המכונה גם שבר, באחת מהשיניים. במקרים מסוימים, פשוט לעיסה של חפץ קשה או סוגי מזון קשים כגון ממתקים מסויימים או קרח יכולים לגרום להתפתחות סדק. הרגלים שקשורים לעיתים למתח, כולל חריקת שיניים או כיווצי לסת, יכולים גם הם להפוך את השיניים לרגישות יותר לשברים. לעיתים תאונה או אירוע טראומטי עלולים להוביל לשן סדוקה.

מהם הסימנים לכך ששן סדוקה?

קשה לזהות סדק בשן פשוט מכיוון ששברים אלה לעיתים אינם נראים לעין האנושית. למעשה, סדקים בעובי שערה עלולים שלא להופיע אפילו בצילומי רנטגן. אז איך ניתן לדעת אם השן שבורה? שימו לב לכאב מקומי שמתעצם כשנוגסים באוכל או כשחושפים את השיניים לטמפרטורות חמות או קרות.

אילו צעדים עליכם לנקוט?

ישנם מספר טיפולים בהם רופא השיניים יכול להשתמש בכדי לתקן שן סדוקה, כולל הדבקה, הנחת כתר או ביצוע טיפול שורש. סוג הטיפול עליו ימליץ רופא השיניים יהיה תלוי במיקום ובחומרת השבר בשן, לכן עדיף לקבוע תור מיד כשאתם חושדים שיש לכם סדק בשן.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו