מהם מגני פה של ספורטאים?
Badge field

מהם מגני פה של ספורטאים?

Published date field

מהם מגני פה של ספורטאים?

מגני ספורט או מגני פה הם שמות שונים לאותו דבר: אביזר המותקן על השיניים כדי להגן עליהן ממכות בפנים ובראש. כל מי שלוקח חלק בענף ספורטיבי הכולל נפילות, מגע פיזי או פריט מתעופף, חשוב שיכלול מגני פה בציוד הספורט שלו. ענפי ספורט אלה כוללים כדורגל, כדורסל, פוטבול, הוקי, סקייטבורד, התעמלות ורכיבת אופניים בשטח – כל פעילות שעלולה לגרום לפציעה בפה.

בדרך כלל מכסה מגן הפה את השיניים העליונות, והוא מיועד להגן מפני שיניים שבורות, חתכים בשפתיים ונזקים אחרים בפה. אם אתם משתמשים בגשר ליישור שיניים או אביזרי שיניים קבועים אחרים (כגון גשר) על הלסת התחתונה, ייתכן שרופא השיניים ימליץ לכם להשתמש גם במגן פה לשיניים התחתונות.

מהם הסוגים השונים של מגני פה?

לא משנה איזה סוג של מגן פה תבחרו, הוא חייב להיות גמיש, עמיד בפני קריעה ונוח. כמו כן הוא חייב להתאים בצורה טובה ולא להגביל את הדיבור או את הנשימה שלכם. קיימים שלושה סוגים של מגני פה:

  • מגני פה בהתאמה אישית — אלה מיוצרים לפי מידה במרפאת השיניים או במעבדת שיניים מקצועית. אין זה מפתיע שהם מספקים את ההתאמה הנוחה ביותר ואת ההגנה המרבית. רופא השיניים מבצע הטבעה של השיניים שלכם ולאחר מכן מעצב את מגן הפה על התבנית של השיניים. היות ומגנים אלה מותאמים באופן טוב יותר ונוחים יותר, רוב הספורטאים מעדיפים מגני פה מסוג זה. עם זאת, הם גם היקרים ביותר.
  • מגני חמם ונשוך — למגנים אלה צורה קבועה מראש שאותה ניתן לשנות על ידי חימום המגן במים ולאחר מכן הידוק השיניים בתוך הפלסטיק החם כדי להתאים את הצורה לפה שלכם. מגנים אלה נמכרים בחנויות רבות לציוד ספורט. הם מספקים התאמה טובה יותר מזו של המגנים המוכנים. מלאו את ההוראות בדייקנות כדי להבטיח שלא יהיה לכם בסופו של דבר מגן עם התאמה גרועה לפה שלכם
  • מגני פה מוכנים — מגני פה אלה אינם יקרים, צורתם קבועה מראש והם מוכנים לשימוש. לרוע המזל, במקרים רבים התאמתם לפה אינה טובה. הם עשויים להיות מגושמים ועלולים להקשות על הדיבור ועל הנשימה.

כמה זמן אמור מגן השיניים לשרוד?

היות ובמרוצת הזמן מתבלים מגני הפה ויעילותם פוחתת, מומלצת החלפתם בתום כל עונת פעילות. החלפת מגן הפה חשובה במיוחד אצל מתבגרים, היות ופיהם ממשיך לגדול והשיניים ממשיכות להתפתח גם בשנות הבגרות הראשונות. ספורטאים רבים המתאמנים במספר ענפי ספורט במקביל מזמינים מגן פה חדש בביקורת השיניים התקופתית, מדי שישה חודשים.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו