זוג מבוגר שמח אחרי שקיבלו שיניים תותבות

המדריך לשיניים תותבות

שיניים תותבות מהוות חלופה לשיניים חסרות. הן מיוצרות בהתאמה אישית וניתן להוציא אותן מהפה ולהחזירן. בעוד שיכול לקחת זמן להתרגל לשיניים תותבות, והן לעולם לא ירגישו בדיוק כמו שיניים טבעיות, כיום השיניים התותבות נראות טבעיות ונוחות יותר מאי פעם.

תועלות

החלפת שיניים חסרות תסייע לשיפור המראה שלכם והחיוך. מבלי תמיכה של שן תותבת, שרירי הפנים שוקעים, וגורמים לאדם להראות מבוגר יותר. זאת ועוד, שיניים תותבות יסייעו לכם לאכול ולדבר בנוחות - דברים שאנשים לרוב לוקחים כמובן מאליו עד שהם מאבדים את השיניים הטבעיות שלהם.

טיפול

עם הזמן, יהיה עליכם לחדש את התמיכה של התותבות, להחליף אותן מחדש או לבסס מחדש כתוצאה מבלאי רגיל משימוש. ביסוס מחדש דורש בסיס חדש, תוך השארת השיניים התותבות הקיימות. כשאתם מתבגרים, הפה שלכם משנה צורה באופן טבעי. השינויים האלו גורמים לשיניים התותבות שלכם להתרופף, מקשים על הלעיסה ומכאיבים לחניכיים שלכם. לכל הפחות, עליכם לראות את רופא השיניים שלכם לביקורת שנתית.

הנה טיפים שיעזרו לכם לשמור על השיניים התותבות:

  • כשמטפלים בשיניים תותבות יש לעמוד מעל מגבת מקופלת או קערת מים. שיניים תותבות הן עדינות ועלולות להישבר אם יפלו.
  • אל תתנו לשיניים תותבות להתייבש. כאשר אינכם משתמשים בהן שמרו אותן בתמיסה לניקוי והשרייה של תותבות או במים רגילים. לעולם אל תשתמשו במים חמים, שיכולים לגרום לשיניים התותבות להיקרע.
  • צחצוח השיניים התותבות באופן יומיומי יסיר מזון ופלאק דנטלי, ויסיע למנוע מהן להיכתם. ניתן להשתמש במנקה על קולי לניקוי השיניים התותבות, אך הוא אינו מחליף צחצוח שיניים יומיומי יסודי.
  • צחצחו את החניכיים שלכם, הלשון והחיך בכל בוקר עם מברשת בעלת סיבים רכים לפני הרכבת השיניים התותבות. זה מעורר את זרימת הדם ברקמות ומסייע להסיר את הפלאק.
  • גשו לרופא השיניים שלכם אם השיניים התותבות שלכם נשברו, נסדקו, נבקעו, או התרופפו. אל תתפתו לסדר אותן בעצמכם - זה יכול להזיק ללא כל אפשרות תיקון.

הליך

תותבת שלמה

תותבת מלאה קונבנציונאלית מיוצרת ומורכבת בפה המטופל לאחר שהשיניים הנותרות הוסרו והרקמות החלימו, מה שיכול להמשך כמספר חודשים.

תותבת מיידית שלמה מורכבת ברגע שהשיניים הנותרות הוסרו. רופא השיניים ימדוד ויכין דגמים ללסת המטופל במהלך ביקור מקדים. באמצעות שיניים תותבות מיידיות , המטופל אינו צריך להיות ללא שיניים במשך תקופת ההחלמה.

תותבות חלקיות:

תותבת חלקית יושבת על מסגרת מתכתית הנצמדת לשיניים הטבעיות שלך. לעיתים כתרים מורכבים על חלק מהשיניים הטבעיות שלכם ומשמשים כעוגן לתותבות. שיניים תותבות חלקיות מציעות חלופה נשלפת לגשרים.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו