השריית שיניים במים בשביל ניקוי תותבות
Badge field

טיפים לאחסון נכון של שיניים תותבות

במהלך היום, השיניים התותבות שלכם נותנות לכם את הביטחון לחייך, לדבר ולאכול כפי שעשיתם לפני שאיבדתם את השיניים. אך בלילה כשאתם מוכנים להוציא אותם, מהי הדרך הנכונה לאחסן אותם? אחסון נכון של השיניים התותבות שלכם מסייע במניעת נזק ושומר עליהן נקיות ורעננות.

מדוע טיפול בשיניים תותבות חשוב

שיניים תותבות נועדו להתאים בצורה נוחה בפה שלכם, והן יוכלו להחזיק שנים רבות במידה ויטופלו כראוי. ההתקנים הדנטליים האלו כוללים שיניים תותבות מלאות, שמחליפות שורות שלמות של שיניים, ושיניים תותבות חלקיות, שמחליפות מספר שיניים. כשאתם מקבלים את השיניים התותבות שלכם מרופא השיניים, תקבלו גם הוראות מפורטות על כיצד להשתמש בהן, לנקות אותן ולאחסן אותן במהלך הלילה. על פי ה(ADA) American Dental Association , אחסון יעיל לשיניים התותבות מונע מהן להתייבש, לאבד את צורתן ולהפוך נוקשות ולא נוחות לשימוש. ובנוסף, יש לנקות את השיניים התותבות ולאחסן אותן בצורה הגיינית, אחרת יהפכו לכר פורה לבקטרית הפה ויפתחו פלאק ואבנית באותו האופן כמו השיניים הטבעיות.

כיצד לאחסן שיניים תותבות

כל עוד רופא השיניים שלכם או רופא השיניים המומחה לשיניים תותבות לא סיפקו הנחיות אחרות, ה ADA ממליץ כי השיטה הטובה ביותר לאחסון שיניים תותבות היא לשים את השיניים התותבות במים או בתמיסה לניקוי שיניים תותבות. תמיסה לניקוי שיניים תותבות יכולה להציע יתרונות להפחתת כמות הבקטריות והפטריות שחיות על שיניים תותבות ולמניעת ריחות רעים שאינם רצויים. אולם, עליכם תמיד לעקוב אחר ההוראות שעל התוויות כשמשתמשים בתמיסה לניקוי שיניים תותבות, ואם התמיסה מגיעה בצורה של טבליה שיש להמיס במים חמים, וודאו שהמים לא חמים מידי - דבר שיכול לגרום לשיניים התותבות שלכם להיקרע.

לפני שתרכיבו בחזרה את השיניים התותבות לפה שלכם, דאגו לשטוף אותן היטב, כמו שמומלץ על ידי Mayo Clinic. הצעד הזה חשוב ביותר במקרה שהשיניים התותבות הושרו בתמיסת הניקוי לשיניים תותבות. הכמיקלים בסוג כזה של תמיסה יכולים לגרום לכוויות, כאבים והקאות במקרה של בליעה.

עשו ואל תעשו באחסון שיניים תותבות

אחסון נכון של השיניים התותבות שלכם יאריך את חייהן ויסייע לשמור אותן נקיות, גמישות ונוחות לשימוש. זכרו את הטיפים האלו של ה ADA ומרפאת מיו לטיפול נכון ולאחסון כראוי של השיניים התותבות שלכם.

עשו:

  • שמרו על השיניים התותבות שלכם לחות, או שהן עשויות לאבד מצורתן.
  • עקבו אחר ההוראות על התווית אם אתם משתמשים בתמיסה לניקוי שיניים תותבות.
  • שטפו היטב את השיניים התותבות שלכם במים נקיים לפני שמחזירים אותן לפה.
  • הניחו את המיכל שבו אתם שומרים את השיניים התותבות שלכם במקום בטוח שבו לא יהיה מועד לנפילה. זה יעזור לכם להימנע מלהפיל את השיניים התותבות על משטח קשה שעליו הן יכולות להישבר.
  • חזרו אל רופא השיניים שלכם אם השיניים התותבות שלכם כבר אינן מתאימות ונוחות לפה שלכם.
  • עקבו אחר ההוראות לאחסון השיניים התותבות הניתנו לכם על ידי מומחה השיניים.

אל תעשו:

  • אל תשאירו את השיניים התותבות שלכם בפה במהלך הלילה. במקום זאת, הסירו אותן וצחצחו אותם כל לילה להסיר פלאק ושאריות, והשאירו אותן במים נקיים או בתמיסה לניקוי שיניים תותבות.
  • אל תשימו את השיניים התותבות שלכם במים רותחים. זה יכול לגרום להם להתעוות.
  • אל תשתמשו במשחות שיניים שוחקות או במברשות שיניים קשות על השיניים התותבות שלכם. במקום זאת, הקפידו להשתמש במברשת שיניים עדינה לשיניים תותבות ובמשחת שיניים עדינה.
  • אל תשתמשו במוצרים מלבינים או תמיסות להלבנה על השיניים התותבות שלכם, אלו יכולים לגרום נזק.

זה לוקח רק מספר דקות לנקות ולאחסן את השיניים התותבות שלכם בכל ערב ולהקפיד על שיניים תותבות נקיות, רעננות ונוחות לשימוש ביום שאחרי. בנוסף, אחסון נכון של השיניים התותבות שלכם יאריך את חייהן. עקבו אחר הוראות רופא השיניים שלכם בנוגע לאחסון השיניים התותבות, ואם אינכם בטוחים במשהו בקשו עצה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו