משפחה צוחקת כי אין להם דלקת חניכיים ותסמינים
Badge field

דלקת חניכיים תסמינים וסימני אזהרה נפוצים

Published date field

לדלקת חניכיים, השלב הראשון של מחלת חניכיים, יש כמה סימני אזהרה. על ידי לימוד הסימפטומים השכיחים, תוכלו לטפל במצב באופן מיידי כדי למנוע נזק לשיניים ולחניכיים.

על פי איגוד רופאי השיניים האמריקאי (ADA), סימני אזהרה נפוצים לדלקת חניכיים כוללים:

  • דלקת חניכיים: חניכיים אדומות, נפוחות ורגישות למגע. החניכיים מקבלות תכונות אלה מכיוון שהרעלים המשתחררים על ידי הפלאק מגרים את רקמת החניכיים. הרעלים מצטברים על קו החניכיים ומהווים גורם מוביל לדלקת חניכיים.
  • השיניים נראות ארוכות יותר: אצל אנשים רבים עם דלקת חניכיים מופיעה נסיגת חניכיים. חניכיים שקועות חושפות יותר מהשיניים מאשר חניכיים בריאות. לפיכך, השיניים נראות ארוכות מכפי שהיו לפני התפתחות מחלת החניכיים.
  • היווצרות כיס בין השן והחניכיים: כיס או חלל עשויים להתפתח בין השן לחניכיים. יתכן שקיים יותר מכיס אחד בפה. אם חלקיקי מזון מגיעים לכיס, חיידקים יכולים להתפתח, רקמת החניכיים עלולה להיות מגורה, ואם לא מטפלים בה עלול להתפתח זיהום.
  • ריח רע מהפה: תמרור אזהרה לדלקת חניכיים הוא ריח רע קבוע מהפה. ריח רע מהפה הוא לעתים קרובות סימפטום לטיפול גרוע בשיניים, על פי עדכון חדשות של איגוד רופאי השיניים האמריקאי (ADA). ריח רע מהפה עשוי להשתלב עם טעם לא נעים בפה.
  • מוגלה בין השן לחניכיים: סימן נוסף למחלת חניכיים הוא נוזל סמיך וצהוב המתפתח בכיס בין השן לחניכיים. הנוזל או המוגלה עלולים להתנפח ולגרום לכאבים אם מתפתח לחץ בין השן והחניכיים. זיהום בכיס בין השן לחניכיים הוא הגורם להתפתחות מוגלה. במצב זה, זיהום זה יכול להיות מורסה בחניכיים.

לסובלים רבים מדלקת חניכיים יש אחד או יותר מכל הסימנים הנ"ל של דלקת חניכיים. אם אתם חושבים שיש לכם מחלת חניכיים, פנו לרופא השיניים שלכם לצורך בדיקת שיניים.

במרפאת השיניים יכול רופא השיניים לאבחן אתכם כראוי. אם יש לכם דלקת חניכיים, רופא השיניים או השיננית שלכם יכולים להמליץ ​​על תכשירים כדי להקל על המצב ולספק הוראות לשימוש בהם. איש המקצוע יענה גם על שאלות נוספות שיש לכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו