איש משתמש בחוט דנטלי למניעת וטיפול בדלקת חניכיים
Badge field

שיטות טיפול בדלקת חניכיים

Published date field

במילים פשוטות, דלקת או מחלת חניכיים כרוכה בזיהום ודלקת ברקמת החניכיים. למרות שלרוב נחשבת דלקת חניכיים כבעיה של מבוגרים, גם ילדים עשויים לפתח מצב זה בשיניים. למרבה המזל, כאשר בעיה זו מתגלה מוקדם, המצב הפיך וניתן לטיפול. טיפול בדלקת חניכיים כולל ניקוי מקצועי, בדיקות והיגיינת פה קפדנית. צורות אחרות של טיפול עשויות לכלול שימוש באנטיביוטיקה ושטיפות פה אנטי-מיקרוביאליות.

אפשרויות טיפול בדלקת חניכיים

השיטה הטובה ביותר למאבק בדלקת חניכיים היא באמצעות מניעה. טיפול מניעתי לשיניים, כגון ניקוי מקצועי ובדיקות פה כל חצי שנה, יכול להפחית במידה ניכרת את הסיכויים של בני משפחתכם לפתח מחלות חניכיים כרוניות.

כאשר אתם או רופא השיניים שלכם מזהים סימנים למחלת חניכיים, יהיה צורך לשפר את משטר היגיינת הפה הנוכחית שלכם. הדבר כולל שימוש יסודי בחוט דנטלי פעם ביום וצחצוח שיניים פעמיים ביום למשך שתי דקות לפחות בכל פעם. שימוש בחוט דנטלי משפר את בריאות החניכיים על ידי גירוי של הרקמות ושיבוש היווצרות מושבות חיידקים התורמות להצטברות פלאק ואבנית. בעת צחצוח השיניים, וודאו שאתם וילדיכם מברישים בעדינות גם את החניכיים ואת קו החניכיים. שקלו להשתמש במשחת שיניים איכותית לשמירה על בריאות החניכיים לכל המשפחה.

אם מתגלה מחלת חניכיים, רופא השיניים עשוי לקבוע לכם ניקוי נוסף ומעקב כדי לראות כיצד אתם או ילדכם מגיבים לשיפור ההיגיינה והטיפול בפה. במקרים מסוימים, טיפול בדלקת חניכיים עשוי לכלול ניקוי מקצועי עמוק יותר המסיר הצטברות אבנית מתחת לקו החניכיים. פעולות ניקוי עמוקות יותר אלה ניגשות למבנה הפנימי של החניכיים וכרוכות בהרחבה של רקמות נגועות תוך הסרת הצטברות אבנית על שורשי השיניים.

סוגים מסוימים של תרופות אנטיביוטיות עשויים לסייע בניהול ההשפעות של מחלות חניכיים ובבקרת הזיהום, וכך גם ניתוחי חניכיים, כאשר הם מומלצים על ידי רופא חניכיים. שימוש בתרופות מרשם ובשטיפות ללא מרשם שאושרו על ידי איגוד רופאי השיניים האמריקאי הוא שיטה נוספת לטיפול בזיהום ובקרת צמיחת חיידקים בפה, במיוחד לאחר שמטופל מקבל ניקוי חניכיים עמוק.

על ידי נקיטת גישה פרואקטיבית לבריאות הפה של משפחתכם, באפשרותכם לטפל בהשפעות השליליות של מחלות חניכיים פשוט על ידי שילוב של הרגלי בריאות ביתיים וביקור אצל רופא השיניים במידת הצורך.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו