בחור מצחצח שיניים כטיפול בדלקת חניכיים
Badge field

פעולות לטיפול בדלקת חניכיים

Published date field

דלקת חניכיים היא מחלת פה שכיחה הפוגעת באנשים בכל הגילאים. למעשה, כמה מומחים מאמינים שלרוב האנשים יש סוג כלשהו של דלקת חניכיים. למרות שכיחותה של המחלה, אנשים רבים אינם מבינים מהי דלקת חניכיים או כיצד לטפל בדלקת חניכיים כאשר הם סובלים ממנה.

דלקת חניכיים היא שלב מוקדם, קל, של מחלת חניכיים, המהווה זיהום ברקמות החניכיים. לאנשים הסובלים ממנה יש סיכוי טוב בהרבה להתקדם לקראת ריפוי דלקת חניכיים בשיטות טיפול מתאימות. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על דלקת חניכיים וכיצד אתם ורופא השיניים שלכם יכולים לאתר אותה ולהחזיר את המצב לקדמותו.

גילוי דלקת חניכיים

השלב הראשון במאבק בדלקת חניכיים הוא זיהוי ואבחון המחלה. כמה תסמינים נפוצים כוללים שינוי בצבע החניכיים בו רקמת החניכיים הופכת לאדומה, חניכיים נפוחות, רגישות מדי פעם וחניכיים המדממות לאחר צחצוח או שימוש בחוט דנטלי. תסמינים אלו אינם קיימים תמיד אצל כל הסובלים מדלקת חניכיים, ועדיין, אנשים רבים יכולים להיות במצב זה לאורך תקופות ארוכות מבלי שאפילו יבחינו בכך.

לכן חיוני להגיע לבדיקות שגרתיות כדי שרופא השיניים יוכל לבדוק את מצב החניכיים על בסיס קבוע ולקבוע אם אתם בסיכון לדלקת חניכיים או שכבר חליתם במחלה. אם אתם ורופא השיניים שלכם לא מאבחנים ומטפלים בדלקת החניכיים שלכם, המחלה עלולה להתקדם לצורה חמורה יותר של מחלת חניכיים המכונה פריודונטיטיס, שעלולה לגרום נזק תמידי לשיניים, לרקמות ולעצם הלסת.

טיפול מקצועי

לאחר קבלת אבחנה, רופא השיניים שלכם ימליץ על מספר צעדים שיכולים להוביל לריפוי דלקת החניכיים ולהחזיר את החניכיים למצבם המקורי והבריא. השלב הראשון כולל ניקוי מקצועי יסודי המסיר אבנית ופלאק (רובד חיידקים) מתחת לחניכיים וממשטחי השיניים.

במהלך הבדיקה רופא השיניים שלכם עשוי גם לבדוק אם יש בעיות מבניות שעלולות למנוע מכם להיפטר מכל הפלאק והאבנית כשאתם מצחצח ומשתמשים בחוט דנטלי בבית. בעיות אלו עשוייות לכלול שיניים שלא יושרו, גשרים, כתרים ושאר בעיות שיניים הקיימות בפה. אם אחד מאלו מהווה בעיה, רופא השיניים שלכם עשוי להציע תיקונים מסוימים שיכולים להקל עליכם לשמור על ניקיון החניכיים ולמנוע את הישנות דלקת החניכיים.

טיפול יומי בפה

בעוד ניקוי השיניים שלכם ינקה את הפלאק והאבנית הגורמים לדלקת חניכיים, עדיין תצטרכו לטפל היטב בשיניים ובחניכיים בבית. פעולות למען בריאות הפה על בסיס יומי יעזרו להבטיח כי דלקת החניכיים תעלם לחלוטין ויפחיתו את הסיכון שמחלת החניכיים תחזור. שגרת טיפולי הפה שלכם צריכה לכלול צחצוח שיניים לפחות פעמיים ביום ושימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום. בנוסף, רופא השיניים שלכם עשוי לתת לכם הנחיות לגבי טכניקת הצחצוח והשימוש בחוט דנטלי, להציע לכם להגדיל את התדירות או להמליץ ​לכם להשתמש בשטיפת פה לחיטוי.

בהנחייתו של רופא השיניים שלכם, ניתן בהחלט לפעול לריפוי דלקת חניכיים. הכרת התסמינים, הקפדה על בדיקות סדירות ושמירה על בריאות פה טובה בבית יכולים לעזור לכם לחסל את המחלה וליהנות מבריאות חניכיים טובה לשנים הבאות.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו