שתלים קבועים או חלופיים לשיניים
Badge field

שתלי שיניים שן חלופית קבועה - מזון למחשבה

Published date field

אחד מחידושי הטכנולוגיה החשובים ביותר ברפואת שיניים הוא פיתוח שתלי השיניים (הנקראים גם שתלים דנטליים). קודם להמצאתם, מי שאיבד שן יכול היה להיעזר רק בגשרים או בשיניים תותבות. שתלי שיניים מציעים פתרון אטרקטיבי ונוח למי שאיבד שן בגלל עששת השיניים או חבלה, ומספקים תחליף קבוע שנראה כמו שן אמיתית וההרגשה איתו היא כמו עם שן אמיתית.

יתרונות שתלי השיניים

מכיוון שההרגשה עם שתל שן היא כמו עם שן אמיתית והוא גם נראה כמוה, הוא משפר פלאים את ההערכה העצמית של המתרפא. אנשים רבים שחששו לחייך כדי שלא יבחינו בשיניים החסרות בפיהם, מחייכים כעת ללא חשש כי יש להם שתלי שיניים. שתלי שיניים אינם מטפלים רק בהיבט האסתטי. עם שתלי שיניים קל יותר לאכול ולדבר מכיוון שהשתל מעוגן בלסת באמצעות מוט (בורג) טיטניום, ואינו מתרופף כמו שיניים תותבות. שתלי שיניים מועילים גם לבריאות הכללית של הפה מכיוון שבניגוד לגשרים, אין צורך להשחיז את השיניים הסמוכות כדי לעגן אליהן את השיקום.

שיעורי ההצלחה של שתלי שיניים

הצלחת השתלת שיניים תלויה במיקום השן החסרה, אך שיעור ההצלחה הממוצע הינו 95% על-פי האיגוד האמריקאי לכירורגיית הפה והלסתות (AAOMS). מכיוון שהשתל מוחדר לעצם הלסת, אנשים מסוימים אינם מועמדים טובים להשתלת שיניים, כמו מעשנים ואנשים עם סוכרת. רופא השיניים שלך יוכל להעריך את התאמתך להשתלת שיניים ולקבוע אם ההליך מתאים עבורך.

הטיפול בשתלי שיניים

ההצלחה של שתלי שיניים תלויה גם בשמירה נאותה על היגיינת הפה. יש לצחצח את השיניים ולהשתמש בחוט דנטלי, וכן לבקר בקביעות אצל רופא השיניים. יש לציין שלא כל הישראלים מחזיקים בביטוח שיניים, וגם אם כן, כמו למשל במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים, הכיסוי חלקי בלבד ולעתים המתרפא נדרש לשלם מכיסו הפרטי סכומים לא מבוטלים. אם חסרה לך שן ואתה מעוניין בהשתלה, עשה את הצעד הראשון ופנה להתייעץ עם רופא השיניים שלך.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו