פעוטה שמחזיקה מברשת שיניים Colgate בזמן רחצה.
Badge field

השן הראשונה של התינוק שלכם: למה לצפות

קודם מגיעה האהבה. אח"כ חתונה. ואח"כ מגיע תינוק ו... שן ראשונה? רגע, מה? ובכן, בגרסה שלנו, ככה זה הולך. זה למעשה הולך ככה עבור כל ההורים והתינוקות. בקיעת שיניים היא אחד השלבים ההתפתחותיים הראשונים בחייהם. ולהורים, לחוות את זה עם התינוק שלכם כשהשן הראשונה שלו מופיעה - זה ממש אבן דרך. אבל, כפי שרוב ההורים יודעים, בדרך כלל ישנה אי נוחות מסוימת שמתווספת לתהליך בקיעת השיניים של התינוק שלכם. אל דאגה. יש לנו את כל השלבים על מה לעשות ולמה לצפות להלן.

השן הראשונה לתינוק

זה למעשה לוקח כמה חודשים עד שבקיעת שיניים מתחילה עבור הקטן שלכם. למרות שאתם אולי חושבים שזה לא הכרחי, אתם כבר יכולים להתחיל לטפל בחניכיים שלהם בזמן הזה. זה לא רק ישמור אותם נקיים ובריאים, אלא זה גם יתחיל את שגרת הטיפול בפה של התינוק שלכם. שגרה שבסופה תעבור לצחצוח שיניים, ולאחר מכן, בסופו של דבר ילדכם ישתלט עליה כשיהיה יותר גדול בגיל בית הספר היסודי. אז ככל שתקדימו להתאמן, כך תשכללו את זה מהר יותר, מה שיביא לחיוך שמח ובריא.

הזלת ריר יותר מהרגיל היא סימן טוב שתהליך בקיעת השיניים החל. בדרך כלל, טווח גילאי 3-9 חודשים היא מסגרת הזמן שאתם יכולים לצפות לשן הראשונה של התינוק שלכם. כדאי להחזיק מטליות לחות בהישג יד כדי למנוע את הגירוי שהריר העודף יכול להשאיר על העור. לעיתים, השיניים מגיעות בזוגות. לעתים קרובות אלו השיניים הקדמיות התחתונות שצצות ראשונות. תרשימי צמיחה יכולים לעזור לעקוב אחר כל 20 שיני החלב שלו.

איך להשתלט על כאבי בקיעת השיניים

מלבד ריר, ישנם סימנים רבים של בקיעת שיניים. והם כוללים:

  • עודף ריר
  • רקמת חניכיים נפוחה
  • משפשפים את פניהם שוב ושוב
  • אובדן תיאבון
  • עצבנות
  • קושי לישון

התרופה הביתית הטובה ביותר לבקיעת שיניים כדי לעזור לילדכם לעבור את הכאב ואי הנוחות היא הסחת דעת. וזה בדרך כלל באמצעות משהו שהם יכולים להכניס לפה שלהם. נשכנים לבקיעת שיניים או מטליות רחצה קרות עשו את העבודה להורים ברחבי העולם. אם התינוק שלכם עדיין לא שקט צרו קשר עם רופא הילדים שלכם

עם שיניים מגיע האוכל המוצק

חלב אם, פורמולה ואולי כמה דגני אורז היו כנראה התזונה של התינוק שלכם עד כה. ובכן, עכשיו הגיע הזמן להתחיל להתנסות עם התינוק שלכם קצת יותר כשהוא בן 6 חודשים ויש לו לפחות שן אחת ללעיסה. האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה לכם להתחיל לתת לילד שלכם מגוון אפשרויות של מזון מוצק סביב גיל 6 חודשים. מזונות כמו:

  • מזון קר לא ממותק במהלך בקיעת שיניים - רסק תפוחים, יוגורט ומזון לתינוקות
  • מזון מסונן - חתיכות זעירות של פירה ללא מלח, בננות, מקרוני
  • חתיכות קטנות של ירקות מבושלים - גזר, אפונה, בטטה
  • חתיכות קטנטנות של חלבון - עוף, בשר, ביצים קשות

ודאו שכל הנתחים יהיו קטנים כך שיהיה להם קל לאכול בידיים ושהחתיכות יהיו ורכות מספיק לבליעה. זה המפתח, הורים יקרים.

עכשיו אתם יודעים למה לצפות כשהשן הראשונה של התינוק שלכם מופיעה. זכרו -שכל ישר, אינסטינקט ואהבת הורים הם הכלים הטובים ביותר שתוכלו להצטייד בהם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו