אמא ובת מחייכות בבהירות בזמן תיקון שיניים עם מברשת שיניים של Colgate.
Badge field

מה הורים צריכים לדעת על שטיפות פה לילדים

אם הייתם באזור של הגיינת הפה בחנות, רוב הסיכויים שראיתם מי פה בצבעים חזקים שנוצרו במיוחד עבור ילדים. אבל, כהורים, אתם עשויים לתהות: האם זה בטוח לתת לילד שלי להשתמש במי פה בנוסף לצחצוח שיניים? מהו הגיל הנכון להתחיל? כאן, נבחן מתי בטוח לילדים להשתמש במי פה, את הסיכונים והיתרונות, וכיצד להשתמש בהם.

האם הילדים שלכם מוכנים?

אחד השיקולים הראשונים בשימוש במי פה לילדים הוא הגיל שלהם. על פי משרד הבריאות, ילדים מתחת לגיל שש לא צריכים להשתמש במי פה. זה אומר שגם תינוקות ופעוטות לא צריכים להשתמש במי פה, מכיוון שילדים מתחת לגיל שש אינם מסוגלים לירוק את מי הפה לאחר השטיפה

 

ייתרונות של מי הפה

אם ילדכם מעל גיל שש ואתם רוצים להוסיף מי פה לשגרת הגיינת הפה שלו באופן בטוח, ישנם כמה יתרונות חשובים שצפויים לו.

  • ריח פה רענן: שטיפת פה יכולה לעזור להעניק לילדים ריח פה רענן יותר וצחצוח שיניים פעם ופעמיים ביום, בהתאמה.
  • הגנה: שטיפות פה המכילות פלואוריד מספקות גם מנה נוספת של הגנה מפני חורים בשיניים לילדים מעל גיל שש.
  • תוספת ניקוי: אם לילדכם יש פלטה, מי פה יכולים לשחרר שאריות מזון שנתקעות לעיתים קרובות בסוגרים, מה שמבטיח ניקוי יסודי יותר.
  • עזרה בצחצוח: שימוש במי פה יכול גם לעזור לילדים שעדיין לא שולטים בצחצוח שיניים, ולאפשר להם להגיע לאזורים שהם לא יכולים.

שימוש במי פה

עכשיו כשאתם יודעים את היתרונות והסיכונים של מי הפה, הנה כמה טיפים להוספתם לשגרת טיפול הפה של ילדכם.

  • בחרו במוצר ללא אלכוהול: לפני שילדכם יתחיל להשתמש במי פה, הקפידו לבדוק אזה סוג לקנות. סוגים מסוימים של שטיפות פה למבוגרים מכילים אלכוהול תוסף זה בטוח למבוגרים אך לא לילדים. ילדים לא צריכים להשתמש במי פה המכילים אלכוהול
  • השתמשו במי הפה בעצמכם: אתם תמיד צריכים לאחסן את מי הפה הרחק מהישג ידם של ילדים קטנים . בגלל שלמי הפה צבע צבעוני עז וגם טעם טוב, הם עשויים לחשוב שזה משקה טעים. לכן, אחסנו את מי הפה שלכם על מדף גבוה או בארון נעול עד שהילדים שלכם יהיו גדולים מספיק כדי להבין כיצד להשתמש במי פה באופן בטוח.
  • הקפידו להשגיח: חשוב להשגיח ולחנך ילדים לא רק כדי להבטיח שהם לא בולעים את מי הפה אלא גם כדי לוודא שהם משתמשים בהם נכון.
  • נסו משחק זמן: אם אתם רוצים להכניס קצת כיף לתרגול החדש הזה, נסו לעשות משחק מהשימוש במי הפה על ידי קביעת שעון עצר, תזמנו אותם במשך כדקה ואז תצעקו "לירוק!" או "קדימה!" כאשר הגיע הזמן לירוק את זה החוצה. השגחה על ילדכם בשלבים המוקדמים של שימוש במי פה תאפשר לכם לוודא שהוא מצחצח ומשתמש בחוט דנטלי לפני השימוש במי הפה.

אם אינכם בטוחים אם ילדכם צריך להשתמש במי פה, דברו עם רופא השיניים שלו. הוא עשויי להחליט ששטיפה במי פה אכן תועיל לשיניו. אם תחליטו לתת לילדכם להשתמש במי פה, הבחירה במוצר המיועד לילדים תעזור לגרום להם להתלהב לקראת שלב נוסף בשגרת הגיינת הפה שלהם ותעזור להם ליצור הרגלים בריאים שימשכו לאורך זמן.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו