האם טיפולי שורש כואבים? | קולגייט

האם טיפול שורש הוא הטיפול שיציל את השן שלך? האם טיפולי שורש כואבים? אין לך מה לפחד מטיפול שורש. הרדמה מקומית באמצעות תרופה מאלחשת תעזור לך לא לסבול. אחרי הטיפול תצטרך לטפל בפה בהתאם להוראות שתקבל. כמו כן ייתכן שתחוש אי-נוחות מסוימת, שבה ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים, גם כאלה הנמכרים ללא מרשם. הסר כל דאגה מלבך והתמקד בטיפול בבריאות פיך.

טיפולי שורש משככים כאבים

טיפולי שורש הם טיפולים שכיחים מאוד, המצילים מספר ניכר של שיניים. אם מוך השן (הרקמה הרכה שנמצאת בתוך השן, וכוללת את כלי הדם והעצבים) מזדהם או נפגע בצורה אחרת כלשהי, מבצעים טיפול שורש כדי לסלק את מוך השן. בדרך כלל הכאבים לפני טיפול שורש קשים יותר מאשר הטיפול עצמו. סימנים של זיהום במוך השן כוללים נפיחות, רגישות וכאב בעת נשיכה או לעיסה.

ברגע שהמומחה לטיפול שורש מסלק את הרקמה הפגועה, אינך צריך עוד לחשוש מהכאב ומאי-הנוחות שגורם מוך השן המזוהם, ומהאפשרות שהזיהום יחמיר. רוב הסיכויים שהשן הטבעית תוכל להישאר במקומה עד סוף חייך, תלוי בסוג הפגיעה ובבעיות שיניים אחרות שיש לך. את החלל שממנו הוצא מוך השן הפגוע הרופא ממלא בחומר בשם גוטה פרקה. עם השלמת ההליך, בדרך כלל אחרי ביקור אחד או שניים במרפאה, הביקור הבא יהיה ביקור שבו הרופא יניח כתר או יבצע סתימה בשן המטופלת. לא תישאר לך שום מגבלה הקשורה לפה. תוכל שוב לאכול כרגיל, לחייך, לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי.

אלחוש ותרופות

על-פי מכבידנט, לפני הטיפול רוב המתרפאים סובלים מכאבים, אך אלה נעלמים במהלך הטיפול. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ובדרך כלל אינו כואב. לפני ביצוע הטיפול הרופא מרדים את השן וסביבתה ומונע את חישת הכאב. במשך מספר ימים אחרי הטיפול צפוי שתחוש קצת כאב ורגישות. המומחה לטיפולי שורש ימליץ לך על משככי כאבים הנמכרים ללא מרשם רופא, או שייתן לך מרשם לתרופות כאלה להקלת אי-הנוחות הזמנית. כאב שאינו חולף בתוך מספר ימים או כאב שחוזר אחרי חודשים או אף שנים מביצוע ההליך אינו דבר רגיל שניתן לצפות לו, ועלול להיות סימן לזיהום חדש. במקרה כזה, פנה מיד לרופא השיניים.

האם טיפולי שורש כואבים? הודות להרדמה המקומית, ההליך עצמו אינו כואב. אם אם הפתרון לבעיה בשן הוא טיפול שורש, בהחלט ייתכן שאתה חש כאב ואי-נוחות. אמנם רק המחשבה שעליך לעבור טיפול שורש מכניסה ללחץ, אך הטיפול עצמו הוא הפתרון לבעיה. אחרי הטיפול בשן, הקפד לשמור על החיוך שלך באמצעות צחצוח שיניים יומיומי, שימוש קבוע בחוט דנטלי, וביקורים קבועים במרפאת השיניים.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות לטיפול לאחר טיפול שורש

עם טיפול מתאים, שן שטופלה ושוקמה יכולה להחזיק מעמד כל החיים. טיפולי שורש הינם בעלי שיעור הצלחה גבוה. להלן מספר המלצות כיצד לטפל בשיניים לאחר טיפול שורש:

  • הקפידו על היגיינת פה טובה – צחצחו שיניים פעמיים ביום ונקו בחוט לפחות פעם ביום. טיפול טוב בשיניים יכול לסייע במניעת בעיות עתידיות.

  • הקפידו על ביקורים סדירים אצל רופא השיניים– לצורך ביקורת וניקוי שיניים על ידי רופא שיניים ושיננית.

  • הימנעו מלעיסת מזונות קשים – לעיסת מזונות קשים כגון קרח עלולה לגרום לשבירת שן ולנזק לתעלות השורש.

אאוץ'! האם אתם חשים רגישות בשיניים לאחר טיפול שורש?

סובלים מרגישות בשיניים? נסו את אחת ממשחות השיניים שלנו המיועדות לשיניים רגישות.