כמה עולה טיפול שורש ומדוע יש הבדלים במחירים?

מחירון טיפול שורש

כל מי שהיה לו כאב שיניים יודע שהוא יכול לגרום גם לכאב כיס. טיפול שיניים דחוף הוא יקר, ולכן מומלץ להגיע לביקורת אצל רופא השיניים לפחות פעמיים בשנה, כדי לגלות בעיות פוטנציאליות. אך אם בכל זאת יש לך כאב שיניים ואתה זקוק לטיפול שורש, אל תיכנס להלם כשתשמע את המחיר. כדאי לך לדעת כמה עולה טיפול שורש ולהבין אילו גורמים משפיעים על ההבדלים במחיר. המאמר הנוכחי סוקר את נושא טיפולי השורש והגורמים המשפיעים על מחיריהם.

הכל תלוי במיקום


סביר להניח שלרופא השיניים שלך אין מחיר אחיד לטיפול שורש. מה הסיבה לכך? על-פי אתר השוואת המחירים מידרג, אחד הגורמים העיקריים הוא מיקום השן הזקוקה לתיקון. אם החור נמצא באחת השיניים הקדמיות, העלות נמוכה יותר. הסיבה לכך היא שלשן קדמית יש רק שורש אחד. לעומתה, לשן טוחנת יש עד שלושה שורשים. אם יש לשן יותר משורש אחד, פירוש הדבר שיש לרופא השיניים יותר עבודה, ולכן בסופו של דבר העלות גבוהה יותר. לפי המחירון באתר ד"ר שן טיפול שורש בתעלה אחת עולה 500-1500 ש"ח, טיפול בשתי תעלות עולה 600-1700 ש"ח והעלות של טיפול בשלוש תעלות מגיעה לכדי 700-1900 ש"ח.

בנוסף, בכל מרפאה יש הרכב שונה של מומחים וציוד, מה שעשוי להשפיע על מחיר הטיפול. כמו כן, המחירים בפריפריה צפויים להיות נמוכים מאשר במרכז בגלל הבדלים בעלות האחזקה של המרפאות.

עדיף מוקדם מאשר מאוחר


גורם נוסף המשפיע על עלות טיפולי השורש הוא מידת החומרה של החור והיקף העבודה הכרוכה בתיקון השן המזוהמת. אם הגעת לרופא השיניים מיד כשחשת ברגישות בשן, כנראה שתפסת את הזיהום לפני שהוא התפשט. במצב כזה לרופא השיניים קל יותר לקדוח בשן, להגיע למקום הדורש טיפול, ולסתום את החור. אולם, אם התמהמהת ולא קבעת מיד תור, ייתכן שהזיהום החמיר. בעיה שבתחילתה ניתן היה לפתור אותה בקלות יחסית באמצעות סתימה, אולי זקוקה כעת לתיקון באמצעות כתר, מה שיגרום לחשבון הסופי שלך לתפוח. אם השן במצב חמור עד כדי כך שיש לעקור אותה, העלות גבוהה ביותר מכיוון שאחרי העקירה יהיה על רופא השינים להתקין במקומה גשר או שתל דנטלי.

טיפול שורש חוזר


אם יש לך זיהום בשן שכבר עברה טיפול שורש, הפעם הטיפול יהיה קצת יותר נרחב. כמו בטיפול הראשון, רופא השיניים יצטרך לקדוח כדי להגיע לאזורים המזוהמים. אך אם הטיפול הראשון נגמר בסתימה, הפעם יהיה צורך להתקין על השן כתר. לכן ייתכן שהפעם הטיפול יעלה יותר, למרות שמדובר בדיוק באותה שן שעשתה לך צרות בעבר. כדי להימנע מכך, שמור על היגיינה נכונה של הפה וצחצח שיניים במשחת שיניים המכילה פלואוריד. משחה כזו מנקה את השיניים ביסודיות ועוזרת להגן על השן מפני חורים. משחת שיניים עם פלואוריד עוזרת לחזק את זגוגית השן ולמנוע עששת.

אם אין לך ביטוח משלים ואתה מודאג מההוצאות הכרוכות בטיפול שורש, כדאי שתתייעץ עם רופא השיניים שלך. אולי תוכל לקבל הנחה על תשלום מראש או להגיע להסדר של פריסה לתשלומים, כך שתשלום החשבון יהיה פחות כואב. בסופו של דבר, כל רופא שיניים הפועל על-פי אמות מידה מוסריות יעדיף שתקבע תור ותגיע לטיפול, ולא שתמשיך לסבול בגלל העלות. חשוב שתזכור שגם אם כרגע טיפול השורש עכשיו נראה יקר, אם תמשיך לחכות מחירו אף יעלה. ספר לרופא השיניים על חששותיך כבר בהתחלה, ויש סיכוי שתוכלו להגיע להסדר לגבי התשלום, כך שתוכל לעבור את טיפול השורש שכה נחוץ לך.

"מטרת מאמר זה היא לקדם את הידע בנושאים כלליים הקשורים לבריאות הפה ואת ההבנה של נושאים אלה. מאמר זה אינו אמור להחליף ייעוץ, אבחון או טיפול על-ידי אנשי מקצוע. בכל שאלה לגבי בעיה רפואית או טיפול רפואי יש להתייעץ תמיד עם רופא שיניים או איש צוות רפואי מוסמך אחר."

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם‎

עצות לטיפול לאחר טיפול שורש

עם טיפול מתאים, שן שטופלה ושוקמה יכולה להחזיק מעמד כל החיים. טיפולי שורש הינם בעלי שיעור הצלחה גבוה. להלן מספר המלצות כיצד לטפל בשיניים לאחר טיפול שורש:

  • הקפידו על היגיינת פה טובה – צחצחו שיניים פעמיים ביום ונקו בחוט לפחות פעם ביום. טיפול טוב בשיניים יכול לסייע במניעת בעיות עתידיות.

  • הקפידו על ביקורים סדירים אצל רופא השיניים– לצורך ביקורת וניקוי שיניים על ידי רופא שיניים ושיננית.

  • הימנעו מלעיסת מזונות קשים – לעיסת מזונות קשים כגון קרח עלולה לגרום לשבירת שן ולנזק לתעלות השורש.

אאוץ'! האם אתם חשים רגישות בשיניים לאחר טיפול שורש?

סובלים מרגישות בשיניים? נסו את אחת ממשחות השיניים שלנו המיועדות לשיניים רגישות.