האם טיפולי שורש כואבים? שאלה פשוטה עם תשובה מורכבת
Badge field

האם טיפולי שורש כואבים? שאלה פשוטה עם תשובה מורכבת

Published date field

האם טיפול שורש הוא הטיפול שיציל את השן שלך? האם טיפולי שורש כואבים? אין לך מה לפחד מטיפול שורש. הרדמה מקומית באמצעות תרופה מאלחשת תעזור לך לא לסבול. אחרי הטיפול תצטרך לטפל בפה בהתאם להוראות שתקבל. כמו כן ייתכן שתחוש אי-נוחות מסוימת, שבה ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים, גם כאלה הנמכרים ללא מרשם. הסר כל דאגה מלבך והתמקד בטיפול בבריאות פיך.

טיפולי שורש משככים כאבים

טיפולי שורש הם טיפולים שכיחים מאוד, המצילים מספר ניכר של שיניים. אם מוך השן (הרקמה הרכה שנמצאת בתוך השן, וכוללת את כלי הדם והעצבים) מזדהם או נפגע בצורה אחרת כלשהי, מבצעים טיפול שורש כדי לסלק את מוך השן. בדרך כלל הכאבים לפני טיפול שורש קשים יותר מאשר הטיפול עצמו. סימנים של זיהום במוך השן כוללים נפיחות, רגישות וכאב בעת נשיכה או לעיסה.

ברגע שהמומחה לטיפול שורש מסלק את הרקמה הפגועה, אינך צריך עוד לחשוש מהכאב ומאי-הנוחות שגורם מוך השן המזוהם, ומהאפשרות שהזיהום יחמיר. רוב הסיכויים שהשן הטבעית תוכל להישאר במקומה עד סוף חייך, תלוי בסוג הפגיעה ובבעיות שיניים אחרות שיש לך. את החלל שממנו הוצא מוך השן הפגוע הרופא ממלא בחומר בשם גוטה פרקה. עם השלמת ההליך, בדרך כלל אחרי ביקור אחד או שניים במרפאה, הביקור הבא יהיה ביקור שבו הרופא יניח כתר או יבצע סתימה בשן המטופלת. לא תישאר לך שום מגבלה הקשורה לפה. תוכל שוב לאכול כרגיל, לחייך, לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי.

אלחוש ותרופות

על-פי האיגוד האמריקאי לאנדודונטיה (AAE), לפני הטיפול רוב המתרפאים סובלים מכאבים, אך אלה נעלמים במהלך הטיפול. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ובדרך כלל אינו כואב. לפני ביצוע הטיפול הרופא מרדים את השן וסביבתה ומונע את חישת הכאב. במשך מספר ימים אחרי הטיפול צפוי שתחוש קצת כאב ורגישות. המומחה לטיפולי שורש ימליץ לך על משככי כאבים הנמכרים ללא מרשם רופא, או שייתן לך מרשם לתרופות כאלה להקלת אי-הנוחות הזמנית. כאב שאינו חולף בתוך מספר ימים או כאב שחוזר אחרי חודשים או אף שנים מביצוע ההליך אינו דבר רגיל שניתן לצפות לו, ועלול להיות סימן לזיהום חדש. במקרה כזה, פנה מיד לרופא השיניים.

האם טיפולי שורש כואבים? הודות להרדמה המקומית, ההליך עצמו אינו כואב. אם אם הפתרון לבעיה בשן הוא טיפול שורש, בהחלט ייתכן שאתה חש כאב ואי-נוחות. אמנם רק המחשבה שעליך לעבור טיפול שורש מכניסה ללחץ, אך הטיפול עצמו הוא הפתרון לבעיה. אחרי הטיפול בשן, הקפד לשמור על החיוך שלך באמצעות צחצוח שיניים יומיומי, שימוש קבוע בחוט דנטלי, וביקורים קבועים במרפאת השיניים.

 

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו