אישה שמחה מוסיפה חטיף ומחזיקה מצלמה.
Badge field

5 יתרונות של לעיסת מסטיק

מסטיק קיים כבר אלפי שנים. גם בני המאיה הקדומים וגם האצטקים לעסו חומר שנקרא צ'יקל כדי לנקות את השיניים, להיפטר מריח רע מהפה, להילחם ברעב ולהרוות את הצמא. אבל האם המסטיק של ימינו יכול להיות טוב לבריאות שלכם? למעשה, מסטיק ללא סוכר יכול להציע יתרונות מסוימים לבריאות הפה ומעבר לכך. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על חמשת היתרונות של לעיסת מסטיק - כולל אחד או שניים שעשויים להפתיע אתכם.

1. מלחמה בריח הפה

כולנו חווינו התקפים של ריח רע מהפה. מזונות בעלי ריח חזק כמו שום, בצל ותבלינים יכולים להשאיר טעם רע בפה וריח רע באף. אבל ריח רע מהפה יכול להיות גם סימפטום למצבים חמורים יותר של בריאות הפה כמו מחלת חניכיים או יובש בפה. בעוד שמסטיקים בטעמים לא ירפאו את המצבים הללו, הם יכולים לעזור להסוות ריח רע מהפה במהירות. תלעסו חתיכת מסטיק נטול סוכר האהוב עליכם, בטעם מנטה בפעם הבאה שתצטרכו להיפטר מריח רע מהפה.

2. מניעת עששת

על פי ניסוי ב-Journal of Oral Science, למשתתפים שלעסו מסטיק עם ממתיק נטול הסוכר xylitol היו פחות חיידקי פה בפה שלהם זמן קצר לאחר הלעיסה. איגוד השיניים האמריקאי (ADA) גם קובע שאנשים יכולים להפחית את הסיכון לעששת על ידי לעיסת מסטיק ללא סוכר מיד לאחר האכילה.

זכרו כי מסטיק אינו תחליף לצחצוח שיניים רגיל וניקוי בין השיניים באמצעות חוט דנטלי, מוצרים לניקוי בין שיניים ומוצרים אחרים. היגיינת פה נכונה מסייעת במניעת רובד חיידקים, דלקות חניכיים, אבנית, חורים בשיניים וריח רע מהפה. לעיסת מסטיק ללא סוכר לאחר ארוחת הערב יכולה לעזור להסיר מזון וחיידקים מהשיניים עד שתגיעו למברשת השיניים.

3. הגברת זרימת הרוק

יתרון משמעותי נוסף של מסטיק הוא שהוא יכול להקל על אי הנוחות של יובש בפה. הרוק טוב לפה שלכם, ומסטיק עוזר לקדם את זרימת הרוק. אנשים עם יובש בפה עלולים לחוות אי נוחות באכילה, בליעה או דיבור. כשאתם לועסים, שרירי הלסת שלכם דוחפים את בלוטות הרוק ומשחררים רוק. לכן, על ידי לעיסת מסטיק באופן קבוע, אתם יכולים לעזור להגביר את יצור הרוק ולהקל על הסימפטומים של יובש בפה.

4. הפגת מתח

מחקרים מראים כי לעיסת מסטיק יכולה גם להקל על המתח בחיי היומיום. על פי מחקר שפורסם ב- Journal of Clinical and Translational Research, משתתפים שלעסו מסטיק באופן קבוע לאורך תקופה ממושכת יותר דיווחו פחות על תחושת לחץ מאשר משתתפים שלא לעסו מסטיק.

לא רק שלעיסת מסטיק ללא סוכר פשוט מהנה, אלא שיש לה כמה יתרונות גדולים לפה - ממאבק בריח רע מהפה ועד למלחמה בעששת. ובנוסף, אפשרויות הטעם הן אינסופיות. זכרו שלעיסת מסטיק לא אמורה להחליף את שגרת טיפוח הפה שלכם - המשיכו לצחצח שיניים ולהשתמש בחוט דנטלי - אבל היא בהחלט יכולה לספק פינוק בריא לאחר הארוחה.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו