אישה מחייכת אחרי הלבנה לשיניים
Badge field

כיצד לבחור את המוצרים להלבנת שיניים הטובים ביותר

צחצוח יומי ושימוש בחוט דנטלי שומרים על שיניים נקיות וללא עששת - אבל אם הן איבדו את הברק או נראות צהובות, אל דאגה! ריכזנו את האפשרויות הטובות ביותר להלבנת שיניים כדי שתוכלו לבחור את הטובות ביותר עבורכם - ולחייך חיוך אפילו יותר זוהר.

מדוע מתרחש שינוי צבע בשיניים?

ישנם שני סוגים של שינוי צבע השיניים, כל אחד תלוי במקור:

  • שינוי צבע חיצוני קשור בדרך כלל להרגלים או התנהגויות כמו שימוש בטבק, צריכת משקאות כמו יין אדום, קפה, תה או קולה, או צריכת מזונות בעלי פיגמנט גבוה, וזה גורם להצטברות של תרכובות צבעוניות על האמייל שלכם.
  • כתמים פנימיים מתרחשים בתוך האמייל או בדנטין הבסיסי, הנגרמים לעתים קרובות על ידי הזדקנות או הפרעות גנטיות כמו dentinogenesis imperfecta. האמייל שלכם הופך שקוף יותר עם הגיל, מה שמאפשר לדנטין הצהוב יותר להיראות והתוצאה היא מראה צהבהב.

אז האם הלבנת שיניים היא הדרך הטובה ביותר לטפל בשינוי צבע השיניים? זה תלוי - בעוד ששיניים צהובות בדרך כלל מגיבות טוב להלבנה, שיניים עם כתמים חומים (או כאלה עם כיסויים, ציפוים, כתרים או סתימות) עשויות שלא להגיב טוב.

מהם המוצרים הטובים ביותר להלבנת שיניים?

תקציב, הסיבה לשינוי צבע השיניים וכמה מהר תראו תוצאות הם הגורמים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מוצרים או שיטות להלבנת שיניים. כל האפשרויות הבאות יש יתרונות משתנים:

  • משחת שיניים להסרת כתמים: למרות שהרבה משחות שיניים מכילות חומרים שוחקים עדינים שמשפשפים את השיניים ומסירים כתמי שטח, משחות שיניים מלבינות מכילות חומרי ליטוש נוספים שמגבירים את הסרת הכתמים - אך בניגוד לחומרים מלבינים, הן לא יכולות לשנות את צבע השיניים שלכם. האיגוד האמריקאי לרפואת שיניים ה-ADA מציין שמשחות שיניים מלבינות מסירות בעיקר כתמים חיצוניים ובדרך כלל לא ישפיעו על כתמים פנימיים.
  • מוצרי הלבנה ללא מרשם: מוצרים להלבנה ללא מרשם מגיעים בצורת ג'ל או רצועות, וניתן להשיגם באופן נרחב במרכולים או בבתי מרקחת. הם מכילים חומרים מלביני שיניים אשר מפרקים כתמים לחתיכות קטנות יותר, מה שמעניק מראה של שיניים בהירות יותר.
  • הלבנה במרפאת השיניים: הלבנה במרפאת שיניים מלבינה שיניים מהר יותר משיטות ביתיות באמצעות מתן ריכוז גבוה יותר של חומר הלבנה מאשר במוצרי הלבנת שיניים ללא מרשם - בדרך כלל בפגישה אחת, רופא/ת השיניים מכסה את החניכיים שלכם בג'ל או מגן גומי ואז מורח/ת חומר מלבין על השיניים שלכם. מספר שיטות הלבנה כוללות אור או לייזר.
  • פלטות להלבנה ביתית: פלטה בהתאמה אישית היא אפשרות נוספת להבהרת החיוך. תקבלו מרופא/ת השיניים הנחיות להכנת הפלטה עם ג'ל ההלבנה וכמה זמן להשאיר אותה בפה. פלטות אלו זמינות גם כמוצרים ללא מרשם.

מהם הסיכונים של הלבנת שיניים?

תופעת הלוואי הגדולה ביותר שחווים המשתמשים במלביני שיניים היא רגישות בשיניים, המתרחשת מכיוון שהפרוקסיד במלבין עלול להגיע לשכבת הדנטין של השיניים ולגרות את עצב השיניים. לפי האיגוד האמריקאי לרפואת שיניים, ה-ADA, גירוי חניכיים עלול להתרחש גם בעת קבלת טיפול הלבנה בבית או במרפאת שיניים.

בעוד שתופעות הלוואי הן בדרך כלל זמניות, בחירת מוצרים עם אישור של משרד בריאות הישראלי מבטיחה שהם בטוחים ושלא יהיו השפעות שליליות על השיניים שלכם.

שימו לב שבעוד שההשפעות של הליכי הלבנת שיניים דועכים עם הזמן, שימוש יתר עלול לגרום לנזק לשיניים ולחניכיים. התייעצו עם רופא/ת השיניים שלכם לפני שתתחילו להשתמש במוצרי הלבנת שיניים כדי למנוע גרימת נזק חמור או מתמשך לשיניים או לבריאות הפה שלכם.

למרות שהבחירה בהלבנת השיניים הטובה ביותר יכולה להיות מסובכת, ישנה אפשרות כמעט לכל תקציב וסוג של שינוי צבע השיניים. בדקו עם רופא/ת השיניים שלכם כדי לקבל את חיוך החלומות שלכם!

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו