הכנת משחה טבעית לבדיקה אם שמן קוקוס טוב לשיניים

האם שמן קוקוס מלבין שיניים?

אם אתם מעונינים בתרופות מרפא טבעיות ומוצרים אורגניים, וודאי שמעתם הכל על נוהג משיכת שמן. משיכת שמן דורשת מכם להשתמש בככפית של שמן למאכל (בדרך כלל קוקוס) ולגרגר בפה כדרך לטיפול בשיניים שלכם. ישנם הטוענים ששמן קוקוס מציע יתרונות כגון חניכיים בריאות, הסרת פלאק ואפילו שיניים לבנות יותר. אך לפני שתהפכו את משיכת השמן לחלק משגרת הבוקר שלכם, זה חשוב לשאול, "האם שמן קוקוס מלבין שיניים?" מפני שמסתבר, ששמן קרוב לוודאי לא יציע לכם יתרונות משמעותיות לפה. הנה למה.

מקור משיכת השמן

המנהג של משיכת שמן מתוארך מאות שנים ברפואה בדרום אסיה ובהודו, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Journal of Ayurveda and Integrative Medicine. שתי התרבויות מחשיבות את השמן למרכיב בריא לרקמת הגוף, והרעיון הוא שכאשר שמן עובר ונמשך בפה שלכם, הפעולה מסירה את הבקטריה שיכולה להוביל לפלאק ולמחלת חניכיים. יש הטוענים שהמנהג הוביל לשיניים לבנות יותר והפחית רגישות.

כשיותר ויותר אנשים מחפשים תרופות טבעיות לגוף בריא יותר, משיכת שמן היא אחת מהתרופות האלו שעולות בנושאים של הגיינת שיניים. תומכי החיים הטבעיים בחרו בשקיקה את הרגל משיכת השמן, באמצעות משיכת שמן בפה עד ל-30 דקות ביום בחיפוש אחר היתרונות הנתונים בספק.

הוכחה מדעית

אם אתם שואלים "האם שמן קוקוס מלבין שיניים?" עליכם לדעת ש American Dental Association (ADA) מדווח שאין מספיק ראיות מדעיות בכדי להוכיח את היתרונות של משיכת השמן לבריאות הפה. ללא מחקר מהימן ובדיקות, ה-ADA אינו יכול להמליץ על המנהג הזה. במקרה הטוב, משיכת שמן היא אינה יעילה.

פתרונות אחרים

מדוע לגשת לחנות למזונות מיוחדים עבור צנצנת של שמן קוקוס כאשר מוצרי הלבנת השיניים הטובים ביותר נמצאים בפארם הקרוב אליכם? צחצוח שיניים עם משחת שיניים להלבנה המכילה מי חמצן שיכול להלבין את השיניים שלכם תוך שלושה ימים בלבד. או אם אתם מחפשים אחר הלבנה מיידית, אתם יכולים לשוחח עם רופא השיניים שלכם על שיטות מקצועיות שניתן לבצע במרפאה לקבלת החיוך הבוהק שאתם מבקשים.

משיכת שמן עשוי להיות פופולרי במעגלים מסוימים, אך בסופו של דבר. יתרונות ההלבנה שלו ובריאות הפה אינן נבדקו ואין סיכוי להשוות אותן לשיטות שנחקרו כראוי. אם אתם באמת רוצים תוצאות הלבנה, תסמכו על הרכיבים שהוכחו כיעילים ולא תצטרכו להוסיף עוד זמן ומאמץ לשגרת טיפול הפה שלכם.

רוצים עוד טיפים או הצעות ישר למייל?

הירשמו עכשיו